Psycholog - sezeni

Od: Datum: 22.07.14 07:31 odpovědí: 6 změna: 22.07.14 13:36
Dobrý den, jak prosím vypadá sezení u psychologa, psychiatra? Asi totiz potřebuji pomoc - mám se dobře - vdána, roční dítě, máme kde bydlet, v rodině to klape, ale porad jak kdybych si to neuměla užívat. Vim, ze jednou budu litovat, jak přijdou těžkosti. Ted mám třeba 14 dni sevřený žaludek, že se se mnou nebaví sousedka. Klasická dovolena - před ni nervuju, cestou tam hucim na blbosti a az jak prijedeme domů, tak si uvedomim, ze tam bylo krásné, s fajn přáteli, ale ze nemám takový tevn blažený pocit. Pomůže mi s tím odborník?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 07:43

Psychiatr léčí medikamenty, psycholog rozhovory. Já si myslím, že vám nepomůže ani jeden. Objednají vás za měsíc, rozhovor na necelou hodinu 1x za 14 dní, tři týdny. Za směnu má ten člověk xx pacientů s obrovskými problémy a vy máte jen problém, že neumíte žít přítomností. Buď máte hlavu v minulosti nebo v budoucnosti. Je potřeba samu sebe ukáznit a donutit žít to, co je teď. ;) Nebuďte jako Japonští turisté. Nezajímá je nic, jen foťák. A až přijedou domů, pak si výlet prožijí u monitorů a obrazovek s fotkami. :-D

Ohodnoceno: 2x

Od: marusssska
Datum: 22.07.14 07:51
Si myslím, ze jste to nazval/mě popsal dobře. Klasická ma situace - jedu hlídat holky od sestry, které mám strašné moc rada - tam resim jen kraviny, že nedojedli, že se perou a až doma je mi líto, že jsem je nepohladila za obrázek, co mi nakreslili apod. No ale co s tím?
Datum: 22.07.14 08:05

Dobrý den, přikloním se k předchozímu názoru. Vy jste totiž utahaná z "nicnedělání" . Tím nemyslím, že jste líná, nebo že nemáte doma co na práci. Myslím tím to, že je potřeba začít žít trochu jinak. Já byl dva roky na mateřské a tak jsem to poznal i ze strany maminek, co jsou doma s dětmi. Ono je to po čase únavné a otupující, všechno to starání, vaření, praní a žehlení. Jestli se s vámi nebaví sousedka, bavte se s někým jiným, spřátelte se s nějakou mamkou. Kamarádek můžete mít víc. Choďte s dětmi na dlouhé vycházky, sedněte si někam na kafíčko. Uvidíte, že je to lepší, než se jenom navštěvovat se sousedkou. Já to měl jako chlap horší. U nás jsem byl s kočárkem, nebo s batolátkem za ruku jediný chlap, mezi spoustou maminek a někam s nimi vyrazit, to by bylo drbů! ;) Užívejte si a vychutnávejte to, co máte teď. Děti rostou strašně rychle a v tomhle věku jsou nejroztomilejší.

Ohodnoceno: 0x

Od: maser*
Datum: 22.07.14 09:41

Zkuste nejdříve chodit na masáže. Naučte se uvolnit psychiku a relaxovat.

Datum: 22.07.14 09:55

Psycholog-to jsme si hezky hodinu popovídali a odcházela jsem s pocitem, že se mám dobře a vůbec není celý svět šedivý, psychiatr - bez dlouhých řečí mi napsal antidepresiva která neberu.

Ohodnoceno: 1x

Od: amy®
Datum: 22.07.14 13:36

Spíše volte ženu - psycholožku, ta více porozumí Vašemu problému než muž psycholog. Jednou jsem na sezení byla, je to jako když si povídáte s kamarádkou u kafe, ptá se na doplňující otázky, rozebíráte některé situace, snaží se Vás navést vhodnými otázkami na nějaká řešení, během sezení na spoustu věcí zřejmě přijdete a naleznete sama odpovědi. Jinak podobné situace jsem prožívala také, to je normální, choďte víc ven s přáteli, bavte se, věnujte se i sama sobě, mějte nějaký koníček, uvidíte, zlepší se to

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.