Mateřská - výše?

Od: Datum: 18.07.14 10:57 odpovědí: 2 změna: 18.07.14 20:29

Ahoj, můj přítel má měsíční výplatu cca 23 000 čistého a já mám 12 000 čistého a pracuji už skoro rok.

Stále nechápu, kolik budu dostávat mateřskou až budeme mít dítě? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 18.07.14 12:26

Na mateřskou nastoupíte,až Vám dá gynekolog papír pro zaměstnavatele a ta trvá při narození jednoho dítěte 196 dnů.Výše Mateřské se počítá z hrubé mzdy za posledních 12 měsíců.Na netu si zadejte" kalkulačka - mateřská 2014", tam si zedejte hrubou mzdu a ono Vám to spočítá ,kolik cca budete brát.Odhadem by Vám to mělo dát něco kolem 10 500 Kč.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.07.14 20:29

Peněžitá pomoc v mateřství (PPM) je dávkou nemocenského pojištění, pro nárok na ni je třeba trvání nemocenského pojištění v délce alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech před vznikem nároku na PPM a účast na nemocenském pojištění v době vzniku nároku nebo nástup na PPM v ochranné době. U OSVČ je to ještě o trošku složitější.

Jestli jste letos byla nemocná déle než 14 dnů, nebo dříve přes 21 dnů, vyplácela Vám OSSZ nemocenské (také dávka nemocenského pojištění). Nemocenské činí 60 % denního vyměřovacího základu, PPM 70 %. Tzn., že PPM by byla o šestinu vyšší než nemocenské. Vyměřovací základ pro nemoc najdete na výplatní pásce.

Můžete si také stáhnout kalkulačky dávek nemocenského pojištění pro Excel, které mi přijdou mi lepší než webové kalkulačky.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.