Společně posuzovaná domácnost

Od: Datum: 30.07.14 13:59 odpovědí: 9 změna: 31.07.14 10:57

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak vyřešit následující situaci. Ve společně posuzované domácnosti bydlí 3 členové. Z těchto členů jsou 2 zaměstnaný a berou mzdu ale třetí člen je veden na ÚP a je bez příjmu. Jak vyřešit situaci kdy třetí člen nemá nárok na žádnou finanční podporu jelikož žije v jedné domácnosti s jinými lidmi. Tyto lidé ho přece nebudou ze svých peněz živit, stačí že u nich bydlí. To má po ostatních dojídat zbytky aby přežil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 30.07.14 14:04

Smůla tak to je. Prostě se posuzují všichni členové dané domácnosti a hotovo. Taky jsem takhle kdysi narazil. Snad jen příspěvek v hmotné nouzi což snad je něco přes 3000kč. A pokud jste na ÚP a nemáte nárok na dávky od nich (nevím jak se to nazývá) tak dojídat zbytky a nebo z popelnic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 14:13

To je celkem nespravedlivé. Zajímavé je že jisté etnikum má nárok na dávky za všechno možné ale člověk který se dostane do svízelné situace a je rád že má alespoň u koho bydlet nedostane nic.

Datum: 30.07.14 14:22
avatar
Nespravedlive to je, ale to nikoho nezajima
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 15:26
avatar
Můžete sepsat fiktivní smlouvu o pronájmu - pokud nejde o rodinného příslušníka, - nebo mu přehlásit trvalé bydliště jinam.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 30.07.14 15:30

jj, městský úřad jako trvalé bydliště je dobrá varianta - ale práci pak můžete sehnat o něco obtížněji...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 10:57

No ale přehlášení trvalého bydliště jinam je asi celkem problém když není kam. A taky by si asi musel vyměnit všechny doklady a nahlásit změny na úřadech a v bance. To je asi celkem dost zařizování.

Datum: 30.07.14 19:45
avatar

Denně bych se snažila věnovat hledání zaměstnání a zasílání odpovědí asi dvě hodiny. Nebo tři-čtyři s docházkou na pohovor. Zbytek dne, včetně víkendu bych pilně pracovala v domácnosti poskytovatelů bydlení. Obnášelo by to vše okolo prádla, tedy praní, sušení?, žehlení, nákupy, vaření, upéci nějakou jednoduchou buchtu, mytí nádobí, úklid koupelny a WC, mytí společných prostor, luxování, mytí oken atd. Tímto bych kompenzovala bydlení zadarmo, zřejmě u rodičů? Vaření kávy druhému po návratu z práce je u mě většinou běžné. To by bylo, aby to neocenili. Myslím, že po takové snaze by neměly být moc velké námitky na to, že se s nimi budete i stravovat. Pokud se vaří teplé jídlo, tak se i ušetří dost peněz. To je moje rada, než seženete nějakou placenou práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 22:22

Ahoj. To společné posuzování je potíž. Můj blízký, spřátelený informovaný zdroj mi právě dneska na takovýhle dotaz poradil tohle. Zítra stihnout přehlásit trvalé bydliště jinam, nejlépe kde bude mladá, dospělá, nezaměstnaná slečna jinde než u prarodičů a tak ji vznikne nárok na jakousi podporu od LISTOPADU. Nic víc a nic míň. Teprve potom, bude možno něco z něčeho nějak vypočítávat. Je to děsný. Holka má zájem něco dělat, aby nemusela být udržována naživu svou babičkou a o práci, bez nějaké praxe nezavadí a cikánům se prachy hrnou spůsobem nechutným. Oni jsou třeba odmítnuti z dávky, protože na ní nemají nárok, oni se odvolají na ministerstvo a tam, aby se s nimi nemuseli nějak babrat, tak jim všechno uznají. Prý toho je 60% z dávek. Přiznala to i Gen.řed. sociálky u Dr. V. Moravce jednu neděli. Zdá se, že někdo bere svou výplatu neoprávněně. A pak nezbývá na ty opravdu potřebné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.14 22:27
avatar
Přesně tak. A pak si na netu čtěte jak si chudáci maminy píšou která už má na účte mateřskou a která ne. Těm by měli přidat a ne sockam co nechtějí makat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.