Volné dny mezi starým a novým zaměstnáním

Od: Datum: 30.07.14 19:25 odpovědí: 2 změna: 30.07.14 23:11
avatar

Dobrý den.

Pokud je se ukončí pracovní poměr dohodou(před tím předcházelo půlroční marození) u jednoho zaměstnavatele a sežene se nové zaměstnání a vznikne prodleva 5-10 dní je nutnost se hlásit na ÚP?

Našel jsem pár přízpěvků, že není třeba, že je to zaplacené na celý měsíc, ale raději bych to slyšel od někoho kdo tím prošel, nebo poradit, kde se mám zeptat.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.14 19:31
avatar

Na ÚP se nemusí nikdo hlásit. Je to právo občana, ne povinnost. Pokud skončíte v jednom zaměstnání a do druhého nastoupíte v průběhu 5-10 dní, nemusíte se bát, že by Vám vznikl dluh na zdravotním pojištění. Budete ho mít hrazené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.14 23:11
avatar

Zdravotní pojištění není v případě ukončení nebo začátku zaměstnání v průběhu měsíce (zaměstnání/evidence netrvá po celý měsíc) hrazeno za celý měsíc, ale jen za odpovídající část. Přesto není při výpadku nutné vždy zdravotní pojištění platit/doplácet.

Jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP) byste zdravotní pojištění hradila za měsíc, kdy byste od prvního do posledního dne nebyla zaměstnána ani v evidenci úřadu práce.

Pokud ale jedno zaměstnání skončí např. 3. den v měsíci a poslední den následujícího měsíce nastoupíte do nového zaměstnání nebo se zaregistrujete na ÚP, nebudete pojištění platit ani za jeden ze zmíněných měsíců.

Přesné informace najdete v § 5 písm. c) zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění.

------- Stručně: Kvůli pár dnům si nemusíte dělat starosti, zdravotní pojištění doplácet nebudete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.