Vyber duchodu

Od: Datum: 08.09.14 12:56 odpovědí: 7 změna: 08.09.14 20:31

Dobry den, ocitl jsem se na urcitou dobu v nemocnici. Dnes jsem si mel na poste vyzvednou starob. duchod, coz nemuzu. Co vse potrebuje manzelka za doklady a potvrzeni, aby si ho vyzvedla za mne? Poradite? Dekuji! Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 08.09.14 13:21
Dobry den.Ať vase pani zajde na postu a tam dostane formulare,ktere vyplni,samozrejme s vasim obcanskym prukazem.Pracovnice jsou fundovane a tudiz ji i poradiPak by mela duchod dostat.
doplněno 08.09.14 13:46: Jeste je nutna vase plna moc.Alespon u nas to na zacatku tohoto roku takto fungovalo.Pokud to nepujde u vas touto formou,pozadejte postu,aby duchod poslala na adresu nemocnice,kde lezite.Tam vam ho predaji.Maji na to primo trezory,takze se nemusite obavat,ze by se ztratily,nebo,ze by je nekdo odcizil !
doplněno 08.09.14 15:09:

Není zač,rádo se stalo

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.14 13:45

Wamp, diky. Za chvili prijde manzelka na navstevu, tak ji dam OP a snad budou na poste ochotni! Sebor

Od: tamita
Datum: 08.09.14 13:31

Tak to by mě zajímalo jak se tohle udělá...ja chtěla to samé pro tátu, který byl v nemocnici a vyběhli se mnou ,že důchod nedají nikomu! kromě otce.Důchod bude ležet tři měsíce na poště uložen, pak se vráti na OSSZ a o vydání se musí požádat... Poradili mi ať si otec zřídí účet...

Takže jiný kraj jiný mrav?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.14 13:49

Podle mne je rozdíl v tom, že Vy jste chtěla vybrat důchod za svého otce, tady půjde o manželku (životního partnera). Ale i Váš otec mohl požádat o doslání do nemocnice.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.09.14 13:51

Pokud vás má manželka ve svém občanském průkazu uvedeného,důchod jí na poště bez problému vydají.Nejlepší je nechat si posílat důchod na účetVyhnete se komplikacím a nebudete muset pořád vyhlížet,jak říkával můj děda,před více,než 40 lety:"Kde je ta baba s těma penězma!" :)

doplněno 08.09.14 14:00:

*smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.14 16:45

Jak už psal Wampík, pošty mají k dispozici formulář na to, aby důchod mohl být vyplácen jinému členovi rodiny. Ten se vyplní a pošta od té doby může vyplatit něčí důchod tam uvedené osobě.

Ale protože ani ČP zadarmo nehrabe /a speciálně ona ne/, vyžadují za to poplatek ve výši 20 korun. Jaga.

Datum: 08.09.14 20:31

http://portal.gov.cz/portal/o…can/situace/101/105/3883.html Pokud to dobře chápu tak bude-li partnerka doma, doručovatel ji důchod vyplatí, půjde-li na přepážku potřebuje průkaz zmocněnce. Průkaz zmocněnce manžel má ale aby ho mít mohl, musela jsem osobně na poštu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.