Oznámení o provedení místního šetření FU

Od: Datum: 30.07.14 23:03 odpovědí: 6 změna: 31.07.14 19:23

Ahoj, rád bych se zeptal co se může dít na místním šetření na Finančním úřadě. Partnerka, nepodnikatelka, si se setrou (podnikatelkou) vyměnila finance (rodinnou půjčku) asi před třemi lety. Už kvůli tomu byly obě na finančním úřadě, kde prostě prohlásily, že finance nebyl předmětem podnikání. Například půjička na auto, kterou ve dvou splátkách sestra vrátila.

Nyní zase se ozval FU s tím, že má donést výpisy z bankovního účtu za období od 1.1.2011 do 31.12.2011.

Je tohle normální? Co zase můžou chtít? A co tam říkat?

Jeden má pocit zmaru, že se navážejí do rodinných financí a na firmy kašlou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.07.14 23:08
avatar

Dobrý den, vzhledem k tomu, že F.Ú. může provádět kontrolu až 10 let zpětně, tak je to normální. Říkat tam budete pravdu a odpovídat na jejich otázky (a doložite potřebné). Je těžké předpokládat, o co konkrétně se jedná, když neznáme přesné informace. Zdravím!

doplněno 31.07.14 09:05:

Máte čisté svědomí, nemáte co skrývat, tak jim to jenom vysvětlíte - snad o nic nejde a všichni budou spokojeni a věc vyřešena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 02:02

"...co se může dít na místním šetření na Finančním úřadě"

Nějak se mi to nezdá. Předpokládám, že si zvou Vaši sestru-podnikatelku. Podívejte se na pojem "Místní šetření" (§80-84 Daňového řádu). Ve zkratce je to šetření v terénu u daňového subjektu, tzn. nikoliv pozvání na FÚ. To by byla spíše výzva k podání "Vysvětlění" (§79 DŘ).Pokud už na FÚ jednou byla pouze ústně podat vysvětlení, tak je pochopitelné, že k tomu úředníci chtějí výpisy z BÚ. Udělají si přehled, odkud/kam a kdy chodily peníze z/na sestřin účet. Pokud na tom neshledají nic podezřelého, tak není čeho se bát.

doplněno 31.07.14 14:41:

Koho si teda zvou? Partnerku-nepodnikatelku nebo sestru-podnikatelku?

Pokud partnerku-nepodnikatelku, tak ta nemusí žádné výpisy z banky ukazovat. Pokud řekne, že je již vyhodila, nic jí nemůžou. "Obyčejný smrtelník-nepodnikatel" nemá povinnost skladovat výpisy z banky.

doplněno 31.07.14 14:46:

Ještě doplním odkazy, které z původní odpovědi záhadně zmizely. "Místní šetření" a "Vysvětlení".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martink*
Datum: 31.07.14 08:57

Mě ale překvapuje, že FU může takto obtěžovat fyzické osoby nepodnikatele?

Od: mechura
Datum: 31.07.14 09:45

No to se moc nediv. U nás si můžeš sednou za daňový podvod pomalu na dýl než za vraždu. Jak jim něco nevoní, můžou si zavolat i císaře pána.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 10:03

A ty si snad myslíš, že daňové podvody může páchat pouze podnikající osoba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martink*
Datum: 31.07.14 19:23

Moji partnerku nepodnikatelku, někde jsem četl, že fyzické osoby nemají co 10 let zpátky dokazovat. Proč by si archivovali dokumetaci když nepodnikají?

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.