Rodinný problém

Od: Datum: 15.07.14 16:57 odpovědí: 12 změna: 15.07.14 20:10

Ahoj, řeším takový problém. První se vás pokusím zasvětit do situace

Je mi 22 let, chodím s přítelkyní dva roky. Přítelkyně má otce a matku, kteří jsou v drsném rozvodovém řízení a tahaj se o majetek. Přítelkyně drží na straně mamky. Mamka je opravdu příjemná a milá ženská. Mám jí rád. Otec je agresivní hazjl každým coulem. Jsem opravdu opatrý když o někom řeknu že je hajzl nebo nerad vidím věci černobíle. Ale tadyten případ je jasně černobílej. To mi věřte. Nikdy jsem se nějak nemontoval do jejich sporu. Jen občas jsem řekl, že by její mamka mohla bejt na otce ostřejší. Otec vlasní matce (přítelkyni babičce) sprostě nadává (viděl jsem smsky), babička je z toho psychicky opravdu špatně. Co mi ale šíleně vadí, že její otec nadává sprostě mé přítelkyni do kurev. "Co ty kurvo, už tě dneska prcal?" apod. Pokaždé si ale dá pozor abych u toho nikdo jinej nebyl. Já jejího tátu viděl asi jen 5x. Asi se mi vyhýbá (ani se nedivím). Je dost mrštnej co se týče práva. Vše řeší přes právníky. Přítelkyně je na otci finančně nezávislá (alíky nepočítám). Bojím se ho ale na ulici odchytit a rozbít mu hubu. V dnešní době to tak jednoduché není. Poraďte prosím, jak by ste řešili tuto situaci vy?

Snažte se prosím vcítit do mé situace. Odpověď: "nech to plavat " nebo "nic nedělej nebo tě soudně zničí" mě opravdu nestačí. Jsem dospělej a musím a chci si přítelkyni chránit.

Jediné co mě napadlo je, že pokaždý když mě viděl, tak mi zatykal. Doposud jsem to nechal plavat. Ale teď mě napadlo, se proti tomu ostře ohradit a pokud by došlo k slovní potyčce tak se nenechat zahambit a pokud by i padla rána tak musí první zaútočit on. A v rámci toho ho zmalovat jak psa.

Možná ze mě mluví teď trošku agrese, ale snažte se vcítit do mé role. Taky by ste si nenechali nadávat manželce. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.14 17:15
avatar

Záminka, že Vám tyká, je podle mě velice hloupá. Chdíte s jeho dcerou, navíc chlapi si mezi sebou obvykle tykají a nijak to neřeší. To je opravdu povrchní pitomá záminka a budete vypadat jako libovej frajer.

Pak počkáte, až on zaútočí, abyste to nevyprovokoval a v rámci toho ho zmalujete jako psa. A jak víte už předem výsledek utkání? Co když zmaluje jako psa on Vás? Co potom? To si tolik věříte? Nebo on je taková pápěrka? V tom případě bych se nevytahovala na nějakého slabého chudinku, to by bylo pod mou úroveň.

A´T dopadne utkání jakkoliv, vidím to potom na soudní tahanice. A málokterý slušný člověk má chuť stát před soudem. Zvláště, když tatík rád všechno řeší přes právníky. To počítejte se soudem takřka najisto.

S holkou se ožeňte a odstěhujte se spolu na druhý konec republiky. Nejlépe z Ostravy do Chebu nebo naopak. Tak nebudete mít otce denně na očích a budete mít klid. On bude pryč, navíc si na ní jako na vaši manželku už tolik nebude moci dovolit. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.14 17:25
avatar

Jaguško, souhlas s každým slovem. Za sebe zdůrazním jenom tohle: S otcem se nestýkat, je lepší se mu vyhnout. Do těchto věcí vůbec nezasahovat. Přítelkyně je předpokládám plnoletá, má možnost na otce podat trestní oznámení. Tohle jsou věci, které musí řešit výhradně ona a její matka. Rozhodně ne ty.

doplněno 15.07.14 18:45:

Martino - "Pokaždé si ale dá pozor abych u toho nikdo jinej nebyl." Kdo posoudí, kde je pravda? Z toho opravdu nelze vycházet, natož radit nějaký nezákonný postup.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.14 17:19

Nikde není psáno, že se s ním musíte stýkat - zajistěte bydlení pro vás oba a osamostatněte se .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 15.07.14 17:19
avatar

A jak si pomůžeš, když ho zmydlíš? Nijak. A příště si tě nahraje a půjdeš k soudu. Jediná možnost - nestýkat se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 15.07.14 17:26
avatar

Dobrý den, pro Vás je to přítelkyně, ale pro něho je to dcera. To, že spolu nemají nejlepší vztah je jasné a kde to vzniklo nevím - ale, bude to trvat určitě dlouho. Ten pán se chovat neumí, ale co získáte případnou agresí? Možná budete zmlácený nebo dostanete podmínku. Až začne on tykat, tak mu také tykejte - vždyť je to možná budoucí tchán a dědeček Vašich dětí. Jinak by asi byla nejlepší možnost otce a dceru od sebe "rozsadit", tedy aby změnila bydliště a s otcem se nevídala.

A také zkuste zapátrat, proč se takto otec chová a jestli na tom nemá podíl někdo z jeho rodiny, resp.

jak se ostatní chovají k němu a zda mu vadí nápadníci jeho dcery obecně nebo jen Vy. Možná je jako otec přehnaně žárlivý a neumí to jinak vyjádřit. A to rozbití úst je středověk - použijte mozek. Zdravím!

doplněno 15.07.14 19:22:

martinaa - a nebylo by nejlepší řešení toho otce nechat rovnou utratit? Víme, proč to dělá? Víme, co mu odpovídá nebo řekla dříve jeho dcera? Víme, co si myslí otec o jejím chlapci? Známe minulost oné dcery? Víme a známe kulové, tak to nemusí být černobílé a jednoznačné. Ale, to násilí mnoho nevyřeší, resp. situaci nezlepší. Možná by si mohl tazatel s tím otcem promluvit někde u piva jako chlap s chlapem a vše si v klidu vyříkat - důvody jeho chování nebo co mu na něm vadí.

doplněno 15.07.14 19:40:

martinaa - jo, dneska jste hodně radikální a ostrá jako břitva . A ten rozdíl chápu také.

Ten tatík nemá zrovna vybraný slovník, ale třeba nikdy jiný nebyl nebo je nas*aný a zklamaný nepovedeným životem. Proto bych zkusil najít příčinu a tu odstranit - a fackovat se mohou pánové až později. Některá slova člověk řekne v rozčilení a pak by je chtěl vzít zpět a už to nejde. Možná je to i tento případ, možná ne. A možná otec své dceři nenadává, ale pojmenoval ji tvrdě pravým jménem - to je čirá spekulace, ale občas se ku*va najde i v lepších rodinách .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 19:31
avatar

Bene, mezi hádkou a případnou rvačkou mezi chlapy a utracením je snad dost velký rozdíl, ne?:) Je to podobné (ne stejné, aby někdo zase neřekl), jako u dětí. Jedna zasloužená přes zadek ano, mlácení ne. Chápete, doufám, ten rozdíl.

A nevím, co bych musela tátovi říct, aby mi ironicky nadával do kurev... otázkou je taky, jestli to jde s otcem vyříkat. Máte pravdu, možná jsem se vyjádřila moc radikálně, když neznáme názor protistrany a nevíme, jaké vztahy doma panují. Jen se přiznám, že mě hodně nadzvedly rady, ať se do toho neplete - aspoň zastat by se jí rozhodně měl. Je to chlap.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 17:28
avatar

Taky bych to tak viděl jako tazatel. Tvrdě ho vyprovokovat po tom co on začne. Zeptat se přítelkyně co ho nejvíc štve a vrazit tam ostří. Nechat ho až ti zatyká a pak mu říct třeba : Ty chudáčku, seš fakt taková socka, že se musíš soudit i o utěrku? Táhni mi z očí sic za sebe neručím. No a až zaútočí, seřezat ho v sebeobraně jak psa. Ale jinak jsem proti násilí. Chtělo by to ale nějaké nestranné svědky. Třeba veřejné prostranství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 18:29
avatar
A co na Váš nápad zmlátit otce, říká Vaše přítelkyně?
Násilí plodí násilí. Jak by to asi vypadalo, kdybychom všichni řešili své problémy jako Vy? Jako divá zvěř! Pokud jste schopný zmlátit jiného člověka do krve, způsobit mu zranění, tak byste se možná měl jít léčit.
On už je dávno dospělý, žádné malé děcko, které má dostat na zadek za nevhodné chování. Vychovali ho jeho rodiče, Vy na to nemáte právo.
Pochopila bych nutnou sebeobranu, kdyby ve Vaší přítomnosti někoho fyzicky napadl, ale pro to, co plánujete, není omluva.
V čem jste lepší než je otec Vaší přítelkyně? On je hrubián a Vy násilník! Chudák přítelkyně!
Kamarádka měla něco podobného se svým dědečkem. S nikým z rodiny se po podobné aféře v rodině nestýkal, ale ta kamarádka se svým bratrem, chtěla za každou cenu poznat svého dědečka. Nakonec se jim to povedlo a navzdory rodině, se s ním čas od času sešli - později to zbytek rodiny akceptoval i když mezi nimi se vztahy nikdy nespravily. Dědeček to byl fajn a vnoučata měl rád.
Zachovejte si důstojnost, nesnižujte se na jeho úroveň či ještě hůř. Nikdy nevíte jakou lavinu to může strhnout, třeba jednou i Vaše děti budou chtít poznat svého dědu nebo se s otcem dcera usmíří, až opadnou vášně kolem rozvodu..
doplněno 15.07.14 18:35: Jako děti jsme měly pořekadlo: Mě nadávky nebolí, tebe huba pálí..
doplněno 15.07.14 18:54: @martinaa - co radíš dětem ve školce, když jedno druhému nadává a to ho za to uhodí? Aby mu dal ještě jednu z druhé strany, aby si to pamatoval pro příště?
doplněno 15.07.14 19:27: Jenže ono by to neskončilo u facek. A těch scénářů, co tato akce může spustit, si dokážu představit několik a ani jeden z nich není ten, že si to tatínek nechá jen tak líbit a začne poslouchat jako hodinky.
Já měla tátu mírumilovného, ani ve zlobě jsem ho nikdy neslyšela říkat nic podobného, takže o to méně je pro mě pochopitelné, že si ten pán, říká táta. Tímto konstatováním bych s ním nadobro skončila.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.14 18:29
avatar

Žasnu. To je tady tolik těch, co by vlastní přítelkyni nechávali nadávat do kurev? Jasný, nemá s ním bydlet a kdesi cosi. Ale bydlí. Fakt jste tak připosraní, že byste se nezastali vlastní holky?

Kkozeliku, nenechte se zmást řečmi, že hlupák používá sílu, chytrý mozek. Dneska se s všemožnýma hajzlama a jinou verbeží jedná (chytře) jako v rukavičkách a kam jsme to dopracovali? Slušný člověk se bez svépomoci nedomůže takřka ničeho. Na hrubý pytel hrubá záplata, sehnat pár velkých silných kamarádů, které pán nezná, bez svědků. Anebo ho zkusit vyprovokovat, jak zde bylo zmíněno. Se svědky.

Ideální by ovšem bylo, kdyby se přítelkyně odstěhovala k Vám, pokud je to možné. Nebylo by taky od věci výlevy papínka nahrát třeba na telefon.

doplněno 15.07.14 19:02:

Coklit - zkus se zamyslet, třeba na to přijdeš sama;).

Ten, kdo dá zaslouženou facku, ještě není násilník. A že nemá právo? A jaké má právo má otec, když dceři nadává do kurev?

doplněno 15.07.14 19:34:

Jak jsem teď psala Benovi, asi jsem to vzala moc radikálně, pravda. Docela mě to vytočilo. Také nechápu, jak si to "otec" může dovolit... já byla strašnej puberťák, ale žádnou urážku jsem od táty nikdy neslyšela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 18:51
avatar

Nepíšete nic o tom, jak se k tomu staví Vaše přítelkyně. Píšete jen o svém vlastním postoji. V každém případě se to týká její rodiny, do které zatím nijak nepatříte. Jednou jsou to její rodiče a vztah s nimi si musí řešit sama. Nechápu, proč byste měl vyvozovat důsledky ze smsek, které jste sice možná viděl, ale nebyly rozhodně určeny Vám. Právě proto, že jste dospělý, používejte zdravý rozum a nedělejte přítelkyni v rodině ještě větší zle. Pokud se otec chová k dceři jako hulvát a ta je dospělá a svéprávná, jistě si to nemusí nechat líbit a s otcem si to dokáže vyřídit po svém. Chápu, že chcete přítelkyni chránit, ale mezi ní a rodiče se opravdu nepleťte. Můžete být přítelkyni oporou, můžete jí říci i svůj názor, ale jinak do toho nezasahujte. Nesnažte se jejího otce nijak provokovat, tím byste nepomohl nikomu a ničemu. A možná by to nakonec spíš více uškodilo, než prospělo. Ono se nic nemá řešit s horkou hlavou...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.07.14 20:09
avatar

Nastínil jste nám tady problém jedné rodiny. Ale je to jenom Váš pohled. Nevíte, kde je chyba, proč ke všemu došlo. Radit, že by matka měla být na manžela ostřejší, věřte, nic nevyřeší.

Mám zkušenost, když se moji rodiče rozváděli /mě bylo 30 let/, a držela jsem též při matce. A otec byl nejhorší. Ale není to dobře. Matka nejdříve na otce posazovala, neustále jej pomlouvala, všechno bylo špatné, co udělal, nebo naopak, co neudělal, pil, hrál karty, ale tím vlastně i mě ovlivnila. Ale když umírala, tak toho všeho litovala, že neměla odcházet od rodiny atd.

Víte, co by měla Vaše přítelkyně říci? Škoda, že jste se nedostali do manželské poradny, aby Vám někdo pomohl najít novou cestu v manželství. A neměla by držet jenom při matce, ale říci oběma rodičům, jestli už není samozřejmě pozdě, je to Váš problém, Vy si ho musíte vyřešit sami, vy jste moji rodiče a nemohu stát jenom při jednom. Bohužel, mě toto došlo pozdě.

Otec zřejmě velmi trpí, ví že ztrácí něco, co se nedá ničím nahradit. Bohužel chová se tím nejhorším možným způsobem, takhle samozřejmě nic nezíská. On to prostě nezvládá, a jeho bolest se ventiluje hrubostí, urážkami všeho ženského pokolení, od nejstaršího po nejmladší. Odsoudit otce, že se takto chová, je jednoduché, ale kde je ten prvotní důvod, kde to začalo skřípot, co stalo kdysi, proč manželství zkrachovalo.

Víte, co se povídá? Že si lidé myslí, že rozvodem všechno nepříjemné skončí. Není to pravda, s rozvodem přijdou zase jiné problémy, a také nebudou příjemné.

Jste dospělý muž, když Vám začne někdo tykat, bez toho, že by jste se domluvili, okamžitě mu začněte tykat také. Normálně, jako by to pro Vás bylo běžné. Vůbec se nad tím nepozastavujte. Chce to určitou Vaši zralost, a jenom tak v mysli pozorovat, jak se s tím dokáže ten dotyčný vypořádat. Nemyslete, starší dokáže tykat mladšímu bez problému, ale jakmile se tak začne chovat ten mladší, tak mu kolikrát vyrazíte jeho zbraň, jeho věkovou převahu.

My prostě máme informaci jenom z jedné strany mince a to z Vašeho pohledu a co Vám řekla přítelkyně a její matka. Takže ty odpovědi budou samozřejmě podporovat logicky Vás a ne agresivního otce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.14 20:10
avatar

Mně to nějak nehraje. Opravdu by člověk, který vše řeší přes právníky a dává si pozor, aby nikdo neslyšel, jak nadává své dceři, posílal takové SMSky?

A naopak: Opravdu by člověk, kterému je jedno, že se SMSky proti němu dají použít, najednou hlídal, aby nikdo neslyšel nadávky dceři?

Viděl jste nějaké SMSky. Jste si jistý, kdo je poslal? Viděl jste číslo odesilatele a znáte je (myslím opravdu znáte, ne že Vám někdo řekl, čí to číslo je)?

Tvrdíte, že jste dospělý a že musíte a chcete svou přítelkyni chránit před údajnými nadávkami a urážkami. Prosím. Pak ale jednejte dospěle (neuchylujte se k podrazům, nevyhledávejte záminku ke rvačce, ...)!

Každopádně jednoho už se "vytočit" podařilo – tazatele. Otázkou je, komu a co tím sleduje. Než se k čemukoliv rozhodnete, měl byste si vše prověřit. Proč si s jejím otcem nepromluvíte (nevěřím, že by se Vám vyhýbal)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.