2x stěhování - změna dokladů

Od: Datum: 20.07.14 14:24 odpovědí: 3 změna: 20.07.14 15:02

Zdravím, stěhujeme se s rodiči do většího města, ale v průběhu cca půl roku mám v plánu přestěhovat se od nich, aby mě "neměli na krku"

Bude problém, když si v novém městě zatím ponechám původní doklady s původním bydlištěm (OP, ŘP, kartu pojištěnce), abych je nemusela po krátké době měnit znovu?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nhd
Datum: 20.07.14 14:39

Takhle to ale nejde řešit, např. po 10dnech po změně adresy je ŘP neplatný. O OP ani nemluvě. Navíc to je nevýhodné z hlediska doručevání písemnoustí. Nevíte totiž, zda vám státní správa něco nepošle a a věřte, je opravdu jedno, zd ato převezmete nebo ne. Doručené to bylo a hotovo. Máte smůlu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 14:40

Pokud budeš měnit trvalé bydliště, tak budeš potřebovat nový OP. Jak je to s řidičákem, to netuším. Karta pojištěnce není na adresu, ne? Možná jen nahlásit změnu údajů )hodí se, když pak dojde něco od pojišťovny).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 15:02
avatar

hmmm. Špatný nápad.

Když se z původního bydliště odstěhujete, pak se taky musíte odhlásit. Když se nepřihlásíte na jiné bydliště, bude vám případná pošta chodit na váš dosavadní obecní úřad. Ani se o ní nemusíte dozvědět.

Radím : Držte si v dokladech pořádek. Přihlaste se na novém bydlišti a později až se osamostatníte, se přihlaste na dalším.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.