Auto v polopřevodu, povinné ručení

Od: Datum: 29.07.14 17:30 odpovědí: 3 změna: 30.07.14 21:47
avatar

Dobrý den. Prodali jsme auto a teď po třech letech jsme se dozvěděli od policie( auto udělalo nějaký přestupek ), že majitel se k autu nehlásí, neplatí povinné ručení a tvrdí, že auto nikdy nevlastnil . Smlouvu o prodeji máme podepsanou, ale už si nejsem jistá, zda-li nám občanský průkaz ukazoval, ale dal nám jeho iniciály napsané na papírku. Velký techničák jsme mu poslali, ale na jeho přání obyčejně, kvůli zaměstnání, aby nemusel na poštu, tak od toho doklad nemáme. Chci se zeptat, jestli může pojišťovna vymáhat nezaplacené povinné ručení po nás, ikdyž jsme povinné ručení po prodeji zrušili. Co když policie majitele auta, co si ho od nás koupil neusvědší, auto zůstane v polopřevodu a kdo pak bude ručení platit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 17:46
avatar

Pojištovna po Vás nic vymáhat nebude,pouze CKP může.Vy poté,až si ckp vzpomene,tak jednoduše oskenujete KS a tu jim pošlete .Musíte pak ,ale reagovat v zákonné lhůtě (tuším do 30 dnů) a ještě pak průběžně kontrolovat postup na intu!Jinak na toto je tu hejno odpovědí,tak zkuste vyhledat rady,zejména p.Cukráře!

To jestli ho svědčí nebo be policie Vám je jedno,Vy prokážete že jste prodali právě kupní smlouvou,dle Vámi použitého slova,že je auto v polopřevodu předpokládám,že jste také provedli odhlášku,Vy jste si splnili všechny povinnosti prodejce!

Hlavně NEZTRAŤTE tu kupní smlouvu!Je to Váš jediný doklad k tomu že auto nevlastníte!

doplněno 30.07.14 21:17:

To že není SPZ či RZ nevadí,ale vadí že tam není VIN-to vadí a dost,je to rodné číslo auta!.Jak prokážete ,že je to zrovna toto auto a ne jiné?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dako®
Datum: 30.07.14 17:58
avatar

Děkuji za odpověď, ještě se zeptám, jestli vadí, když ve smlouvě, není uvedena SPZ a VIN kod, jen typ auta, iniciály prodejce a kupujícího a podpisy. Odhlášené na dopravce je.

Od: buss
Datum: 30.07.14 21:47

Pokud jste auto na kupce odhlásili je to OK až na to, že vám nemusel dát správné údaje o sobě, chyba. Ale smlouva může být i per huba. Ale v dnešní době raději několik papírů. KS bez RZ a VIN, předmět prodeje neurčitý, kupec..?. K autu se nehlásí, tak je vlastník nebo ne, je to ten, co vám dal údaje na papírku, adresu? Takže nebyla ani STK...? Vyčkejte na reakci ČKP.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.