Slabost lidské schránky

Od: Datum: 19.07.14 22:48 odpovědí: 19 změna: 22.07.14 12:32

Také vám vadí, že je lidské tělo tak křehké? Snadno se zlomí kost, snadno se chytí nemoc či se někdo zabije kvůli hlouposti, snadno se přenese infekce apod...

Kdyby to bylo možné, chtěli byste mít lidskou mysl a lidské uvažování, ale tělo z kovů a železa(jako Terminátor). A pak by to vaše tělo bylo mnohem silnější?

Chtěli byste mít tělo odolné nemocím a zraněním, ale zároveň myslet jako člověk?

Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 19.07.14 22:57

kyborg to by mi nevadilo. Terminátor už nic moc to spíš Wolverine s jeho adamantiovými drápky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 23:25
avatar

Neexistuje nic jako dokonalá odlnost. Vše se časem opotřebuje. Otázka tedy předpokládá něco co není úplně pravda. Naopak. Kterýkoliv živý tvor je defakto mnohem silnější než jakýkoliv robot. Sice ne fyzicky, ale v nezávislosti. My se sice můžeme zranit, ale i když se tak stane, většinou se dokážeme sami opravit. Také se dokážeme sami replikovat - množit. Nic z toho bysme jako kovový stroj nedokázali. Naše zlomená kost sama sroste, ale zničená kovová kost robota by se musela vyměnit. Na co je robotovi velká síla ve chvíli, kdy mu dojde energie a on nebude schopný ji ze zdrojů ve svém okolí doplnit? Protože je robot závislý na nějaké "opravně", je také slabý, protože se nemůže chovat v rozporu s "přáními" této opravny. Je mu nanic že může třeba projít zdí ve chvíli, kdy je mu to zakázáno :)

Je tu ještě jeden pohled - i když jsme jako jedinci z určitého pohledu slabí a zranitelní, jako společenství jsme velmi silní, defakto nezničitelní díky vlastní regeneraci i schopnosti množit se, přizpůsobovat a měnit sami sebe - i mezigeneračně. Křehkost našich těl je také nutným předpokladem dalšího vývoje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zztop*
Datum: 19.07.14 23:37

Promiň vyberu si jen bodově co mě zaujalo.

Jako společenství jsme silní? Lidská blbost je silná a navíc sílící a nekonečná a já se čím dál víc obávám abychom jednou nedopadli jako ve filmu Absurdistán http://www.csfd.cz/film/185578-absurdistan/

Zlomená kost. Pokud by byli nanoboti, kteří umí opravit lidskou kost můžou to samé udělat s kovovou kostí

Zdroj. Pokud člověk nebude jíst bude na tom stejně jako android či kyborg což ovšem nepředpokládá možnost zdroje, který by vydržel celoživotní existenci robota. Když jako člověk se dostanete do stavu kdy budete také závislý na opravně-nemocnici v čem je to jiné?

Nezávislost. Tazatel psal o vlastním mozku tedy také nezávislosti. To jen borgové ze Star treku jako kyborgové nemají nezávislost. Například od Asimova kniha Kaliban je o robotovi s nezávislým myšlením s mozkem, který si mohl utvářet vlastní zákony

Opravdu to není jednoduché dilema, ale velice složité a na dlouhé diskuze. Osobně určitě nejsem proti různému vylepšování.

Nanoboti, kteří by uměli opravit lidské tělo, umělé protézy i když i to by uměli nanoboti opravit. Odolnost v extrémních podmínkách. Člověk se sice umí přizpůsobit okolí, ale velice složitě. Zkuste středoevropanovi zvednout průměrnou teplotu o nevím jen 10 stupňů a co bude? Výkonnost v trapu, pohodlí v trapu. Což se snažíme kompenzovat třeba klimatizacemi. Počasí-vzduch, rakovina, nemoci, síla, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 00:49
avatar

Tělo není slabé ani křehké, dokáže toho přežít, rozdejchat a opravit fakt hodně, až je to někdy k nevíře.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: gregg
Datum: 20.07.14 10:05

Já bych byl určitě pro. Omezit, vyloučit to omezené a ponechat mysl, kterou by bylo nejobtížnější nějak updatovat. To se vlastně už děje. Odejde vám kyčel dostanete z kovu...Za pár tisíců let se dočkáme i toho, co popisujete vy :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 20.07.14 12:03
avatar

Myslím, že si ty roboty idealizuješ. Lidské, a nejen lidské, tělo je velmi odolné, přizpůsobené svému stylu života. Že se něco zlomí, nebo že přijde choroba? Jen při velkém přetížení nebo překročení schopností organismu. Robot (stroj), tak, jak ho známe dnes, by na tom byl hůř. Žádné samoopravné mechanismy, po překročení hranic odolnosti by se stejně rozbil. Jen by ty hranice byly jiné, než jaké máme my, ale jemu by se třeba stejně zdála jeho odolnost malá. A zmínění nanoroboti apod., no, to by určitě vznikli i škodliví nanoroboti - a máme tu choroby strojů a plakajícího robota, jak on je na tom špatně.

A nakonec: na jedincovi v podstatě nezáleží, stejně za chvíli umře (musí, je to nutnost). Ale druhy jsou obrovsky odolné a život jako takový ještě víc. Ten nezničí prakticky žádná katastrofa, pokud tedy nemyslíme přímo něco jako zánik Země. Stroje by se rozbily mnohem dřív.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 12:25
avatar

Nabídnu alternativu: co takhle mít stávající tělo, ale v krvi medicinské nanoboty, kteří by vám to tělo opravovali?

No samozřejmě jsou to jen takové, co já vím, sny, spekulace, jak chcete, stejně jako ten návrh na kyborgizaci, ale proč si o tom nezapřemýšlet?

Ale někdo už tady o tom zřejmě psal, já zase nejdřív psal a potom četl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 13:02
avatar

Přečtěte si povídku Setkání s Medůzou od Artura Clarka nebo se mrkněte, co píše Wiki.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Setk%C3%A1n%C3%AD_s_med%C3%BAzou

Tam najdete odpověď. Clarke viděl dopředu snad 300 let.

Stát se Robocopem nebo Terminátorem by nebyla žádná životní výhra, ale spíš těžký defekt, trvalé trauma a trvalé vyloučení ze společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 10:43
avatar

Technologie se neustale vyvyji, ja bych se soudem pockal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 16:14
avatar

Kovy korodují, a to možná rychleji, než stárne lidské tělo. Pokud byste jen trošku zabýval anatomií těla, tak byste zjistil, je je lidské tělo důmyslné a ve skutečnosti velmi silné. Máte snad pocit, že mít tělo ze železa, tak kvůli své hlouposti nezahynete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 21:22
avatar

Napr. terminator neni z zeleza ale nejake specialni slitiny nebo tak nejak. Existuje spousta kovu a jejich slitin, ruznych kompozitnich materialu, ktere by mohly byt pouzity ke konstrukci robotickeho tela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 17:05
avatar

Myslím si, že žádný robot nemůže být silnější a odolnější, než člověk. Robot je vytvořen člověkem, člověk přírodou (Bohem, bohem, vesmírem... dosaďte si to, v co sami věříte). Člověk dosud neodhalil dostatečně, jak sám funguje, tudíž nemůže stvořit něco, co by bylo ještě odolnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 19:06
avatar

Může. Člověk může vytvořit systém, který bude mít schopnost sám sebe zlepšovat a tvořit další systémy (něco ve smyslu technické revoluce, kdy stroje začaly vyrábět stroje), lepší a lepší. Tempo vývoje se bude zrychlovat, stejně tak rychlost, složitost a schopnosti systémů. Až dojde k technologické singularitě, kdy se tato rychlost bude blížit nekonečné a potenciál této umělé inteligence/robotů/bůhvíčeho bude větší, než souhrn potenciálu celého lidstva.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.14 21:17
avatar

Silnejsi, rychlejsi, vice informaci o okolnim prostredi, presna sebediagnostika, absence omezeni tlaku a slozeni okolniho prostredi, ovladani dalsich zarizeni myslenkou, o hodne delsi zivot... Stoprocentne pro!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.14 11:18
avatar

Chtěla-nechtěla, po úrazu mám některé kosti z titanu, že by to byla výhra se mi nezdá. Spíš bych chtěla umět to co třeba ještěrka, upadne vám ruka a zase doroste, nechápu proč to neumíme když si každá buňka v těle pamatuje tu druhou. Lidská mysl a lidské uvažování, kdo vám řekl, že my lidé myslíme správně? Možná ten co nás stvořil, věděl proč nám dal jen omezenou kapacitu mozku a omezil, dík chatrnosti tělesné schránky, naše možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 22.07.14 11:23

Takové to dnes je, co s tím? Možná jednou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 22.07.14 12:01

Každé tělo je křehké, i to zvířecí. I zvířata si lámou nohy, i zvířata trpí nemocemi. Akorát se o tom my lidé nedozvídáme. Je pravda, že asi nemají tak často třeba rýmu, ale to jen proto, že jsou celé dny v přírodě a jsou zvyklá a otužilá. Kdybychom i mi žili v lese, tak bychom byli odolní jako jsou oni. Má odpověď na to, zda bych chtěl být odolnýá vůči zranění a nemocem, tak bych řekl, že jen z čísti. Z části proto, že kdybych neměl umřít na žádnou nemoc, tak na to bych tedy umřel? Bylo by mi 400let a stále bych žil... Jak bych asi vypadal? Sice bych byl zdravý, ale tělo už by mi přeci nesloužilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 12:29

Než Terminátor, raději mít tělo pana Kandinského z Kulhánkova románu Stroncium... *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 12:32
avatar

No lidske telo neni tak krehke jak se na prvni pohled zna. Ano, muzete spatne spadnou a zlomit si nohu. Nahruhou stranu samotna kost vydrzi docela velke zatizeni. Snadno se chyti nemoc? kolik je milionu bakterii kolem nas, a lidske telo tomu zdarne vzdoruje. A o nemocech a smrti je prece cely zivot. Jist, vylucovat... taky zbytecne prece.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.