Prodej lesa

Od: Datum: 14.07.14 09:01 odpovědí: 3 změna: 14.07.14 11:57

Můj spoluvlastník lesa chce svoji polovinu prodat i bez mého souhlasu. Mohu tomu zabránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.14 09:54
avatar

Zabránit mu v prodeji nemůžete, i on má právo nakládat se svým majetkem jak uzná za vhodné, ale jako spolumajitel máte předkupní právo, tj. můžete tu jeho půlku koupit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 14.07.14 10:43

OZ Spoluvlastník může se svým podílem nakládat podle své vůle. § 1115 a násl.
Oprava Jethro který § mu ukládá povinnost nabídnout spoluvlastníkovi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.14 11:57
avatar

Podle § 140 starého OZ.

Nový OZ předkupní právo ruší (resp. výrazně omezuje), ale podle § 3062 nového OZ až od 1. 1. 2015.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.