Masáže placené stravenkami

Od: Datum: 18.07.14 22:27 odpovědí: 12 změna: 19.07.14 12:24

Ahoj, nevíte co vše musím udělat pro to, abych mohl přijímat platby za masáže ve formě stravenek tak, aby mi pak tyto stravenky od klientů byly proplaceny?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.14 22:37
avatar
Těch firem vydávajících poukázky je více. Od Endered informace na jejich webu http://www.edenred.cz/dodavat…eb/jak-se-stat-partnerem.aspx - být Vámi, veškeré otázky položím přímo jim.
doplněno 19.07.14 07:24: Tak koukám, že to tu pochopil jen flip... Autor otázky píše stravenky, ale ve skutečnosti myslí benefit poukázky. Ony mají stejný formát jako stravenky, ale platí se jim právě v lékárnách, kultura, masáže, berou je některé cestovní kanceláře. hlavně v Praze, je to hodně rozšířený benefit od zaměstnavatele, stejně jako stravenky na jídlo.
Tazatel musí s vydávající firmou uzavřít smlouvu. Tam se dozví všechny smluvní podmínky - myslím, že se neproplácí celá výše poukázky, ale je snížena o nějaké procento za zprostředkování.
doplněno 19.07.14 07:47: Bene jednak mi přijde, že tazatel si sám není jistý, že se tento druh poukázek jmenuje jinak a navíc z vlastní zkušenosti vím, že jen u nás v práci, to každý také nesprávně nazývá stravenkou. Kolegyně se objednávala na masáž a ptala, jestli může platit stravenkama. Ve firmách už jsou zvyklí a odkývou to. Ten formát je totiž úplně stejný, jen na stravence není Ticket Multi (kultura, Kids..) ale Ticket Restaurant...
Samozřejmě, že můžeš mít pravdu i ty..
Ohodnoceno: 3x
 
Od: lujs®
Datum: 18.07.14 23:24
avatar

Nebo mít známýho pinkla v restauraci kde ty stravenky berou ale bude pravděpodobně chtít nějakej bakšiš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.07.14 23:28
avatar

Dobrý den, a neděláte si jen legraci? Opravdu má někdo takovou drzost, že si chce masáže platit stravenkou? Proč to neodmítnete a nechcete korunky a hotově? Není to nějaké šibalství?

Zdravím!

doplněno 18.07.14 23:37:

No, já jsem si myslel, že slovo stravenka je odvozeno od slova strava, resp. účel tohoto výdobytku je, aby pracovník dostal příspěvek na stravování a odváděl potom s plným žaludkem požadovaný výkon. Když si za to lze pořídit cokoliv, tak to poněkud ztrácí význam.

doplněno 19.07.14 07:32:

coklit - tazatel se ptal jasně na stravenky. Jestli myslel něco jiného, tak se měl opravit nebo vyjádřit přesněji a hlavně jasněji.

doplněno 19.07.14 08:10:

coklit - myslím, že jsem ten rozdíl pochopil hned na začátku otázky, ale chtěl jsem dát tazateli možnost, aby se opravil - a to neudělal. Jinak tomu rozumím, že je to označení zjednodušující.

Asi jako "tuzexová poukázka" a "bony" - tedy, něco se jmenovalo jinak a jinak se o tom mluvilo.

A jinak jsem Vám dával toho prvního bodíka, ale to už jen tak na okraj, neb by se zde o tom ani mluvit nemělo .

Ohodnoceno: 5x
 
Od: vladik*
Datum: 18.07.14 23:34

Dobrý den, proč bych si dělal legraci?

Běžně se v masérských studiích přijímají platby prostřednictvím stravenek.

Proč by to měla být drzost?

Od: hop®
Datum: 18.07.14 23:29
avatar

A opravdu je nutně potřebujete proplácet? Lze za ně nakoupit jakékoli jídlo (i mnoho dalších věcí) ve většině obchodů či restaurací. Ségra si jednou za "žravenky" koupila u vietnamců sukni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 18.07.14 23:41

Ono se hlavně asi nejedná o stravenky, jako o např. flexipassy od Sodexa. Stravenky oficiálně přijímat za masáže paní nemůže. Přítel je z práce dostává, dají se využít třeba v lékárně, při úhradě zájezdu, bylo tam i pár kadeřnictví a právě třeba masáže a různé volnočasové aktivity.

Podívejte se třeba sem http://cz.benefity.sodexo.com/tipynapartnera

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.07.14 06:33
avatar

Myslím si, že moc zákazníků není, kteří stravenkami chtějí platit. A tomu jednomu, klidně bych stravenky vzala a do pokladny bych za ni dala své peníze. Ale košér to není. Zaměstnavatel tyto stravenky dotuje a mají být na jídlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arba®
Datum: 19.07.14 07:50
avatar

Co nevidět se bude platit stravenkami i v bordelu. V ČR jsou totiž dvě měny: Koruny a stravenky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.07.14 09:35

arba. Ten čas již dávno nastal. Stravenka je i u děvčat poskytujícíh lásku uznávaná měna...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.14 11:01
avatar

Také se mi to zdá velice divné. I když obojí - stravování i masáže slouží k zachování těla, přece jen si myslím, že stravenky by se měly využít především na oběd pro pracující. Aby mohl dobře makat, musí se dobře najíst.

Jenže lidé s tím začali provádět kde co. Někteří chodili do prodejen pro potraviny. Cožpak o to, to nikomu nezazlívám, třeba nemají možnost ve svém okolí poobědvat a to, co nakoupí, stejně skončí na talíři. Lepší, než to nechat propadnout. Ale nastaly i jiné vyfikundace. Na stravenky nelze kupovat alkohol a cigarety. Proč? Někdo by asi raději nejedl, hlavně, když by bylo na chlast a na cigáro.

Ty masáže se mi taky nelíbí. Něco jiného je teplý oběd a něco jiného je masáž. Ale protože tahle republika je Kocourkov, nedivím se tomu. Třeba si někdo jednou za ty stravenky koupí i koberec do obýváku /když bude hodně šetřit/. *ee* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladik*
Datum: 19.07.14 12:06

Jak už tady někdo napsal, nemyslel jsem stravenky na jídlo, ale poukazy např. Flexi Pass.
Netřeba se vzrušovat.

Datum: 19.07.14 12:24
avatar

Platit stravenkami za něco jiného, než jídlo/pití (nealko) by nemělo být možné.!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.