Co vše zajímá fin. úřad

Od: Datum: 22.07.14 21:49 odpovědí: 8 změna: 23.07.14 15:52

Dobrý den,

rád bych podnikal, každopádně mám obavy týkající se faktur, fin. úřadu, následných kontrol nebo problémů. CHci dělat vše legálně a nechci se dostat do problémů.

Může mi někdo vysvětlit jednoduše jak to funguje.

Pokud to dobře chápu, tak fin. úřad zajímá mé vystavené faktůry co se týká mých příjmů. Jak je to s fakturami, které platím já? Co všechno musím dokládat? Asi fin. uřad budou zajímat jen faktury týkající se mého oboru podnikání, nebo se pletu?

Jak je to v případě, kdy mám web na kterém bych vydělával pomocí affiliate nebo reklamy, ale tento web jsem si zařídil a zakoupil v době, kdy jsem ještě neměl ŽL a nebyl jsem podnikatel?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: neregistrovany
Datum: 23.07.14 11:03

Nikdo? Potřeboval bych nějaké srozumitelné informace o tom, jak celý ten systém funguje. Navíc i informace týkající se daňových přiznání, placení soc.a zdr. atd.

Všude jsou totiž informace o tom, jak zřídit ŽL atd. To je podle mě to nejmenší, větší obavy mám z toho ostatního, jak to funguje atd.

Datum: 23.07.14 11:06

Obavy nemějte. Co se týká vašich otázek na faktury přijaté či vydané, záleží na tom, zda budete uplatňovat výdajový paušál či skutečné náklady. Doporučuji si pro začátek nastudovat tento web http://www.jakpodnikat.cz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hno
Datum: 23.07.14 11:13

FÚ zajímají veškeré podrobnosti vašeho podnikání ve vztahu k účetním a daňovým předpisům. Tedy vleze vám do každého halíře, který máte v evidenci/účetnictví nebo jste měl mít, či naopak neměl mít. K tomu se přípočtou obecně závazné právní předpisy atd. Tedy, domnívat se, že FÚ zajímají (jen) faktury je utopií. Pokud jste něco zakoupil v době, kdy jste podnikatelem nebyl to ještě není tak ztracené. Dodatečně můžete vložit např. majetek do podnikání, ale jak to je virtuálním webem, to netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neregistrovany
Datum: 23.07.14 13:12

Ok, zkusím ještě projít jakpodnikat.cz

Co by mě ještě zajímalo jsou faktury. Tipuji že jedna možnost je si je dělat v excelu a tisknout. Zároveň ale vím, že existují programy jako superfaktura, fakturoid atd. Je nějaká povinost mít faktury v tištěné podobě, nebo stačí využívat podobný software?

Případně jak je to s posíláním faktury klientovi? Musím ji mít od něj např. podepsanou, nebo mu ji stačí jen vystavit např. emailem.

Děkuji

Od: buss
Datum: 23.07.14 13:22

FÚ zcela logicky zajímá vše, co se pojí s podnikáním. Předpokládám, že budete mít účetní (poradce), tak se ptejte. I když ani oni kolikrát neví, pak je třeba jít na FÚ. Jinak je třeba načíst si zákony, pokyny se toho týkajcí, plátce/neplátce DPH, pojem označení faktura jako povinný zákon nezná, ale obsah dokladu ano...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 13:48
avatar

Zaplať si pár stovek dobré účetní nejdřív za rady a pak ať ti vede účetnictví a ona pak bude na FÚ vysvětlovat a zdůvodňovat jak co udělala. Ty jí jen doneseš faktury.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.07.14 14:07

Učetní FÚ neodpovídá, odpovídá podnikatel. Neplést si když to dělá poradce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neregistrovany
Datum: 23.07.14 15:52
No právě nevím, jestli se mi do začátku vyplatí účetní.
Každopádně mi šlo hlavně o povinosti po zřízení ŽL. Pokud to chápu tak musím uchovávat mé vystavené faktury klientům a zároveň faktury z mých výdajů a na konci roku z toho provedu přiznání?
Alespoň v případě kdy nebudu plátcem DPH, což se mi zatím asi nevyplatí, jelikož budu převážně nabízet služby a nebudu tolik nakupovat.
P.s. A co výpisy z účtu atd. To není potřeba?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.