Zornička větší než druhá

Od: Datum: 24.07.14 11:00 odpovědí: 7 změna: 19.08.14 15:44

Dobrý den, můj dotaz je asi trošku přihlouplý, ale chtěla jsem se zeptat, zda jste se s tím také někdy setkali. Už tak tři roky pozoruji, že dost často mám jednu zorničku výrazně větší než tu druhou a na pohled to vypadá opravdu strašně. Nejdříve jsem si myslela, že mi do té menší svítí více světla, ale po různých pokusech jsem zjistila, že tím to není. Jelikož mám zrak v pořádku, tak nemám žádného očního lékaře, ale chtěla bych se s tím k nějakému vydat. Jenže se bojím, aby se mi nevysmál, že je to běžná věc a prkotina?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 24.07.14 11:06

Buď je to nedostatek vápníku a hořčíku v těle,nebo pokud má čověk psychické problémy,tak se to děje také !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.14 11:09

Nemusí se jednat o žádnou prkotinu. Běžte k lékaři. Dcera má od narození v oku jen pigmentovou skvrnu navazující na zorničku a pokaždé, když navštívíme nového lékaře, nejradši by nás poslal rovnou na oční nebo k neurologovi...

Ohodnoceno: 1x

Od: bramboracka
Datum: 25.07.14 08:24

Moc děkuji za veškeré odpovědi. Jestli mám vadu vrozenou bohužel nezjistím, opravu jsem si toho všimla teprve před několika lety. Že by to mělo spojitost s hlavou a nebo nervovým systém by mě nikdy nenapadlo a když tak nad tím přemýšlím ani nevylučovala. Před 13 lety jsem měla zánět mozkových blan, tak je možné, že by to mohl být následek? Pro jistotu jsem se samozřejmě objednala na oční, tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou.

Od: jinx®
Datum: 25.07.14 10:12

Mam ten isty problem.Posledne 4 roky.Vsimol som si to od zaciatku.Vysetrenia nasledovali asi po 2 mesiacoch.Bol som striedavo u ocnej a neurologa.Nasledovalo aj CT kde som musel cakat 2 mesiace kym mi daju termin.Potom seria kompletneho ocneho vysetrenia,neurolog ---ocna niekolkokrat.Neprisli na nic.Zaver je ten ze som prekonal nejaky chripkovy virus a toto su nasledky.Zrenicka nieje cely cas otvorena,ale nereaguje na zmenu osvetlenia,rozdiel tam je ked sa mi pozrie niekto priamo do oci ale nieje to tak dramaticke.Nereaguje na svetlo.Zhorsenie je v tom ze pocitujem silnu bolest a musim prizmurit oko kvoli bolesti pri prudkej zmene osvetlenia alebo vzdialenosti.A.Ocne vysetrenie 2 mesiace dozadu neodhalilo ziadne rozdiely ani zhorsenie.

Od: bramboracka
Datum: 19.08.14 12:19

Moc děkuji za odpovědi. Zrovna jsem se vrátila z oční a... nic. Vše je prý v pořádku. Kápli mi do očí i nějaký roztok a pozorovali sítnici, měla jsem zorničky přes celé oko. Když už to teď ustupuje, tak opět jedna ustupuje rychleji než druhá a je to znatelně vidět, nechápu.

Datum: 19.08.14 12:48

Dobrý den.Před několika lety jsem měl jakoby v oku pálení ,takový zvláštní pocit .Měl jsem jednu zorničku zvětšenou.Docela jsem byl z toho "vyjevený" K očnímu jsem nešel,přešlo to během pár hodi.Do dneška se to neopakovalo.

Datum: 19.08.14 15:44

Svou přítelkyni znám už 15 let a celou tu dobu má jednu zorničku větší (pravděpodobně ale o pár desítek let déle). Jediný problém s tím měla, když byla na jakési kontrole a doktor si myslel, že je zfetovaná *smich*.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.