Výměna HA, jsem stále chráněná?

Od: Datum: 28.07.14 14:38 odpovědí: 6 změna: 28.07.14 22:44

Vůbec se nedivím, že dívky mají někdy zvláštní dotazy ohledně antikoncepce a otěhotnění, protože já mám teď jeden taky. V sobotu jsem si vzala poslední prášek a ve středu mám dostat menstruaci. Bohužel mě potkalo to, že musím měnit antikoncepci a tak další sobotu, kdy bych si měla vzít běžně starou si vezmu prášek nové HA. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho budu chráněná, když jakoby pokračuji a nebudu si brát novou HA v prvním dnu menstruace? A když teď neberu prášky, protože čekám na menstruaci a už jsem měla sex, jsem pořád chráněná i když pak budu pokračovat s novou HA? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bwio
Datum: 28.07.14 14:50

Pokud měníte jednofázovou HA za jednofázovou, uděláte 7 dní pauzy a jste běžně chráněná jako vždy ihned. Jen tak mezi námi - HA nepůsobí během menstruace (7 denní pauzy). Tam chráněná nejste pomocí HA, ale neotěhotníte, protože pri menstruaci jste nelze otěhotně, ikdyby pánbůh chtěl.

Ohodnoceno: 3x

Od: cukratko
Datum: 28.07.14 14:55

Jednofázovou? Nevím, zda odpovídám správně, ale moje stará antikoncepce je kombifázická, jako jediná na trhu, takže mi další kombifázickou předepsat nemůže a pauza je pouze 6 dní :( No to mi ani neříkejte, já odjakživa mám pohlavní styk i během pauzy, kdy prášky neberu a když nemám menstruaci *haha*

Od: jhoi
Datum: 28.07.14 15:06

Nevím, čemu říkáte kombifázová. Je HA jednofázová (stále stejné tablety) nebo třífázová (každý týden jiná barva pilulek) - podle toho to laik pozná. Ohledně vašeho sexu během menstruce resp. 7 denní pauzy - nějak nechápu, z čeho se válíte smíchy? Nebo jste si opravdu myslela, že vás HA chrání, ikdyž jí nebere. Tak to není. Žena prostě nelze oplodnit během menstruce, to nemá s HA nic společného.

Ohodnoceno: 0x

Od: cukratko
Datum: 28.07.14 15:13

Já mám pouze dvě barvy, prvních 6 dní modré a dalších 16 dní bílé. COC kombifázická (v první polovině cyklu je vyšší dávka estrogenu a nižší dávka progestinu než ve druhé polovině cyklu). Válím se smíchy z toho, že už jsem mohla být těhotná, že jsem měla tedy štěstí. A nebo jsem neplodná... *plac*

Od: iv®
Datum: 28.07.14 22:44
U takto specifické HA bych si raději první cyklus davala pozor a chranila se i jinak. Taky Vam klasická jednofazova nemusi výši hormonu stačit a budete muset hledat jiny druh.

Od: iv®
Datum: 28.07.14 22:40
Nezlobte se ale musim reagovat. HA funguje v ženském tele tak ze zabranuje dozrávání vajíčka. Tudíž laicky žádné vajíčko žádné miminko. A tudíž i v sedmi denni pauze je žena chráněna. A otěhotnět lze i v dobe menstruace tedy pokud se žena nechrani HA. Takových případů bylo popsáno jiz mnoho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.