Jak se vyhýbat depresivním myšlenkám?

Od: Datum: 27.07.14 03:26 odpovědí: 1 změna: 27.07.14 07:08

Zatím to řeším tak, že se snažím maximálně zaplnit volné dny činnostmi, které buď vyžadují soustředěnou pozornost a člověka někam posouvají, nebo myšlenky naopak úplně "odplavují":

- vzdělávám se (ano, i teď o prázdninách a nad rámec osnov popř. mimo obor, což ale nepovažuji za plnění povinností, dělám to ze zájmu, takže je to de facto forma aktivního odpočinku)

- snažím se sportovat (ale samozřejmě mohu dělat sporty pouze individuální)

- o víkendech chodím "kalit"

Prvním dvěma bodům asi není příliš co vytknout, jen ten třetí je poněkud "nedůstojný", ale nevím, čím ho nahradit. Jsem sice v podstatě introvert a velmi nesmělý člověk (obávám se, že se to během posledních let zhoršilo), ale nezapřu, že jsem od přírody tvor společenský (a s potřebou se rozmnožovat), takže obvykle se snažím vybírat akce, kde je největší počet "vrstevnic" potenciálně ochotných se seznamovat nebo větší počet lidí, které mohu považovat za alespoň povrchní přátele. A zejména musí být k dispozici alkohol, protože bez něj se ve společnosti bavit prakticky nedokážu (jinak mi spíš nechutná, je mi po něm špatně a nesnáším kocovinu, ale piji ho z toho důvodu, abych se alespoň přiblížil ostatním ve spontánnosti, tady mě nenapadá nic, co by bylo pro tento účel vhodnější a přitom stejně snadno dostupné).

Nicméně pravděpodobnost, že bych se se svou sociální debilitou seznámil, se limitně blíží nule (ne, že bych nedostal příležitosti, ale nikdy jsem na ně nedokázal správně a včas zareagovat), takže se mi tento způsob náplně volného času jeví dost kontraproduktivně. Dělám to vlastně jen z toho důvodu, abych neměl černé svědomí, že jsem to "alespoň nezkusil", protože pokaždé, když se mi podaří zapomenout na svoji asociální existenci, vždy se cca do týdne spolehlivě najde něco, co mi to připomene (zejména teď v létě, kdy je zvenku každou chvíli slyšet hudba a nadšený povyk).

Jakou lze doporučit alernativu pro tento způsob trávení volného času? Je možnost, jak se takové potřeby zbavit úplně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.14 07:08

Jedině se nenápadně přifařte k fajn skupině lidí. Nejprve nenápadně a časem jako právoplatný člen. ;)

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.