Můžu odstoupit od kupní smlouvy nemovitosti?

Od: Datum: 05.08.14 19:52 odpovědí: 8 změna: 05.08.14 22:25

Dobrý den, potřebuji poradit s následujícím problémem. Syn si koupil rodinný domek na vesnici v blokové zástavbě. Při uzavírání koupě před cca 4 měsíci byla na vedlejším pozemku rozestavěná stavba. Prodávající nám oznámil, že to bude penzion a stavitel mu slíbil, že okna nebudou do našeho dvora. Penzion je totiž orientován na délku a ne na šířku jako náš. Celé 4 měsíce jsme čekali na vyřízení hypotéky a zapsání do katastru. Nyní při předání nemovitosti jsme zjistili, že penzion je postaven směrem do našeho dvora. Po celé délce je pavlač s okny, vzdálená asi 3 metry od našeho plotu a navíc v 1. patře, odkud je výhled na náš dvorek. Prodávající nám řekl, že se informoval na stavebním úřadě a tam mu řekli, že je to podle zákona v pořádku, jelikož se jedná o stavbu v bloku a tam jsou jiné podmínky. Neměl věřit staviteli, že tam nebude mít okna a stavbu neměl povolovat. On v té době nevěděl, že bude domek prodávat a neřešil to, protože nechtěl sousedovi dělat problémy. Může syn odstoupit od kupní smlouvy, i když je už dům na katastru na něj napsaný a on vlastně při koupi souhlasil se stavem nemovitosti? Děkuji za případné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joj
Datum: 05.08.14 19:54

Holt špatná koupě... Odstoupit nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 20:09
avatar

odstoupit lze podle toho co je napsáno přímo ve smlouvě nebo toho co ríká obchodní resp. občanský zákoník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopretinka59
Datum: 05.08.14 20:20

Nevím přesně jak to stojí v kupní smlouvě, ale nemluví se tam o sousední stavbě a syn podepsal,že byl seznámen se stavem kupované nemovitosti.

Od: zztop*
Datum: 05.08.14 20:25

Sorry, ale než se radit takhle debilně (a tím nemyslím nic proti zdejším lidem co se snaží poradit) tak vezmu smlouvu, prachy a zajdu za nějakým slušným právníkem co se v tomhle bude orientovat. Těch pár peněz mu může pomoct a rovnou bude i tento právník vědět jak postupovat. A to si myslím, že v případě nemovitosti s cenou milion a víc za to stojí. Jsou věci, které se na netu nedají řešit. Navíc nikdo ze zdejších tu smlouvu neviděl a pochybuju, že by si tam případně i našel kličku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 20:45
avatar

jednoznačný souhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jhf
Datum: 05.08.14 20:52

Prosím pěkně, nejprve si nastudujte alespoň názvy nejzákladnějších právních norem ČR a čeho se týkají. Pak byste jistě věděl, že obchodní zákoník neexistuje a už vůbec by nešel ani v době jeho platnosti použít v rámci kupní smlouvy na nemovitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cabas*
Datum: 05.08.14 21:51

Opět vej-mrd po Česku,tak jako ve všem v týhle zas-raný zemi,vzít prachy a mazat za právníkem-specialistou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 22:25

Zásadně lze od smlouvy odstoupit v případě, pokud tak stanoví zákon nebo pokud je to ujednáno ve smlouvě. Ve Vašem případě teoretická možnost odstoupit od smlouvy existuje, ale vše je otázka důkazů. Je opravdu důležité, aby smluvní dokumenty shlédl advokát. V takhle složité věci nelze jednoduše radit "na dálku". Prokázat, že Vám prodávající zatajil určitou informaci nebo naopak tvrdil opak, nebude možná důkazně jednoduché a je dost možné, že advokát Vám sdělí, že sice tady teoretická možnost odstoupení od smlouvy je, ale Váš syn se ocitl. tzv. v důkazní nouzi, kdy neprokáže skutečnosti nutné k řádnému odstoupení od smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.