Zlomené 6-té žebro, existuje fixace?

Od: Datum: 14.07.14 05:30 odpovědí: 5 změna: 14.07.14 12:19

Dobrý den,

bylo mi zjištěné zlomené šesté žebro. Bolest jako kráva, ale doktor mi pouze řekl, že si mám v lekárně koupit ibuprofen na bolest, že nic jiného se s tím dělat nedá. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti? Stát se nedá, ležet se nedá, dýchat se nedá. Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.14 06:24

Žebra se nefixují, jen se zabandážuje celý hrudník, ale kdy, to ví jen doktor. Říkají, že to bolí strašně a ještě nejde dýchat. Je to jedna z nejbolestivějších zlomenin. *plac*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.07.14 07:11

Tak jsem skončil před třemi měsíci. Bolí to dodnes. Nejhorčí to bylo v noci. Asi 100x jsem se budil. A zkuste kýchnout.!

Bandáž mi bolest ještě zvýšila. Bral jsem Ibuprofen 600, ale tím jsem si spíš pokazil žaludek. Chce to klid, moc se neohýbat, pokud možno nekašlat a časem se to uklidní. Přeji brzké uzdravení.! *jasne*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.14 07:30

Díky za povzbuzení. No kýchnout si teda nedovedu představit, stačí mi když se trochu zasměju. O spaní se také nedá mluvit. Takže říkáte vydržet a protrpět. No nic jiného mi asi nezbude. Díky

Datum: 14.07.14 11:10

Žebro jsem neměl zlomené, ale nalomené a bolelo to jako čert. Jak píšete, nešlo stát, ani ležet ale popravdě nejpohodlněji jsem se cítil v autě v anatomicky tvarované sedačce. Ale zkuste si tam prosedět celé dny, to není reálné. Doporučil bych omezit pohyb na minimum a v posteli si najít nejméně bolestivou polohu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.14 12:19

Zdravím, píšete mi z duše. Před 2,5 měsícem jsem měla úraz, od té doby se nedalo v pohodě sedět, stát, dýchat. Poslech čistý, rentgen čistý. Z too zhoršeného dýchání se rozvinuly úzkostné stavy, kdy jsem oběhla obvoďáka, cévní, plicní a alergo. Až tam při opětovném rentgenu minulý týden zjistili, že mám nalomené 9 žebro vzadu a ono to všechno způsobuje, dokonce i falešné příznaky zánětu žil. Bylo mi řečeno, se to sice dá stáhnout, ale stejně je to docela k ničemu, a taktéž doporučena analgetika - někdy je beru, protože se s tím blbě sportuje.

Takže mažte mastmi proti otoku a bolesti a snažte se najít polohu, ve které se Vám uleví, ale chce to hlavně čas. :( Bolet to bude ještě dlouho.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.