Dohoda o provedeni práce versus exekuce?

Od: Datum: 28.07.14 14:15 odpovědí: 3 změna: 28.07.14 18:50

Dobrý den, pracuji 4roky na dohodu..nyni mi učetní řekla, že zjistila že mi měla strhávat exekuci..a že prý mi ted asi strhne celou výplatu anebo to za mě zaplati firma a ta firma to bude chtit po učetní a ona po mě..jde o 50tisic prý...nějak se mi to vše nezdá a nelibi..co stim?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jdw
Datum: 28.07.14 15:00

Zajímavý problém - 4 roky pracujete na dohodu o provedení práce. Zřejmě se to dozvěděl exekutor a ten si to nenechá pro sebe - myslím, že to odskáče zaměstnavatel vcelku těžce za podvod (nižší odvody do pojištění) a vy nakonec skončíte v další exekuci, protože vám byly vyplaceny peníze, které bude chtít po vás ZP a socka. Zaměstnavatel nejspíše prokáže, že jste ho uvedl v omyl a zatajil mu nařízenou exekuci. Pokud exekutor bude činný, kriminálka bude mít co dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.14 17:20

S tím trestním stíhání to zase tak "horké" nebude, s tím si hlavu vůbec nelamte .

Praktická rada:

Zjistěte si co nejvíce údajů o té exekuci, kdo ji nařídil (který exekutor) a zda-li má účetní už nějaký exekuční příkaz k provádění srážek z dohody o provedení práce. Musíte se dostat k číslu jednacímu a k onomu exekutorovi. Pokud exekutor nařídil provedení srážek ze mzdy v případě dohody o provedení práce, braňte se a žádejte o zastavení exekuce v části týkající se srážek z odměny z dohody o provedení práce, a dále požádejte o zrušení případného exekučního příkazu. Můžete uvést jediný důvod - nepřípustnost exekuce, neboť odměna z dohody o provedení práce není uvedena ve výčtu příjmů podléhajících srážkám při výkonu rozhodnutí dle ust. § 299 odst. 1 o. s. ř. (je tam uvedena dohoda o pracovní činnosti, ale ne dohoda o provedení práce):

§ 299

[Jiné příjmy]

(1) Ustanovení o výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy se použijí i na výkon rozhodnutí srážkami z platu, z odměny z dohody o pracovní činnosti, z odměny za pracovní nebo služební pohotovost, z odměny členů zastupitelstva územních samosprávných celků a z dávek státní sociální podpory a pěstounské péče, které nejsou vyplaceny jednorázově. Srážky se dále provádějí z příjmů, které povinnému nahrazují odměnu za práci nebo jsou poskytovány vedle ní, jimiž jsou

a) náhrada mzdy nebo platu,

b) nemocenské

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.07.14 18:50
avatar

Opravdu jde (celé 4 roky) o práci na dohodu o provedení práce? Kolik hodin týdně/měsíčně? Co děláte po odpracování 300 hodin? Není to dohoda o pracovní činnosti? Zdravotní pojištění si hradíte sama nebo je odvádí zaměstnavatel?

Věděla jste o exekuci?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.