OSSZ nemocenské dávky

Od: Datum: 22.07.14 09:03 odpovědí: 5 změna: 22.07.14 23:51
Zdravím všechny poradce i hosty. Nevíte prosím někdo, jestli je nějaký daný termín, kdy OSSZ posílá nemocenské dávky nebo jestli je vyplácí průběžně čili každému jinak a pokaždé jindy?
Děkuji všem - Miklouš

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 22.07.14 11:17

:Všechny dávky se vyplácí průběžně (po každý trochu jindy) ale nejpozději koncem následující měsíce

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.14 13:37
Děkuji M
Datum: 22.07.14 17:50
avatar

Já dostával nemoceskou celkem dlouho,a vždy to v rozmezí 12.-16. v měsíci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.14 18:01
avatar

OSSZ zpracovává dávky průběžně. Problém se zpožděním je většinou u zaměstnavatele, nebo také může na dokladu chybět např. podpis lékaře nebo zaměstnance, podklad pro výpočet může být neúplný... málokdo si uvědomuje, dokonce ani lékaři ne, že ten nicotný a ošklivý papír je vlastně poukaz na státní peníze. Kdyby šel doktor do své banky pro svoje peníze na svém účtu a přepsal, zabělil a poškrtal na šeku datum nebo částku, nikdo mu na takový doklad (jeho) peníze nedá. A s neschopenkami mnozí zacházejí jako se svačinovým papírem, datum začmárají, přepíšou, zapomenou se podepsat, nevyplní, jak chtějí dávku vyplatit... jak pak má správa vědět, od kdy nebo do kdy a kam má platit?

Promiňte, rozplakala jsem se na špatném hrobě. Ale snad i pohled z druhé strany něco pomůže.

OSSZ je velmi přísně monitorována svými nadřízenými z hlediska včasnosti výplaty dávky. Nemocenské oddělení dostane podklady, zpracuje je neprodleně (když není s ničím problém, tak během dvou dnů), předá je k aprobaci na kontrolní (kontrolky mají 3 dny) a dávka se odešle k výplatě. Na připsání je limit 7 dní. Takže do 14 dní od obdržení dokladů by měla být dávka z OSSZ vyplacena. Samozřejmě pokud je nutné doklady vracet zaměstnavateli nebo lékaři k doplnění nebo opravě, celá věc se prodlužuje, ale za to správa nemůže.

doplněno 22.07.14 19:42:

OSSZ vyplácí dávky podle podkladů od zaměstnavatelů. Počátky nemocí zaměstnavatelé zasílají po uplynutí 14 dní nemoci, až vyplatí náhradu za nemoc, a tzv. lístky na peníze přicházejí od zaměstnavatelů začátkem následujícího měsíce. Někteří zaměstnavatelé z úsporných důvodů zasílají doklady na správu např. 2x měsíčně - třeba na začátku měsíce a pak kolem 20. spolu s přehledem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.07.14 23:51
Děkuji. Moc si cením Vaší obsáhlé odpovědi. Jistě bude přínosná i pro jiné tazatele. M

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.