Marketing po telefonu

Od: Datum: 22.07.14 15:23 odpovědí: 13 změna: 22.07.14 22:42

Zdravím, je to asi týden, kdy mi z ničeho nic začaly volat neznámé osoby s tím, že jestli chci pojištění, hrnce, nebo dokonce jestli nechci úvěr na nový dům. Nic z toho mě nezajímá a volají mi vždy v nevhodnou dobu.. Moje otázka zní: Jak se toho zbavit? Zkoušel jsem ignoraci, nadávky a taky jsem se asi 20x "odhlašoval" ze seznamu. Druhý den zase volali...

Děkuji, hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 16:03

Nepříjmat hovory,já mám podobná čísla uložená pod názvem NEBRAT.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.14 16:24

To už nepomáhá. Minulý týden mi volal nějaký klučina z nějaké marketingové agentury a chtěl nabízet levnější služby. Protože na školení slušné chování zjevně nebrali, nenechal jsem ho domluvit a řekl mu, že s ním nechci mluvit, popřál mu hezký den, pozdravil a zavěsil. Po 3 vteřinách volal znovu, z úplně jiného čísla a jestli poprvé byl nezdvořilej, teď byl drzej. tak jsem jen zavěsil. Za další 2 vteřiny volal ze třetího čísla, to už jsem jen vytípnul... Zatím znovu nevolal.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.14 17:35

No tak to je vážně síla*zed*.Chápu,že jste rozčilený...ale nic mě nenapadá,

takhle brutálně mě nikdo neobtěžovat...snad jen nebrat neuložená čísla,pokud si to můžete dovolit

...nejspíš ne *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.14 16:12

zavolat vašemu operátorovi a odhlásit na vašem čísle marketingové volání. Nedávno jsem to udělala a zatím mám naštěstí svatý klid od nabídek *uspech*. Operator říkal, že se jedná o zrušení souhlasu používání čísla pro marketingové účely

Kdyby i poté volali, zkuste pohrozit právníkem a žalobou, že volají navzdory vašemu nesouhlasu. A ať si vás vymažou definitivně z databáze...hrozba právníka by mohla zabrat

Od: yaoming
Datum: 22.07.14 17:30

Odhlašoval jsem se minimálně desetkrát, co myslíte? před chvílí mi volali zase, řekl jsem jim, ať mi přestanou volat, že všechno mám, ale ta paní se prostě nedala a málem mi vnutila půjčku... zase když to neberu tak mě štve, že mi zvoní telefon.. Ignoraci jsem zkoušel, volají furt

Datum: 22.07.14 16:25

Tyhle čísla si v mobilu rovnou blokuju.

Datum: 22.07.14 16:41

Z jedné společnosti na půjčky mi volali často, vztekala jsem se na nesprávném místě a zvedala hlas na operátorku co volala, stačilo zavolat na bezplatnou linku a požádat o odebrání čísla z databáze. Operátorka chtěla mé jméno a adresu, odpověděla jsem, že potom ji nic není a že žádám o výmaz tel. čísla, od té doby nikdo nevolá a přišla mi SMS s omluvou.

doplněno 22.07.14 17:58:

Volali mi denně i vícekrát z jedné společnosti a číslo na bezplatnou linku mi dala jedna z těch co volala, ona sama číslo odstranit nesmí, alespoň mi poradila jak to udělat. Až vám zase zavolají, řekněte, že žádáte o výmaz svého čísla, jistě vám poradí jak to udělat.

Ohodnoceno: 2x

Od: yaoming
Datum: 22.07.14 17:28

Zdravím, nepamatujete si číslo na tu Bezplatnou linku? Děkuji

Datum: 22.07.14 17:33

Prý už je na obzoru aplikace pro chytré mobily, kterou stačí nainstalovat do mobilu a pak jen průběžně aktualizovat a sama prý u volajícího upozorní na neznámé číslo a okoho asi jde. Tak až to spustí naplno, tak toto si určitě nainstaluji. Nyní si to musím vždy na Google zjistit sám od uživatelů předem.

Datum: 22.07.14 18:42

Jednou jsem v té samé situaci použil toto. Když mi zase zavolali,tak jsem se slušně zaptal jestli je hovor nahráván,paní mi zdělila že ano. V tom jsem opravdu nasra...ým hlasem spustil, ty natvrdlá krávo,nic od vás nechci a jestli máš zájem pokračovat v hovoru,tak uslyšíš takový nadávky,že ani nebudeš vědět co znamenají. A místo dalšího otravnýho telefonátu si klidně přejhraj záznam tohoto,protože uslyšíš to samé,jen ušetříte za telefon. A najednou byl od nich klid. Vím, že je to ošklivá reakce,ale po dobrém to s nima někdy fakt nejde.

Datum: 22.07.14 18:53

Neznámá čísla nezvedám nebo vykliknu. Všichni mí známí a rodina vědí, že to tak dělám a když jim hovor nepříjmu, pošlou sms.

doplněno 23.07.14 06:56:

Ringo, to je bezva nápad! Jen je mi líto toho mladého člověka na drátě. Kdyby nedělal toto, byl by nezaměstnaný. Je happy, že má práci. Původce je jinde, ale na toho nedosáhneme.

Datum: 22.07.14 19:55

Kdesi jsem četl radu a té se držím. Od té doby už počet volajících klesl na minimum /jeden měsíčně?/.

Prostě řeknu Moment prosím... nebo Vteřinku strpení... položím to a už si toho nevšímám.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.07.14 22:42

Dobrý den, doporučuji použít jednu z těchto rad:

Pokud se představí jako František Novák z firmy XYZ, požádejte ho, aby vám svoje jméno řekl ještě jednou, a pak mu řekněte, aby vám ho hláskoval, protože si ho musíte zapsat. Poproste ho, aby chvilku počkal, protože nemůžete najít tužku. Dělejte hluk, jako že něco hledáte a přitom hudrejte chraplavým hlasem: "Kde je ta zkurvená propiska, která píča mi jí zase schovala." Pak se zeptejte znovu na jméno firmy, nechte si ho hláskovat, zeptejte se, kde jejich firma sídlí, kolik má zaměstnanců, a kdy začala podnikat v oboru. Pokračujte osobními dotazy na stav volajícího, jestli je ženatý (vdaná), kolik má dětí, jak se snáší s tchýní, jestli měl v posledním roce nějakou nakažlivou chorobu atd. Měřte při tom délku hovoru. Pokud to volající vydrží déle než 10 minut, může být zařazen do Síně slávy teleprodejců.

Řekněte telemarketingovému operátorovi, že momentálně nemáte čas, ale když vám dá svoje soukromé číslo, tak mu později zavoláte a vše dohodnete. Až odmítne - oni nesmějí sdělovat svoje soukromá čísla - řekněte: "Aha, vy asi nechcete být obtěžován takovými hovory doma, že jo." Operátor bude jistě souhlasit, a vy mu řekněte: "Vidíte, já taky ne." Pak stačí zavěsit.

Nebo můžete vždy požádat, aby vám danou větu opakoval a poté jí zkomolit. Například, pokud vám řekne že nabízí výhodné tarify. Stačí říci něco ve stylu: ,,Cože? Kolotoč na zápraží?" ... ,,Kdo s kým spí?

(Zdroj: Necyklopedie)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.