Odpady -platba za novorozence

Od: Datum: 18.07.14 00:47 odpovědí: 12 změna: 18.07.14 09:19

Dobrý den,

mám dotaz ohledně platby za odpad.Loni v Říjnu 2013,se nám narodila dcera,od obce jsme nedostali žádný dopis,týkající zaplacení poplatku za odpad za dceru.V Lednu 2014 jsme řádně zaplatili poplatky za všechny členy rodiny.Bydlíme u rodičů-majitelé nemovitosti- a máme zde trvalé bydliště.Dnes 17.7.2014,přišel na jméno mého otce,tedy majitele nemovitosti dopis o zaplacené dlužné částky za odpady, za naší dceru za rok 2013. Rády bych věděla,zda obec měla povinnost po narození dcery,tedy v Říjnu 2013, poslat dopis o poplatku za dceru.A jak je možné že dopis o dluhu byl adresován majiteli nemovitosti a ne rodičům dítěte.

Poplatek samozřejmě uhradíme,nejedná se o velkou sumu,zdá se mi jen,že chyba je na straně obce, která měla zaslat žádost o poplatek ihned po narození dítěte,a dopis adresovat rodičům.

Děkuji předem za odpověď. Nováková P

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 18.07.14 01:07

Ciste logicky by plynulo, ze poplatek za odpad plati majitel pozemku/nemovistosti podle poctu osob s trvalym pobytem na dane adrese, coz se v tomto pripade nestalo, protoze platil za mene lidi, nez tam bydlelo ("pristehoval" se ten novorozenec). Obec s vami nema zadnou smlouvu. Ma ji jen s majitelem nemovistosti, proto mu poslala oznameni o nedoplatku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.07.14 08:29

Imgify,

Ma ji jen s majitelem nemovistosti, proto mu poslala oznameni o nedoplatku***obec má s Vámi smlouvu? Se mnou nikoliv.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.07.14 08:42

Je to docela mozne. Nekde to obec resi smlouvou, nekde vyhlaskou. Nekde se plati dle trvaleho bydliste, nekde dle poctu osob zdrzujicich se v miste, nekde dle objemu popelnice. Jiny kraj, jiny mrav. Znam pripady, ze clovek musi platit 2x. Jednou v miste, kde ma trvale bydliste, jednou tam kde se zdrzuje. A naopak, nekdo propadne sitem a neplati vubec...

Datum: 18.07.14 08:43

Mel jsem tu smlouvu napsat lépe do uvozovek. Je to právnicky asi povinnost majitele pozemku v katastru obce řídit se vyhláškami obecního úřadu (o odvozu komunálního odpadu a platbách za něj).

P.S. Tak @Amper me o par sekund predbehl.

Datum: 18.07.14 09:19

Chlapci, naprostý souhlas,

v jednom objektu mám smlouvu se svozovou firmou, v druhém objektu platím obci poplatek.

Datum: 18.07.14 07:42

Já jsem platil jen poměrnou část za zbývající měsíce do konce roku.

To zn. pokud platíte 500 ročně, tak ve vašem případě je to 125 ,- celkem...

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 18.07.14 07:54

Dobrý den, myslím, že tento poplatek je daný zákonem a není povinností obce k němu nějak vyzývat - to si musí ohlídat občan sám. Obec si pouze hlídá termín a plnění této povinnosti a potom koná. Ovšem, jsou obce, kde pošlou složenku na zaplacení za odpad ještě dříve, než se dítě v rodině rozkouká - což dost lidí kritizuje jako netaktní ze strany obce. Zdravím!

doplněno 18.07.14 08:39:

No, jistě (jak by řekl pan Donutil). Já jsem také žádnou žádost k zaplacení např. daně z příjmů nikdy nedostal (a že tam těch ministrů financí už bylo). Zkrátka, mocní to dají do zákona a už se musí postarat občan, aby to věděl a splnil. Mocní si hlídají už jen to plnění zákona.

Datum: 18.07.14 08:28

Tak, tak, Bene, máte pravdu. Obec jen usnadńuje obyvatelům práci, že jim zasílá složenky. Ale platby dle zákona si musí každý ohlídat sám.

Dobře víte, že se musí platit i za dítě, přesto čekáte, zdali obec nezapomene?

(ne)morálnost poplatku za dítě do 3 let zde neřešíme..

Datum: 18.07.14 08:41

Se podivejte na to mnozstvi plínek na jednorazove pouziti (s cestnou vyjimkou rodin, ktere perou klasicke pleny). Ono se to nezda, ale i doplnky stravy nebo obaly od vlastni strany vytvori za tyden peknou hromadku.

Od: buss®
Datum: 18.07.14 08:53

Podívejte se do zákona o odpadech a pak hlavně na vyhlášku obce, co v ní je zde nikdo neví. To je pro vás zásadní předpis. Tam máte svá práva a povinnosti. Zasílání složenek tam zřejmě nenajdete, dobrá vůle obcí. To jste měla udělat napřed a pak se ptát.

Ohodnoceno: 1x

Od: olyna
Datum: 18.07.14 08:56

A jak je to ošetřeno u družstevních bytů. Za odpad platí majitel nemovitosti, což družstevník není.

Datum: 18.07.14 09:03

Presne tak. Plati majitel objektu, ten to rozepise na jednotlive osoby. Jak, to zakon neuvadi. My jsme zvolili zpusob platby 1x rocne, s rozhodnym datem 1.1. daneho roku. Vedlejsi druzstvo to rozpocitava do mesicnich plateb a meni kazdy mesic. Objem prace pro druzstvo asi stejny...

doplněno 18.07.14 09:10:

Jenom nechapu, jak jim na konci roku vyjde presna castka. Asi nevyjde, srovnaji to v rocnim vyuctovani.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.