Váček u zubu - dítě

Od: Datum: 29.07.14 14:04 odpovědí: 3 změna: 30.07.14 07:49

Hezký den všem )

mé vnučce se v 1,5 roce udělal váček na horním předním zubu.

4 přední horní zuby se jí po roce postupně ulámaly ( takže nyní tam má jen takové malé pahýlky, nijak zvlášť ji to nebolí, a všechny ostatní zoubky má v hezkém stavu.

Dcera s ní byla u zubaře, a ten s tím zatím nebude nic dělat.Neumím si dost dobře představit, že by malé zoubek opíchal a vytrhl, přeci jen jí je 1,5 roku.Máte s tím někdo zkušenost?co dělat?

děkuji všem za radu a přeji moc hezký den .))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 29.07.14 14:57
Dobry den. Z vlastní zkušenosti u syna : mel uplne to same co říkáte. Celkem trpěl protože jist na pahylech zoubku asi nebylo nejjednodussi. Hledala jsem zubaře ktery nam opravdu pomůže. Nakonec nasla. Neni mnoho lékařů kteří dokáží ošetřit zoubky malym dětem. Syn mel 20 měsíců kdyz mu trhal prvni dva zoubky pahyly. Dostal injekci a slo to raz dva. Držela jsem ho na klíně. Rozhodně bych vyhledala jineho zubaře.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.14 18:04

sepi. Záleží na tom, zda zoubky bolí. Jasně, teď tam je váček, to je nepřijemné, ale jestli se nedělá stále znovu, tak lékaři opravdu neradi přistupují u takto malých dětí k trhání prvních zubů. Má to negativní vliv na vývin a růst zubů druhých.

Ale jestliže je to pro dítě bolestivé, je lepší se zubem ven.

Ohodnoceno: 0x

Od: sepi®
Datum: 30.07.14 07:49

díky za odpovědi )

já měla váček na předních zubech 3x, a 3x resekci, a tak vím, že samo se to nevyléčí( obávám se, že pokud by jí rostly nové zoubky, tak aby nebyly poškozené tím zánětem ( aby se jí nedělal váček i na nových zubech (

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.