Exekuce na platu

Od: Datum: 15.07.14 08:23 odpovědí: 4 změna: 17.07.14 23:23

Dobrý den potřebovali bychom poradit. Přítel pláti řádně exekuci a tento měsíc mu přišla ta stejná i na plat i když každy měsíc poctiv platil z ruky. Přece nejde aby platil jednu exekuci 2x v jednom měsíci. Posila 1000 kč a z platu mu ted strahli 3000 ,takže 4 za jeden měsíc na jednu exekuci. Poradtě prosím co můžeme dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.14 08:55

Váš přítel by měl vědět o tom, jaké má exekuční tituly, lidově řečeno, kolik má doma v šuplíků listin, na jejichž základě je povinen něco uhradit (rozsudky, příkazy, apod.). Pokud věřiteli splácí v hotovosti, nicméně o této dohodě exekutor neví, měl exekutor právo nařídit a provést exekuci srážkami ze mzdy. Pokud splácí dle dohody učiněné v exekučním řízení, měla by být exekuce na mzdu zastavena pro její nepřípustnost. Nicméně, Váš přítel by měl zajít na mzdové a zjistit, na základě jaké listiny (titulu) má provedeny srážky ze mzdy (exekuční příkaz). Poté by měl komunikovat s exekutorem (není to jednoduché) a zjistit, proč má přikázanou exekuci, když uzavřel dohodu o splátkách dluhu s a) věřitelem nebo za b) s exekutorem. Pokud žádnou dohodou neuzavřel a neexistují jiné okolnosti pro zastavení exekuce, je exekuce zákonná. Počet exekucí není omezen, limit tvoří pouze tzv. nezabavitelná částka ze mzdy. V případě souběhu exekuce s dohodou o splátkách dle zákoníku práce má exekuce přednost, první je exekuce, potom, pokud něco zbyde, platí dohoda o splátkách (pro zaměstnavatele).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: monicka1788*
Datum: 15.07.14 12:32

Přítel hned v den návštěvy exekutora zaplatil 10.000kč na jeho učet. Potvrzení máme. Hned jestě ten měsíc poslal 1000 kč a pak už každý měsíc 1000kč .Exekutor nám na vizitku z druhé strany napsal že splátka bude každy měsíc 7.A tak to platí. Máme to i jak doložit (výpis účtu).Jenže tento měsíc mu tu stejnou exekuci dali do platu i přes domluvu. Nebylo žádné porušení z přítelovy strany. Na mzdové byl a dala mu papír co už máme doma jen je v něm psané že uhradil 11.000 .

S přítelem zajdeme na exekutorský uřad

Datum: 15.07.14 12:50

Pravděpodobně byl u vás zaměstnanec exekutora. Nechť přítel zajde za exekutorem (bude asi mluvit zase s nějakým zaměstnancem) s onou vizitkou, že byl mezi Vaším přítelem a exekutorem uzavřen splátkový kalendář, kde bylo dohodnuta jiná lhůta plnění (každý měsíc sedmého) s tím, žádáte zrušení exekučního příkazu na srážky ze mzdy. Ona dohoda je samozřejmě sporná, zaměstnanec může popřít, že tak učinil či může tvrdit, že tak sice učinil, ale neměl souhlas oprávněného, apod., ale zkuste to. Můžete zkusit zaslat i návrh na soud na zastavení exekuce v části týkající se srážek ze mzdy, neboť byla uzavřen splátkový kalendář. Úplně jednoduché to nemáte, v ruce nemáte pořádný důkaz a s exekutory se velmi těžko vyjednává, ale zkuste to.

doplněno 15.07.14 12:58:

Pokud exekutor existenci splátkového kalendáře popře, můžete znovu onen splátkový kalendář navrhnout s tím, že už se podle něho chováte. Problém je dvojí: exekutor ze zákona není povinen s Vámi splátkový kalendář uzavřít a je pravdou, že by měl mít souhlas věřitele. A samozřejmě, pokud už exekutor vydal exekuční příkaz, nebude se mu chtít tento příkaz zrušit, obzvláště, pokud už na jeho základě něco vymohl. Ale zkuste jednat, kdo nic nedělá, nic nemá .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidvozak
Datum: 17.07.14 23:23

Dobrý den,

zásadní potíž je v tom, že exekuce může být exekutorem prováděna všemi zákonnými způsoby současně. A k tomu v uvedeném případě zřejmě došlo. Jediným možným způsobem, jak zamezit oprávněné exekuci, je dohoda s exekutorem na podmínkách splácení exekuované částky. Argumentem může být i případná neschopnost dlužníka v exekuci na exekuci hradit čehokoli, pokud mu nezbyde na živobytí.

Hezký den

JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.