1x

Zřízení provozovny

Od: Datum: 16.07.14 09:55 odpovědí: 6 změna: 16.07.14 14:06

Zdravím Vás,

chtěla bych od Vás radu. Zařizuji si podnikání, kde chci mít prostor kde bude kopečková zmrzlina, káva, čaj, zákusek. Je to na malém městě, tak jen něco maličkýho. Vlastním dům, kde v přízemí je prostor. Je to původně byt 2 1. Tzn. chodba, obývák. kuchyň, ložnice, koupelna, záchod. Zřídila jsem si živnost na hostinskou činnost. Narazila jsem až když jsem chtěla zřídit provozovnu. Hygiena- šílenost! Chtějí, wc pro muže a ženy u každého umyvadlo, úklidovou místnost s výlevkou, teplou a studenou vodu, souhlas hasičů, stavebního úřadu a nový projekt. Jinak provozovnu nepovolí. Problém mám v tom že druhé wc tam nedostanu i kdybych se rozkrájela a peníze na projekt(ani nevím kolik), už vůbec ne. Wc je tedy potřeba jen když budu mít místa k sezení. Když ne a budu vše dávat sebou musím mít vše ostatní a ještě v místě musí být veřejné wc.

Nemáte někdo nějakou radu? Chci jen prodávat zmrzlinu, sem tam k tomu kávu a zákusek. Nechci přestavět dům.

Budu vděčná i za malou radu.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 10:06

Když se nad tím zamyslíte,tak ta hygiena chce pouhé minimum,co Vám vadí na tom,že máte mít oddělené WC? Vždyť je to normální.A ostatní věci taktéž.

Nemůžete-li dostát jejich požadavkům,provozovnu nezřídíte.

doplněno 16.07.14 10:15:

korbel: máte zřejmě na mysli společnou toaletu pro zaměstnance

Ohodnoceno: 1x

Od: korbel
Datum: 16.07.14 10:08

Já to vidím tak, že jste si vybrala prostě velké sousto a nechcete splnit podmínky dané zákonem. Musíte si prostě rozmyslet jestli svému podnikatelskému záměru věříte nebo nevěříte a zda se Vám oplatí realizovat to, co po Vás hygiena požaduje. Pokud by si řekl každý že nebude dělat toalety, tak by hosté chodili nejspíš před provozovnu do kanálu :D Já jsem někde četl, že třeba výrobna - provozovna do 5ti zaměstnanců, může mít společné toalety pro pány i dámy. Jak je to ale s cukrárnou, to netuším. Pokud byste dala třeba 4 židličky, třeba by vám to prošlo :D ale vážně chce se to ptát, škemrat i na více místech, více hybienách a zeptat se třeba i v nějaké jiné cukrárně, třeba se slitují nad konkurencí :D

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 16.07.14 10:49

Myslím, že jste udělala chybu s hostinskou živností. Očešte ty své záměry, stánek přece nemá WC.

Datum: 16.07.14 11:01

Možná by stačilo prodávat zmrzlinu, případně i kávu do kelímku přes okénko do ulice. Kiosků bez možnosti WC je spousta.

Datum: 16.07.14 11:44

Znám několik cukráren v menších městech, pěkných, kde si mohou lidé dát zmrzlinu, zákusek, vypít kávu či sklenku vína. U žádné z těchto cukráren není WC pro zákazníky. Nikdo se tam nezahnízdí na půl dne a když vypije kávu a sní věneček, jistě hned neletí na WC. Stačilo by to dát jako občerstvení, ne hned jako hostinskou činnost. Tam jsou hygienická pravidla přísnější.

Stejně znám i hojně navštěvovaný bufet pod náměstím. 2 druhy polévek a asi 4 druhy hl. jídel, ovar, párek, tlačenka...Hladových je tam pořád dost, WC tam rovněž nemají. Jsem takový strávník - bufeťák, mohu říct, že jsem navštívila různé bufety a vyvařovny v mnoha městech i městečkách a záchod pro zákazníky neměli nikde. Pokud to tedy nebyla vyloženě hospoda či restaurace.

Pro zajímavost - ta hygiena asi není všude stejná. Známá loni projela podrobně Francii. Pobývala tam měsíc. Po návratu chválila vynikající jídla, chutná vínka. Pak ale řekla, že se omlouvá českým záchodům. Téměř v každé provozovně byl pouze jediný záchod, jediná místnůstka pro všechny hosty bez ohledu na jejich pohlaví. Na jedné míse se střídali muži i ženy. Čistota nic moc a taky asi neznají zámky. WC nešla zamknout, ne že by to někdo rozbil, ale prostě tam žádný obrtlík ani nebyl. Tak se stalo, že známá tam narazila na jiného hosta či jiný host na ni, když konala potřebu. Nechtělo se mi tomu ani věřit, že by sladká Francie byla 100 let za opicemi? A u nás chtějí páni hygienici kde co. Co je takhle poslat na záchod do Francie? Jaga.

Od: sss*
Datum: 16.07.14 14:06

Je to na hlavu.V které cukrárně jsou vedle míst k sezení i WC?To už je fakt výjimka.Záleží spíše asi na tom,co tam je za vola úředníka.Jestli je to blb,který se bojí hlavně o svou teplou židli tak dupe po ostatních co se dá nebo jestli je to normální člověkNapř.chodím k jedné lékařce,má ordinaci také v bytovce a má jen jedno WC pro všechny.A sezení pro pacienty také v jedné cimře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.