Napadení - trestný čin/přestupek?

Od: Datum: 25.07.14 06:12 odpovědí: 6 změna: 10.09.14 19:55
avatar

Dobrý den, potřeboval bych vědět, odkdy se jedná o trestný čin - slyšel jsem něco že po sedmi dnech pracovní neschopnosti, je to pravda? Byl jsem napadený a můsel jsem být dovezen do nemocnice, vypsat nemocenskou a teďka to mám ještě na několik dní ležení.

Děkuji za dobré odpovědi...

Pěkný den,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 07:03
avatar

Vzhledem k tomu, že v trestním zákoně nenalezneme vymezení pojmu ublížení na zdraví, je nutno vycházet z judikatury a praxe. Při zjišťování, zda v konkrétním případě vznikla poškozenému taková porucha, jež má povahu ublížení na zdraví, se prokazuje taková porucha zdraví poškozeného, která mu ztěžuje obvyklý způsob života, znemožňuje či znesnadňuje výkon obvyklé činnosti a není zcela přechodného rázu (v praxi se za takovou dobu považuje 7 dnů). Jedním z kritérií je samozřejmě i délka pracovní neschopnosti poškozeného, není však kritériem rozhodujícím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 25.07.14 08:37

A na co je tam § 122? Co není v zákonu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.07.14 08:29

Tr zákon uvádí: Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.
Ano, 7 dní je jakásik hranice, kdysik se to bralo jako dogma, dnes je tomu jinak. Některá zranění přece umožňují pracovat i bez omezení. Čili je to na uvážení soudu. Mrkněte než se ptáte na Trzák, část druhá, zvl. část a vymezení pojmů. Pro vás zřejmě § 146. Pokud jste byl vyslýchán, víte zřejmě, zda byl pachatel obviněn.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: david3930
Datum: 10.09.14 18:59

Za předpokladu, že k soudu vůbec dojde.. Viz třeba https://www.ipv4.cz/kss/utok_kss_service.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 19:48

je to jak píše bruno.. ostatní odpovědi berte s velkým nadhledem! :)

Jinak bych doplnil jen to, že o tom, zda-li se jedná o trestný čin ublížení na zdraví nerozhoduje policie, ale vypracovává se znalecký posudek, kdy znalec zohledňuje mnoho skutečností! Samozřejmě vychází z lékařských zpráv, výpovědí, doby pracovní neschopnosti atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.09.14 19:55

O přibrání znalce rozhoduje orgán činný v trestním řízení, znalec. posudek není povinný! Sdělení obvinění, žaloba ...o tom co to je nerozhoduje znalec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.