Vyrážka, váš názor?

Od: Datum: 16.07.14 19:22 odpovědí: 6 změna: 17.07.14 09:58

Začlo to tím, že jsem milou noc nemohla spát, kvůli úpornému svědění ve tváři. Příliš jsem na to nebrala zřetel, myslela jsme si, že jsem se spálila od slunce. Další noc jsem ale opúět nemohla spát, tentokrát nejen kvůli tváři, ale přidaly se vnitřní strany stehen a ráno se to šířilo i dál. Postižená místa jsou mírně zarudlá a příšerně svědí. Nevíte z čeho by to mohlo být? Mám tu pár možností:

"alergie" na slunce

alergie na kov (měď) - mám jiné náušnice

alergie na lék proti alergii (ironie co? ale já ho předtím nebrala)

alergie na sladké (slyšela jsem o tom a ano, jedla jsme něco sladkého)

alergie na depilační krém (to je celkem blbost, protože už tomu bude týden)

něco jiného?

díky za rady, názory a nápady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.07.14 20:03
avatar

Dobrý den, to Vám tady asi nikdo přesně neřekne a asi ani lékař na "první dobrou". Pokud je to alergie, tak to bude chtít testovat a zjišťovat. Počkejte, jestli to nezmizí a když ne, tak budete asi chodit po doktorech. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: limatul*
Datum: 16.07.14 20:43

Nemáte nový prášek na praní ,aviváž, krém? Léků na alergii je hrozně moc a v malém balení volně prodejné tak bych zkusila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 21:43

K předdchozím radám doplním další možné zdroje: Sprchový gel nebo mýdlo a ač se to mnohým bude zdát absurdní - voda. Narážím na obsah chlóru - ten uvádí v šílenství mě, eventuelně bakterie ve vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 21:44
avatar

Zdravím, zkus si zobnout Zyrtec, Xyzal nebo jiné antihistaminikum, pokud máte doma. Když vyrážka ustoupí, je to 100% alergie, pokud ne, tak bohužel něco jiného. Alergie je nejsnazší varianta.

Alergie na kov v náušnicích by se projevila nejdříve na uších, ne na tváři. Alergie na slunce je velmi pravděpodobná, pokud jsi se někde opalovala. Alegií na sladké možná myslíš reakci těla na přemíru sladkého, vyrážky a svědění se pak zhoršují (moc dobře to znám), ale to by se takhle lavinově nešířilo. Alergie na depilační krém by se taky měla objevit jinde, než na tváři, ale čert tomu věř. Může to být i alergie na cokoli jiného, alergie se proměňují, vznikají a můžou zae mizet kdykoli.

Zkusila bych nějaký ten prášek proti alergii, mělo by to ustoupit. Pak by bylo dobré zajít na kožní, za to nejsou ekzémy, které by bylo potřeba léčit, potažmo na alergologii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.14 02:12

Depilační krém to klidně může být, objevila se mi na něj alergie až po týdnu a půl (potvrzeno kožní lékařkou), pak mě napadají citrusy a česnek - po nich se totiž popisované dělá mně, pokud je ovoce skutečně dobré a čerstvé a česnek je český a já blbec neodolám...

Pak mě ještě napadá oblečení - nekoupila jste si něco nového a nevzala to na sebe bez vyprání? Výrobci (a to myslím od čongů až k prestižním značkám) to totiž rádi napouštějí chemickými hnusy proti plísním a to způsobí kolikrát alergii i nealergikům...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 09:58
avatar

Podle toho, jak píšete, ve dne problémy nemáte. Jen v noci. Bude to alergie na něco, co je v posteli. Převlečte a vyperte cíchy a spací úbor s mácháním navíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.