Cesta MHD: Praha hl. nádraží - letiště

Od: Datum: 29.07.14 19:06 odpovědí: 19 změna: 11.08.14 20:32

Dobrý den,

poradil by mi někdo jak se dostat v Praze z Hl. nádraží na letiště?

Metrem se orientuju lépe, v tramvajích se moc nevyznám, četl jsem z Dejvické že tam něco jede, ale odkud?

Nebo jak se tam dostat?

Poradil by mi někdo?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 19:08

přímo z hlavního jede speciální bus na letiště...

http://www.cd.cz/vnitrostatni…press-na-letiste-praha/-3679/

Ohodnoceno: 3x

Od: ydal
Datum: 29.07.14 19:33

Můžete jet metrem z Hlavního nádraží na Muzeum, tam přestoupit na zelené metro a dojet na Dejvickou. Na Dejvické pak jede přímí autobus č. 119 až k terminálům.

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 29.07.14 19:38
Prijedete na dejvickou, vylezete po schodech smerem jak prijelo metro (jako kdyby nad depo), z vestibulu 1. Schody doprava a nahore hned zase doprava pres cestu. Je to myslim hned 1.zastavka odkud to jede.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.14 19:42

Datum: 30.07.14 05:50

Odtuď to teď nejede, celý to tam opravují, zastávka je posunutá, myslím, že až co je tramvajová zastávka směr Divoká Šárka.

Od: vannyla
Datum: 29.07.14 20:04

Děkuji pěkně jste pohotoví.

Prosím a z hlavního nádraží to jede také? Kde se kupuje jízdenka? V autobuse?

Datum: 29.07.14 20:16

Ano jede i z hlaváku. Lístek lze kopit přímo u řidiče a stojí 36,- Předpokládám, že ji lze koupit i na ČD pokladně.

doplněno 29.07.14 23:25:

Před 14ti dny jsem takto jel z letiště na hlavák. Lístek jsem kupoval na Terminálu 2 ve stánku ČD za 36,- resp. 72.-, protože jsem kupoval 2 ! Autobus je označen "AE" a jedinou nevíhodou je, že nejezdí mezi 22:00 - 6:30. Několik cestujících platilo přímo u řidiče.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.07.14 20:22

Jízdenka do Airport Express stojí víc, myslím okolo 60,- Kč. Pokud pojedete metrem a pak busem 119, bude Vám stačit lístek za 36,- Kč, který se dá koupit ve všech automatech.

Datum: 29.07.14 20:27

Děkuju moc, jste hodní.

Jsme ubytovaní na ubytovně v Holešovicích, adresa: Dělnická 3
170 00 Praha 7 Holešovice.

Prosím poradíte mi jak se tam dostanu? Kde to mám vyhledat? Dojedu do Prahy 1.8 kolem 21hod.

Poradili by jste mi prosím ještě toto?

Děkuji

Datum: 29.07.14 20:53

Děkuji moc,

chtěli bychom se zeptat, v čem je lepší vyhledávat v dopravním podniku praha nebo na idosu?

Potom se chci zeptat je na hl. nádraží wifi zdarma?

Děkuji za záchranu

Datum: 29.07.14 20:59

Já raději hledám na www.dpp.cz, ale i na Idosu zjistíte, co potřebujete. Myslím, že na hlaváku není wifi.

Datum: 29.07.14 21:03

Děkuji,

kde prosím najdu wifi kolem hl. nádraží kdybychom něco potřebovali zjistit?
Děkuji

Datum: 29.07.14 21:22

Přímo na hl.nádraží v restauraci.Nebo v pendolínu.

Datum: 29.07.14 21:40

Ještě poslední, pokud bychom jeli z té Dejvické na letiště, kde mám koupit lístek? Stačí mi obyčejný s kterým jezdím metrem a tramvají? Pokud nestačí, kde ho koupím?

Děkuji

Datum: 30.07.14 07:44
jiste staci obyc z automatu za 36 a dojedete jim z hlavaku az na letiste. Wifi je na nadrazi v Burger King.
Ohodnoceno: 2x

Od: lmgify
Datum: 30.07.14 03:38

Jen dodam, ze obecne nejlepsi pro zjisteni, jak se dostat z/na letiste, je podivat se na stranky daneho letiste. Kazde slusne letiste tam totiz ma i popis toho, jak se k nim dostat (popis pro prazske letiste - viz leve menu). Je to v jejich vlastnim zajmu, protoze tak se tam k nim dostane vice lidi casteji a z toho to letiste zije - z poplatku, ktere jsou zahrnuty v cene letenky.

Kdyz lidi nebudou vedet, jak se k nim dostat, jak radeji poleti z jineho letiste (Katovice, Drazdany, Frankfurt, Viden, ...), kde je autobus doveze az primo pred halu.

Zaroven kdyz ta cesta na letiste bude jednoducha, levna, rychla a pohodlna, tak je velka sance, ze se ten zakaznik vrati zpatky a poleti ze stejneho letiste znova a treba i drive a casteji, nez mel puvodne v planu, kvuli strachu z dopravy, jak se tam dostat.

Taky chci podekovat tomu clovekovi, co poslal odkaz na ten Airport Express (respektive cely ten program Českých drah Vlak+Letiště). Dlouho jsem prislusne stranky prazskeho letiste necetl, takze jsem o tom nevedel. Jevi se mi to jako velice dobra sluzba!

Od: lmgify
Datum: 30.07.14 04:12

Na druhy pohled ta jizdenka Vlak+Letiste ma nektere na hlavu postavene podminky.

1. jizdenku nejde koupit na letisti pro jednosmernou cestu domu (rekneme nejaka zeleznicni stanice mimo Prahu). Jizdenka se vzdy musi kupovat jako zpatecni, se zacatkem jizdy mimo stanici Praha-hl.n. (napr. se musi koupit Pardubice - Praha/Letiste). Takze jestli se k odletu dostanete jinak, nez touto sluzbou, tak na ceste zpatky ji uz nemuzete vyuzit.

2. cena jizdenky nejde zjistit online, protoze se neda v e-shopu Ceskych drah koupit. Nejde tak tedy ani zjistit, kolik stoji ten Airport Express, kdyz si zaroven s nim koupi clovek i jizdenku na vlak

Datum: 11.08.14 20:32

Tak tedy jen pro info, jízdenka pro AE z hl. nádraží na letiště stála 32Kč, poté zpět z letiště na hl. nádraží 60Kč.

Děkuji za informace.

Hezký den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.