Náhlý přírůstek váhy

Od: Datum: 30.07.14 23:33 odpovědí: 11 změna: 31.07.14 11:13

Zdravím,z ničeho nic asi během jednoho týdne jsem přibrala 4kg, nijak jsem přiom nezměnila svůj životní styl, stravování,... váhu mám už pár let ustálenou na 70kg (obvykle 67-70kg, víc ne) a najednou mám 74kg, nevíte čím by to mohlo být?nikdy jsem se s něčím takovým nesetkala, dodám jen že jsem žena, 20let, 180cm, neberu hormonální anikoncepci ani jiné léky, v blízké době očekávám menstruaci, ale nevím jesli to má vliv, nikdy dřív jsem akovou změnu před MS nezaznamenala, navíc 4kg je už docela hodně

děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.07.14 23:48

Dobrý den, ta váha by měla být někde i vidět - něco se Vám na těle zvětšilo, ne? Možná tělo zadržuje vodu nebo těhotenství? Ale, jako první bych změnil osobní váhu, resp. zkusil jinou.

Zdravím!

doplněno 30.07.14 23:58:

Zkuste jinou osobní váhu. Snad ještě - jestli stále pravidelně vyměšujete a nemáte zácpu?

doplněno 31.07.14 00:01:

Když si vlezu na mech. osobní váhu, tak umím správným postojem a tlakem těla zhubnout i 1 kg .

Ohodnoceno: 0x

Od: samanta
Datum: 30.07.14 23:56

no právě že mě se nezdá ani že bych přibrala, s tou jinou váhou to zkusím, děkuji, ale nevím nezdá se mi rozbitá (máme mechanickou, ne digitální)

Datum: 30.07.14 23:57

Příčin může být hodně. Třeba i ten menzes, i když 4kg je opravdu hodně. Pak by také mohla začít zlobit štítná žláza.

Datum: 31.07.14 00:18

takový žádný problém právě nemám, vše funguje jak má :D

Od: ria®
Datum: 31.07.14 00:05

Dobrý večer, myslím, že jste si odpověděla sama : ) před mensesem se člověk trochu nafoukne :) uvidíte za týden

doplněno 31.07.14 00:21:

no ono je to půl kilová záležitost u 150cm holky :) já mám 178 a takové výkyvy mívám :) - prostě nedělala bych z toho vědu, chvilku počkej :)

Datum: 31.07.14 00:17

nojo, ale "trochu se nafouknout" a přibrat 4 kg je docela rozdíl, jasně že člověk před MS může i trochu přibrat, ale to je tak půl kilová záležitost, max 1kg, navíc ty 4 kg nahoře mám během jednoho týdne, což je dost rychlý přírůstek tak mě to znepokojuje

Datum: 31.07.14 00:36

Může to být větší množství zadržené vody v organizmu. To se klidně může stát relativně "bez příčiny". Těžko říct takhle na dálku bez dalších informací. Jaký máte typ postavy? Přesýpací hodiny, hruška, válec? To by mohlo napovědět.

Datum: 31.07.14 01:48

jsem typ hrušku (asi :D) proč?

Od: mason
Datum: 31.07.14 09:42

Dvacítka je takové magické číslo. Kdo má tendence k tloustnutí po dvacítce často nabírá na hmotnosti.Ženy mají tu nevýhodu, že k tloustnutí mají větší tendence než muži. Žena má problém nejen s tuky ale také s bílkovinami. Bez sportu a pohybu se připravte na to, že váha pude nahoru. A typ postavy hruška :D Tam je kam ukládat sádélko :D

Od: paw®
Datum: 31.07.14 09:43
Kombinace menses a pocasi. Pripadne neco tezsiho do zaludku, cemu trva dele cesta ven. Za ten tyden to bude nejspis jenom voda, co zadrzujete. Dela to treba I po sportu, kdy se hodne spotite a pak "dopijete". Svaly pri regeneraci natahnou hodne vody.

Od: kutululu
Datum: 31.07.14 11:13

Určitě menstruace hraje roli. Co je ale důležitější je kdy se vážíte? Musíte se vždy vážit ve stejnou dobu, doporučuje se vážit ráno po toaletě a před snídaní. Tak člověk zjistí svojí pravou váhu. Je jasné, že když se zvážíte ráno, že budeme mít třeba 70kg a odpoledně klidně 72kg, ale druhý den ráno, byste měla mít zase +- 70kg. Pokud jste přibrala 4kg, tak by to mělo být někde vidět, pokud ne, tak je to tím nesprávným vážením, vodou, menstruací atd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.