Ještě nechci být velká/dospělá

Od: Datum: 19.07.14 11:54 odpovědí: 9 změna: 19.07.14 16:11
Zdravím, mám takový problém... Přesně za týden mi bude 15. A půjdu do 9. třídy. Měla jsem odklad... ve třídě jdem třetí nejstarší a sem jedináček... nemůžu si pomoc, ale to, že už budu tak "stará" mi vadí, cejtím se zodpovědná i za to, že stárnou rodiče :( Nechci být dospělá, závidím sestřenkám, že ještě navštěvují první stupeň, nemusí řešit menstruaci, jejich rodiče jsou mladší 40 let, apod... strašně moc bych zas chtěla být malej špunt, kterýmu je všechno jedno a nechápe, jak je možný, že se probudil v posteli v ložnici , ikdyž usínal na gauči v obýváku...
Ten čas je nějak moc rychlej. Přijde mi to jako včera, když mi bylo deset. Ale to tak už nebude, už omně nikdo neřekne, že jsem holčička, teď jsem prej už hezká slečna a za chvíli budu paní a nabude to yrvat dlouho a bude důchodce a umřu :/
Ono se ván to zdá asi vtipný... ale já prostě chci být zase malá. Slavit narozky mi přijde jako slavit že jsme blíž k smrti a ža zas budeme mít víc problémů...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 19.07.14 12:01

Njn to je běh života

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 12:13
avatar

Také zdravím. Smiř se s tím, že mládnout prostě nebudeš. Ono má všechno své výhody i nevýhody. Ber to i z té druhé stránky. I v dospívání, či dospělosti, Tě čeká spousta krásných zážitků, nová setkání s jinými lidmi atd...A netrap se tím, co změnit stejně nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 12:50
avatar
No jo, všichni stárneme. S tím se musíme smířit a užívat si výhody let, ve kterých právě jsme..
Znáš písničku od Jiřího Zmožka Už mi lásko není 20 let? Kdysi se mě její slova netýkala a nedávno jsem jí slyšela znovu a nostalgicky zjistila, že už moc slok, které se mě netýkají, nezbývá.
Herci a zpěváci, s jejichž filmy jsem vyrůstala odchází, co hůř i moji nejbližší a tak si člověk uvědomuje, jak je život krátký a že ho musíme prožít jak to umíme nejlépe.
Máš štěstí, že jsi měla hezké dětství a chtěla by ses do něj vrátit. Ne každé dítě to tak má a raději by chtěli být co nejdříve dospělí, aby mohli odejít z ne moc šťastných domovů. Až jednou budeš mít starosti, můžeš se do těchto bezstarostných let ve vzpomínkách vracet a nejednou ti to vykouzlí úsměv na tváři ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 19.07.14 12:56
avatar

> ... můžeš se do těchto bezstarostných let ve vzpomínkách vracet a nejednou ti to vykouzlí úsměv na tváři.

A nebo nahrne slzy do očí ...
(Nepopírám příspěvek od @coklit, jen doplňuji.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 19.07.14 12:51
avatar

Jestli chceš, nebo nechceš, tím se nic nezmění. Na druhou stranu se ti otvírají další možnosti v životě a ještě časem se otevřou úplně nové. Ber to tak, stejně to otočit nejde.

Jinak - jen pro úplnost, velká možná jsi, ale dospělá ještě ne. Ani v 18 letech ještě nebudeš dospělá; formálně ano, ale skutečně (s největší pravděpodobností) ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balisk
Datum: 19.07.14 13:04

Přesně takhle jsem se také cítila, když mi bylo okolo 16 let. Pak jsem začala přemýšlet, co mi ta dospělost vlastně přinese. Zaměřila jsem se na pozitivní věci, na které jsem se těšila. Od 15 jsem měla několik snů, jako řídit auto, pracovat (škola mě hrozně nebavila), najít si manžela a mít děti. Dnes je mi 22, řidičák jsem si udělala v 18 a dodnes mě řízení neomrzelo. Dostudovala jsem a mám práci, která mě baví. Mám hodného přítele, kterého miluji a oba si jednou přejeme mít děti. Proto nemysli jen na to, že budeš dospělá. Mysli na ty pozitivní věci. Každý věc má svoje výhody. Si mladá tak se ze života raduj :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.14 14:00
avatar

Jak ráda bych si s Tebou vyměnila Tvé bezstarostné mládí za mých 60. Těch 15 je pořád ještě nádherný věk, brala bych ho.

Vzpomínám, bylo mi asi 13 a stála jsem u plakátu s nabízenými filmy místního kina. Dávali: LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY a pod tím bylo malým písmem připsáno: Přístupno od 18 let.

Jak strašně jsem chtěla, aby mi bylo 18, abych mohla jít do kina na ten film. Dneska stejně strašně toužím, aby mi bylo 18, ale ne kvůli tomu filmu, na ten bych už nešla.

Ráda a často vzpomínám na zážitky s kamarádkami, jezdila k nám k babičkám děvčata od Brna, od Nového Boru, z Kolína, z Prahy, Sokolova a odjinud. Ráda bych je všechny viděla a dozvěděla se, jak dnes žijí. Ale to už se mi asi nepodaří.

Nebuď smutná, v 15 letech tě čeká ještě hodně roků mládí. Užívej si ho a nesmutni, máš přece pěkné prázdniny a i to je důvod k radosti. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.07.14 16:05
avatar

Víš, že jsi úplně první, kdo takto uvažuje? Stále čtu, ja sex, jak barva na vlasy, jak nebýt doma, jak jsou rodiče přísní. To tvé povídání je jako balzám. Konečně je někdo, jako dítě, spokojen a užívá si to. Kdybych mohla, za tohle bych tě pohladila ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.07.14 16:11
avatar

Nesmutni. Dětství si ještě užiješ, když budeš ty mámou a budeš mít malé děti. S dětmi se člověk do dětství vrací. Malé děti jsou studnice mládí, když si s nimi hraješ, vymýšlíš hry... Je to koloběh života. Ale je to hezké, když takto přemýšlíš. Není mnoho takových přemýšlivých mladých lidí

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.