Účet pro mimopražské klienty v menším městě

Od: Datum: 25.07.14 15:20 odpovědí: 9 změna: 26.07.14 14:02

Dobrý den,
zrovna teď sháním nějaký levný bankovní účet pro mě s přihlédnutím se solidním zabezpečením internetového bankovnictví.
Bohužel bydlím v menší městě (15 tis. obvyvatel), kde jsou bankomaty jen ČSOB, UniCredit bank, Komerční banky, České spořitelny a Euronet bankomat.

Vybíral jsem nabídku jednotlivých bank:
Zde píšu mé osobní vyjádření k jednotlivým bankám:

Fio banka - NE
Je to super banka, ale chybí bankomat Pharo. Navíc těžko splním podmínku ve výši min. 4 000 Kč platby kartou, kdy je pak odměna ve výši jednoho výběru z cizých bankomatů.

Air bank - NE
Není zde bankomat a nechce se mi platit 100 Kč za velký tarif.

Equbank - NE
Moc malá banka, bojím se, že na trhu moc dlouho nevydrží. Jinak asi super banky a super bezplatné výběry z bankomatů. Chybí možnost vkladu v hotovosti na účet.

ZUNO bank - NE
Moc malá banka, bojím se, že na trhu moc dlouho nevydrží.
Navíc se mi nechce platit 69 Kč za účet PLUS a podmínku platby kartou nesplním.

Česká spořitelna - NE - Moc drahá banka

UniCredit Bank -? Super nabídka, ale co mě strašně štve je, že za změnu limitu platební karty se musí platit 100 Kč a změn limitů provádím poměrně často. Navíc se platí poplatek 50 Kč za 100 sms.
V současné době marodím a asi nesplním příjem ve výši 12 000 Kč, jinak mi pak čeká poplatek ve výši 190 Kč za vedení účtu + transakce.

Poštovní spořitelna
Jedině snad on-line konto, kde ale musím držet průměrný zůstatek ve výši 15 000 Kč na účtu. Což je takové nepraktické. Na běžném účtu moc peněz nemám, snažím se je mít co nejvíce na spočícím účtu.
Jinak je tam vše zdarma.

Sberbank
Běžný účet využívám, ale jen jako vedlejší. Mám tam hlavně výhodný spořící účet a spoření na budoucnost. Nechce se mi za výběr platit 10 Kč z bankomatu ČSOB a 5 Kč za odchozí položku.

KOMERČNÍ BANKA - Možná ANO
Tam mě nabídli vedení účtu zdarma. (splňuji podmínku nějakého příjmu + jednu podmínku)
Dokonce by byly výběry z bankomatu KB zdarma, když zaplatím kartou v obchodě. (3 platby v obchodě, 3 výběry z bankomatu KB zdarma)
Jen se musí platit 6 Kč za odchozí platbu nebo balíček ve výši 39 Kč, kde jsou platby neomezené.
V ceně by bylo i cestovní pojištění zdarma.

Slyšel jsem, že mají poměrně zabezpečené internetové bankovnictví. Přihlašuje se prý certifikátem, heslem a ještě sms na mobilní telefon. Na všechny služby (včetně mobilní aplikace) lze nastavit limity a veškeré změny limitů a sms jdou pouze na pobočce, nikoliv přes telefon,on-line podobně jako to je v Air bank, Zuno či Equbank.

Ge Money -?
Také řešení, ale prý se spekuluje o prodeji a účty Genius Grátis už nejsou v nabídce.
U jiného jejich účtu bych podmínku ve výši 7 000 Kč splnil, ale zas je tam málo bezplatných výběrů z bankomatů.

Raifeisen bank - NE
Je drahá a není zde bankomat.

Mbank - NE
Jednak je tam prý hrozné internetové bankovnictví a navíc bych musel za výběr platit 9 Kč. Každý měsíc bych asi nesplnil podmínku na bezplatný výběr.

Co mě poradíte?

Zatím u mě vyhrává Komerční banky. V pondělí se musím rozhodnout.
Jak by jste postupovali v malém městě?
Jde mi nejen o poplatky, včetně vedení účtu, ale také o co nejvyšší bezpečnost internetového bankovnictví a současně solidní banku.

Předem díky za vyjádření.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vdwj
Datum: 25.07.14 16:19

Prosím pěkně, proč si nevybere spořku? Je všude a není až tak drahá. A v zemích Rakouska-Uherska máte výběr z bankomatů bez poplatku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.14 20:45
avatar
Prosím pěkně co znamená že není tak drahá? Tazatel nechce dát 9 Kč za výběr, takže asi drahá bude. Mimochodem mBank má nejlepší inter.bank. ze všech a do equa bych šel taky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 21:09
avatar
Mám mBank jako jeden ze svých účtů a v porovnání s ostatními bankami se mi jejich bankovnictví nelibí a vidím to jako jedno z mínusu banky. Na druhou stranu, už jsem zažil o dost horší (LBBW bank).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 21:05
avatar
U Equa můžete vkládat přes poštu, kde vám pak zpětně jeden vklad banka proplatí, takže, pokud nebudete vkládat více než jednou, účet bude zdarma. Navíc bych se nebál toho, jestli banka vydrží nebo ne. Banky jsou pojištené, odejít můžete vždy, to je dnes nejmenší problém.
A pokud budete posílat minimum plateb, nebál bych se ani té Komerčky, pokud u jich splňujete podmínky pro účet zdarma, přece jen je výhoda mít pobočku ve městě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 10:28
avatar
Equa je dobrá, ale pro účet zdarma musíte splnit alespoň jednu podmínku ze tří. Fio je úplně zdarma, jen mají výběry z cizích za 30 Kč. Myslím, ze se to i tak vyplatí, pokud budete vybírat jednou měsíčně. Na druhé straně nechápu, proč nechcete platit kartou?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 10:52
avatar
Stirecek: Tazateli přišel dráhy výběr u mBank za 9 Kč, proč mu doporučujete Fio banku, která je v tomto případě je trojnánobně dražší?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 12:40
avatar

Jak jsem psal výše, výběry může mít zcela zdarma u equa tak i u fia. U equa musí splnit jednu podmínku ze tří, u fia stačí utratit 4000kč kartou a příští měsíc má jeden výběr zadara. Při založení účtu dostane dva výběry zdarma. V podstatě neznám nikoho, kdo má kartu a nepoužívá ji. 4 tis utratí člověk vpodstatě za nic...v čem je problém? Proč vybírat hotovost a neplatit kartou? Navíc fio má jedno z nejpřehlednějších bankovnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 13:19
avatar
Pokud jste četl úvodní dotaz, autor psal, že podmínku pro u Fio pro splnění výběru z cizího bankomatu by nezvládl.
Krom toho, pokud by tuto podmínku plnil, vyplatila se mu v tom případě spíše mBank, kde by při obratu nad 4000 měl výběry ze všech bankomatu rovnou tři zdarma (při nižším obratu by se snižovali počty výběru).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 14:02
avatar

Četl, ale fio tady působí již dvacet let, navíc má jedno z nejpřehlednějších bankovnictví, Je možno si tam přidat další podúčty atd. Taky equa není špatná, ale bankovnictví je pěkné graficky, ale chybí mi tam ta jednoduchost a přehlednost. Na druhou stranu si u equa můžete přidávat další účty, spořící, termínované atd přímo v bankovnictví. Taky si můžete v bankovnictví přidat běžný účet v eur a usd a přiřadit ke kartě, tím pádem máte multiměnovou kartu, můžete platit nebo vybírat v zahraničí přímo příslušnou měnou bez nutnosti konverze. Pokud tedy splní jednu podmínku, je to zcela zdarma, i výběry ze všech bankomatů u nás a v zahraničí za 9Kč. Já nevím, řešíme tady drobné. Já mám pět bank, celkem asi pětadvacet účtů a nikde neplatím ani kačku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.