Lhůty pro připojení zemního plynu

Od: Datum: 16.07.14 08:49 odpovědí: 2 změna: 16.07.14 09:31

Dobrý den,

zakoupil jsem nemovitost, kde byl cca 1rok demontován plynoměr na přání předchozího majitele. (Nebydlel zde) Proto jsem porovnal ceny a kontaktoval firmu ČEZ, která nábízí pro mě nejlepší cenu. Na našem území provádí distribuci EON. Takže jsem s ČEZ podepsal smouvu o sdružených dodávkách plynu a podepsal ještě plnou moc pro zastupování před EON. Nechal si udělat revizi a tlakovou zkoušku.

Jenže od podepsání smlouvy už uběhl měsíc a stále nic. Několikrát jsem psal na ČEZ a ty stále reagují, že musím vyčkat, že se to řeší. Namontování plynoměru je otázka chvilky, tak nevím proč to tak dlouho trvá.

Vím ,že existuje vyhláška o kvalitě dodávek plynu a souvisejících služeb v plynárenství. Nevím ale jestli se to vztahuje i na tento případ.Nějak se v té vyhlášce ztrácím.

doplněno 16.07.14 09:07:

@ben Tak jasně, že plynoměr přijde nainstalovat EON. Vždyť jsem psal, že je na našem území provádí distribuci. A uzavírat smlouvu o dodávkách plynu s EON a pak následně rušit a přecházet jinam, je dle mě také hloupost. Tam může vzniknout dalších plno problémů...

Na to jsem se neptal. Mě jde o lhůty a vyhlášku či zákony, které toto řeší.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.07.14 08:53
avatar

Dobrý den, myslím, že problém může být v tom, že plynoměr přijdou namontovat ti, komu patří trubky - nejspíše RWE. ČEZ a EON jsou přeprodejci plynu, ale nemohou zasahovat do vedení plynu a plynoměru - nejsou majitelé. Zdravím!

doplněno 16.07.14 09:00:

Pokud je EON skutečně majitel vedení (a není jen přeprodejce), tak jste měl jít nejdříve tam a až po připojení plynoměru změnit dodavatele na ČEZ. Takto je to vše komplikovanější a bude to i déle trvat - a je tam i větší možnost, že se Váš požadavek někde zatoulá.

doplněno 16.07.14 09:15:

Lhůty neznám a možná ani nejsou, protože dodávka nebyla přerušena, ale teprve začne. Já bych to řešil s EON a ne s ČEZ. Tam Vám to řeknou přesněji, kdy to má montér v rozpisu práce.

doplněno 16.07.14 09:38:

Jo jo, potřeby mám různé, ale to není Váš problém to posuzovat. Myslel jsem, že Vám jde o co nejrychlejší zavedení plynu a já bych takto postupoval. Ale, Vám jde o vyvolání sporu a oporu ve vyhlášce - a to je Vaše volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 09:31

Jak už jsem psal v dotazu, tak tohle určuje vyhláška o kvalitě dodávek plynu a souvisejících služeb v plynárenství. Ale nejsem si jistý jejím výkladem. Proto sem píši a ptám se.

Dle počtu příspěvků ve všech rubrikách, máš asi potřebu se vyjadřovat i k věcem, kterým nerozumíš. Občas je lepší mlčet, než říkat či psát nesmyslné příspěvky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.