Výběr čočky při léčbě šedého zákalu

Od: Datum: 05.08.14 14:54 odpovědí: 3 změna: 05.08.14 19:30

Zdravím všechny,

ráda bych se zkusila zeptat, zda tu někdo má po léčbě šedého zákalu trifokální čočky. Na všech klinikách nám je samozřejmě dopručují jako ty nejlepší, ovšem už nikdo nezmiňuje, jaké mají tyto čočky nevýhody (to jsem se dočetla až v diskusích- špatné vidění za šera, nutnost i tak nosit brýle apod).

Ráda bych se tedy zeptala, zda jste si vybrali čočky monofokální, bifokální či trifokální a jak jste s výběrem spokojeni.

Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 05.08.14 16:51

Čočky měnili mamce. Dost jsme to řešili a dospěli jsme k tomu, že nejlepší budou monofokální na dálku (na blízko brýle)

Ale záleží hlavně na způsobu života - u švadleny bez řidičáku by to byl nesmysl.. Bi/ trifokální - tam je to kompromis, je využitá vždy jen část čočky = sice vidíte na všechny vzdálenosti, ale ani na jednu výborně. Nejvíc to vadí za šera (logicky, na sítnici dopadá méně světla než když je využitá celá čočka)

Ptejte se lékaře na nevýhody, asi nejlepší by byla simulace jak uvidíte s různými verzemi čoček. Klinika chce vydělat, může mít snahu doporučit nejdražší...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anda®
Datum: 05.08.14 17:57

Děkuji moc za reakci.

Právě řešíme, že na všech klinikách nám pějí jen ódy na trifokály, jak jsou nejmodernější a nebude třeba nosit brýle. O negativech nám zatím nikdo nic neřekl. Dnes ráno jsem zkusila napsat na 2 kliniky, zda by mi na férovku mohly napsat, jaká jsou negativa a zatím stále bez odpovědi.

Ráda bych se ještě zeptala, zda měla maminka předtím nějaké dioptrie, či ne. My řešíme hlavně to, že předtím oko naprosto zdravé a bez dioptrií a po monofokálu vlastně bude třeba nosit brýle. Kdežto u trifokálů by to nebylo třeba. Ale zas si neumím představit, jak moc ostrý je s trifokály například ten zrak a na druhou stranu zas moc nemůžu najít o kolik se ten zrak předtím zdravého oka zhorší po operaci monofokálů.

Datum: 05.08.14 19:30
avatar

Takže,já i moje maminka jsme po operaci šedého zákalu.Máme mono čočky a doplácely jsme asi 1OOOkč.Tyto čočky Nám doporučili přímo na oční klinice v Ostravě.Maminka četla bez brýlí,ale špatně - po operaci čte v pohodě,bez brýli.Já měla 3,5 dioptrie na čtení,po operaci mám 2dioptrie.Ná dálku vidíme jaku rysi.mamina

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.