Externí vedení účetnictví

Od: Datum: 14.07.14 16:38 odpovědí: 3 změna: 14.07.14 21:38

Dobrý den,

okolnostmi jsem nucen přejít z OSVČ na SRO. Největší problém vidím v účetnictví. Nemám ale zaměstnance ani velkou agendu s tisícovkami faktur, prostě cca 50 faktur na příjem peněz od zákazníka, 50 faktur na úhradu nákladů. Protože podvojné účetnictví nejsem schopen vést osobně, díval jsem se na externí možnosti. Zjistil jsem, že minimální paušál je cca 12000 ročne + Bůh ví jaké příplatky a poplatky. Přijde mi to docela dost na to, kolik málo toho mám k zaúčtování. Je tu někdo schopen poradit, zda existují nějaké levnější způsoby, které jsou více závislé například na počtu položek na faktuře, počtu faktur..Prostě aby mi nevyšel jen paušál na 12000, za pár faktur.. Díky za jakékoliv užitečné nápady v této oblsti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dwp
Datum: 14.07.14 17:02

Předně - existuje daňová evidence a účetnitcví. Podvojné účetenictví již neexistuje. Kupte si nějaký SW, třeba www.stormware.cz (jedn z nejlepších pro běžné podnikatele) a naučte se vést účetnictví. Nakonec zjistíte, že ty základy účta se musíte stejně naučit a jen to bude trvat déle a uděláte spousty chyb, které vás budou stát více prostředků, než si dovedete představit.

Ohodnoceno: 0x

Od: alfkhoiuhoiuh
Datum: 14.07.14 21:38

on dělá za peníze něco, nechť část dá raději někomu kdo tomu rozumí, sám bych se do toho nepouštěl. Jemu to přijde jako jen pár faktur, ale už to vidím, přijde tam auto, stroje, leasing, odpisy, podle toho co dělá třeba i přenesená daňová povinnost ...

Datum: 14.07.14 17:10

Vím, že bych neměl uvádět web,ale na této stránce dostanete fundovanou odpověď. business.center.cz/business/diskuze/

dá se domluvit i účtování podle počtu řádků v peněžním deníku, ale je třeba si uvědomit, že je zde spousta dalších položek - zdravotní,sociálka, pokud máte auto,platíte DPH atd. není to vůbec jednoduché i z hlediska časového-např.tyto platby a hlášení každý měsíc,kvartál a vrcholí to daňovým přiznáním za rok. Raději najděte nějakou účetní, při chybě a to v podvojném je velice jednoduché ji udělat je potom sankce daleko vyšší než zaplatíte za účetní. Tak jak píše dwp. Pohlídejte si,aby byla pojištěna na "chyby", aby nakonec problém nespadl na vás.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.