Exekuce na plat

Od: Datum: 31.07.14 11:31 odpovědí: 5 změna: 31.07.14 21:45

Chci se zeptat.Může mi exekutor zabavit všechny penize z vyplaty.Nastoupila jsem nové zaměstnaní.mám odpracované 14 dní a už se hlasí exekutor.mám podanou žádost na insolvenci na portalu Justice mám věc postoupena teprve jsem ve vyřizovaní.Životní minimum mi musí nechat nebo ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 31.07.14 11:44

To záleží na více faktorech. Ano čistě z platu Vám musí nechat určitou sumu, ale zároveň jsou exekutoři vychcaní a šahají rovnou i na účet kam peníze chodí no a tam seberou všechno. Teda ano můžete si jednou (ne jednou za měsíc) vyzvednout dvojnásobek živ. minima, ale to je vše. Oblíbená rada různých poradců je aby jste si výplatu nechal/a vyplácet hotově (který zaměstnavatel by to dnes dělal? Kromě nějakého malého živnostníka) a nebo si zasílat peníze k někomu jinému

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek1988*
Datum: 31.07.14 12:43

Pokud bude exekutor jednat jak má, musí Vám nechat nezabavitelnou částku.

Výpočet např. zde:

http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1

A záleží jestli se jedná nebo nejdená o přednostní pohledávku, přednostní je např. finanční úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 17:37
avatar

Zasílat peníze k němomu jinému nepovažuji za rozumné, protože mu tím můžete způsobit problémy. O ničem rozumnějším než výplata v hotovosti, nevím. Ledaže by exekutor přistoupil na splátkový kalendář a účet odblokoval ...

Nechávat si mzdu, z níž už byla exekuce stržena, posílat na účet zablokovaný exekutorem, je nesmysl. Je i nesmysl za takový účet bance něco platit. Já bych účet, který nemohu používat, zrušila.

Přihlásil se exekutor se svou pohledávkou do insolvenčního řízení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 21:12

Ahoj. Rozhodně doporučuji zrušit účet. Známej to neudělal a zasekli mu všechno. Celej příjem a celej měsíc byl na suchu. Když není účet, nastupuje hotovost. Ostatní odešle podniková účetní. Aspoň něco zůstane. Třeba já, jsem mohl kámošovi odesílat nějaké trvalé platby. Tak, na nic nečekej. Jinak máš všechno v čudu. Jim je to jedno, kolik ti zůstane na živobytí. Ahoj.

doplněno 31.07.14 22:45:

To už je detail. Hlavně na něj neposílat žádný prachy a nepočítat s tím, že bude (ten účet) ještě někdy normálně fungovat. Jako by nebyl. Oznámit to bance, že ho chcete zrušit, pro nemožnost s ním cokoliv konat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 21:45

ivzez,humbucker - připouštím,že o této problematice moc nevím,ale mám dojem,že jsem někde narazil na info,že účet,zablokovaný exekutorem nelze jen tak zrušit...pokud si pamatuji,bylo to o slovíčkách,takže nee rušit účet,ale,nejsem si jistý-vypovědět smlouvu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.