Jižní morava

Od: Datum: 22.07.14 19:54 odpovědí: 13 změna: 25.07.14 09:02
ahoj.chtěla bych se zeptat,jakou máte zkušenost s jižní moravou a jejím obyvatelstvem.osobně miluju okres blansko,mrzí mě,že lidé říkají,jak jsou tam blbí a neschopní... narovinu,prosím- je to pravda? nejlépe,když napíšete vlasní zkušenost.a o blansko a brno-venkov obvlášt. a bez urážek.. díky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 19:59
avatar

Všude je to promíchané. Pouze pohraničí bylo osídleno neschopnými /většinou/ a podle toho to vypadá. Třeba Slezko... brr. Mě se naopak jih Moravy velmi líbí. Takové břeclavsko samej hodnej člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 20:26

Proč má být Slezsko méněcenné? Všude jsou lidi a každý je jiný ..Připomínáš mi Pražáky oni mají patent na rozum..?Moraváci jsou upřímní, každý se hrne na Moravu ,

Jenom blbec o sobě nepochybuje,, To nemyslím Vás ,,ale celkově...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kop
Datum: 22.07.14 20:01

Myslím si, že jsi fake, ale pokud to míníš vážně, tak jsi stejně hloupá jako ten, kdo ti to nakecal. Lidi jsou všude stejní, každý stát, kraj či okres má lidi hloupé, chytré, schopné i neschopné, záleží však na úhlu pohledu, tedy co si pod těmito pojmy představuje dotyčná osoba, která hodnotí a vynáší soudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 20:19

Neznají tam přednost zprava, pouštění chodců, sem tam puštění někoho z vedlejší nebo poděkování za puštění. Ale jinak fajn.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 20:38

To máte pravdu , a "to su moravačka ". Ale vážně, těžko se to zevšeobecňuje, na Moravě jsem vyrostla a roky pracovala, ale další roky už žiju Praze, tak jenom moje osobní zkušenost: mám v sobě výchovu z Moravy (pohostinnost, pracovitost), ale v Praze se lépe pracuje, sociální nůžky mezi Prahou a Moravou jsou velké. Pražáci se smějí tomu, jak mluví Moraváci, a my se zase smějeme, když slyšíme promluvit Ostravaka . Ale s tím řízením máte pravdu, v dědinách se pořád místní řídí heslem "Šak, čí je dědina? Naša!", takže jezdit tam je někdy záhul (stařenky a staříčkové na kole uprostřed vesnice odbočí kdykoliv a kdekoliv ), o předjíždění každého auta s pražskou SPZ ani nemluvě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 23.07.14 21:27
avatar

Aaello sice nésu řidič ale když sem dělal v praze a jel v autě s někým kdo měl ,,NE"pražskou značku tak sem viděl jenom samé pražské hovado který nesnese aby před ním jel někdo s ,,NE"pražskou značkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 21:35

Souhlas, já nejsem o nic lepší, jak vidím U-čka, tak nadávám taky .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 09:02

Dík :D ne tak v tý Praze to chápu, tam když člověk nejezdí jako prase, tak se nikam nedostane, prostě je tam velká fluktuace provozu a tak člověk musí hlavně hodně koukat kolem sebe a dávat majzla. Je pravdou, že v Praze hodně řidičů nezná blinkry při odbočování ... ale co, taky se mi občas stane ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 16:11
avatar

Já jezdím pracovně po celé republice a přilehlém okolí a podobným závěrům se musím smát. Jižní Morava a jižní Čechy jsou prostě supr - krásná krajina, krásné vesničky. Lídé jsou různí, ale ze zkušenosti bych řekl, že převažují lidé se srdcem na dlaní a velmi pohostinní. Na opačném pólu pak vidím Ostravsko, Ústecko, Chomutovsko a pod. Tam nelze mluvit o malebnosti kraje ani omylem - navíc jde převážně o lokality s velkým výskytem Indočechů, takže třeba přenocovat tam je docela adroš - najdu ještě ráno své auto? A v jakém stavu bude? Prostě když musím prodlévat v těchto lokalitách, tak si vyhlédnu raději nějaký penzionek na vsi do 40 km od OV, UL atd a raději si tam dojedu za prací. Ale mám klid !

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.07.14 20:29

Vy jste asi zaspal ,,jinak krade se všude.

doplněno 24.07.14 10:28:

Bydlela jsem v Ustí i v Ostravě.

A můj poznatek: V čechách jsou lidé vyčůraní,falešní.Sebestřední .

Morava ,,,také tady jsou lidé a lidé. Ale na takové obvinění -to není pravda.Dávno již není Ostrava Ostravou z min. století. A jak jsem psala výše krade se všude. A začíná to Prahou.Nechtěla bych bydlet v Pze,,na každém rohu prostitutka a zloději.Dříve jsem Prahu měla ráda ,,ale zlatá Ostrava!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 10:55
avatar

Záleží s kým mluvíte, lidé z velkých měst si obyčejně o těch z periferních městeček nemyslí nic dobrého. Pocházím z Vyškova, žiji v Brně a podle brňáků je i ve Vyškově vše horší a lidé méně schopni. Jasně, srovnám-li např. zařízení a zaměstnané kapacity v nemocnicích obou měst, vyjde Brno lépe ale to není o tom, že v menším městě jsou lidé hloupější a umí méně, jen nemají takové podmínky jako město velké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 12:30
avatar

Nemáš pravdu Zavináči. Čechy se s Moravou nedají srovnávat. Samozřejmně průměrem. Všude žijou blbci a lidi se srdcem na dlani. Taky cestuju denně po republice a je velký rozdíl když přejedu pomyslné hranice. V Čechách téměř vždy dostanu odpověď na pozdrav. Na Moravě vyjímečně. V Čechách můžu třeba udělat v obchodě žertík, nebo se usmát na prodavačku. Na Moravě přemýšlí co jsem tím chtěl říct a odměřeně je ve střehu co bude následovat. Ano, Pražáci jsou namyšlení. Pokud si můžu vybrat volím Brno proti Praze, ale v globále je to tak jak napsal promon. A to Slezko? Škoda mluvit. Snad jen ta Opava za něco stojí, ale ty vesnice a městečka kolem to je děs!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 13:12

Pokud bych vycházela kdo a jestli se někdo usměje na mne,či to vrátí- tak to je plytké hodnocení.Na vesnicích se více krade,kolik je zlodějů co vlezou do domku..Člověk musí si nechat hlídat barák .A to je všude.Můj syn pracuje v Brně a neříká o nějakém pyramidálním rozdílu.Mám domek zahradní a mohu klidně odejet beze strachu.Za celých 14let -nic se nic nestalo.

Akorát na prajzské jsou lidi závistíví,ale nejsou blbí. Je to určitá komunita a nesnášejí přistěhování mladých lidí. Jestli je to známka blbosti- nevím.Mi také ale vadí,jak se do domu přistěhují cizáci.Jelikož nevím,co jsou zač.Akorát mi chybí,že Ostrava zlikvidovala hodně podniků,hoteů. Je to mrtvé město. POuze Stodolní ,a ta Ostravu nevyrve.Ale sjíždějí se tam mladí lidé i na Vítkovice.

na Prodavačku se klidně můžete zasmát ..Nevím,proč ty vesnice jsou pro vás divné,nebo špatné...Ostrava již není posypaná uhelným prachem,ale podniky a obchody krachují a tohle mi vadí.Šachty tady nejsou ,je to úplně jiné.A blbů je všude dost.Mylíte,že Praha je sídlo Einsteinů? Třeba se setkáváte z bezdomovci ,jelikož tady jsou ,ale je zajímavé ,že se mezi sebou nevraždí,,,asi tak...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.