Zvláštní vlny před očima

Od: Datum: 30.07.14 09:01 odpovědí: 9 změna: 30.07.14 15:19

Zhruba jednou za pul roku se probudím s tím že vidím malou šmouhu - stejnou jako kdyby byla tma a podívali jste se do světla, je to jako kdyby Vám část obrazu teklo, kmitající vlnky.. není to stejné jako když máte mžitky před očima z nízkého tlaku. Tahle šmouha se s průběhem dne zvětší stane se z ni flek a větší se kterým je už trochu problém fungovat, pak se udělá pulkruh a orámuje mi to rozné pole vidím středem, až to zmizí. Obtíže jsou jen na jednom oku. Dnes problém trval 3hodiny. Je možné že to něco je? Myslím že popisovat takovéto dění očaři, tak si nejspíš zaklepe na čelo:) Budu ráda pokud o tom něco víte. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.07.14 09:09

Dobrý den, normální to není a oční lékař si nemá co klepat na čelo, ale vyšetřit a vysvětlit.

Já bych si s tím na oční zašel - může to být začátek nějakého zákalu, ale tím nechci strašit.

Zdravím!

doplněno 30.07.14 09:50:

No, nevím, jestli se dá normálně fungovat s flekem přes jedno oko. Tazatelka to má opakovaně a o dalších komplikacích nic nepíše, tak to může být cokoliv. Ale, pokud to vyřeší prášky na migrénu, tak to migréna bude (asi jednooční=?).

Ohodnoceno: 1x

Od: ivik®
Datum: 30.07.14 09:16

Podobnou zkušenost jsemzažila nedávno, docela mě to vystrašilo, ale mám podezření, že jsem to měla od krční páteře,něco se tam asi blokne a je problém.Nevím, pokud se vám to bude opakovat, raděj zajděte k lékaři...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.14 09:42

No, také by to mohla být "oční migrena". Občas něco podobného mám. Někdy to zmizí, jindy to přejde v normální migrenu *zed*

doplněno 30.07.14 09:52:

Bene, ano jednooční.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.07.14 09:46

Potvrzuji, dle zakladatelčino "až se s tím nedá fungovat" je to oční migréna. Mně se rozvine v pořádnou migrénu vždy, jakmile vidím mžitky, tak mám max 15 minut na Ibalgin. Je fajn, že se ta mrcha ohlásí předem.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc*
Datum: 30.07.14 10:02

také se mi to stává - ale u mne z důvodu nízkého tlaku... nedostatek tekutin (piju někdy méně než litr vody denně, většinou jen kafe..)

u mne pomáhá poloha v leže a nohy nahoře... 15 minut.. no a doplnit tekutiny..

Od: okoko
Datum: 30.07.14 10:10

Nechápu,že se na toto dotazujete někde na internetu.Běžte prostě k lékaři.Ťukat si na čelo rozhodně nebude.je potřeba vyšetření a né rady "od boku" tady na někjaké poradně.Může to být jen nějaký menší problém a nebo jít o něco vážnějšího. Prostě běžte k doktorovi.Na co čekáte?!

Datum: 30.07.14 15:19

Rozhodně nebude? Měl(a) jste vidět mého očního, když jsem se ho ptala, co to je, když v noci vidím a mám pocit něčeho před očima, ve vzdálenosti cca 5cm, jakoby pramene vlasů... "A jak to vidíte, když je to v noci a je tma?!" a výraz jeho tváře taky mluvil jasně. Tak mi netvrďte, že si lékař rozhodně nebude ťukat na čelo *zed*

Datum: 30.07.14 10:15

Nevidíte ještě jakoby" vlnit se alobal"?

Jinak máte něco se zorničkami a honem k očnímu lékaři.

Datum: 30.07.14 12:07

Běžte s tím k očnímu... Podle mě to rozhodně normální není...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.