Nákup na Ebay - poplatky bance za zahr.platbu

Od: Datum: 25.07.14 12:00 odpovědí: 5 změna: 26.07.14 07:26

Jak velké poplatky platíte své bance za platbu v cizí měně? Mám Equa bank a za odchozí zahraniční platbu si účtují 299 Kč. Na PayPal jde prý nastavit jestli se budou peníze strhávat v USD nebo CZK. Když nastavím CZK, bude to jako obyčejná platba bez poplatku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 12:13

Mám paypal, měnu v czk a nic navíc se mi neúčtuje.

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 25.07.14 12:31

Ikdyz strhnou Kc, tak je to platba do zahranici a proto bude onen poplatek.

Lepsi je si udelat ucet na PayPall, je svazany s platebni kartou. Paypallem platite jako kdyby platebni kartou a je to bez poplatku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.07.14 17:21
Platba přes PayPal je v podstatě platba kartou a banka si nic neúčtuje. Nevím jak ted, ale dřív se dal zvolit kurz PayPal popřípadě kurz vydavatele karty (VISA, Mastercard). PayPal měl kurz většinou lepší.
doplněno 26.07.14 10:01: Dotaz zněl poplatek bance - žádný není.
Za těch 10 let co PayPal používám si za provedenou platbu nestrhl ani cent.
Poplatky se platí s příchozích plateb.
Ohodnoceno: 0x

Od: tomasgazur
Datum: 26.07.14 02:43

Jak píší výše. Doporučuji PayPal a ten spárovat s kreditní kartou (musí mít aktivované online platby) a potom platit přes něj.

Nejsem si jistý jak to je s poplatky, ale bance nic neplatíš (je to jako platba kartou u obchodníka), ale mám pocit že PayPal si za to něco málo vezme (nějaké %), ale je to nepartná částka.

Přes ebay nakupuji takto často.

Datum: 26.07.14 07:26

Tvrzení, že si paypal nebere žádné poplatky je lež ! A nebo mají poradci velice individuální paypal účty. Já jsem platil do Číny 46 dolarů a paypal si vzal 65 kč, což je dost peněz a i když mi přicházejí peníze na paypal od ostatních, tak mi jsou strženy poplatky. Ono se vůbec o tom paypalu mluví dost zkresleně a já to nechápu proč? Buď je to nevědomostí uživatelů, nebo jim jsou poplatky jedno a neřeší je a nebo opravdu mají nějaké gold special účty...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.