Nemocenka stěhování

Od: Datum: 13.07.14 20:03 odpovědí: 3 změna: 14.07.14 07:16

ahoj, s přítelem prodáváme asi půl roku byt, ted se nám to podařilo, máme zájemce, ale než se to vyřídí trvá to,přepis osob, vlastnictví a podobně,Přítel je přes 6 týdnů v nemocnici ,a vypadá to ještě na nějakou dobu,máme již vyhlídlý nový byt, který si budeme ted kupovat,bohužel i to může trvat nějakou dobu,přemýšlím nad tím, když současný byt prodáme, na katastru vše oki proběhne a přítel se z nemocnice vrátí a my se přestěhujeme do nového, zdali nebude mít přítel problém s kontrolami se OSSZ,stěhování, nová adresa trv. bydliště a pod.

máte někdo s tím nějaké zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 20:05

nahlásí novou adresu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 20:29
avatar

Nebude s tím žádný problém. normálně novou adresu nahlásí ošetřujícímu lékaři. Váš přítel by si měl i v době nemoci zařídit nový OP a všude nahlásit změnu adresy (začít zaměstnavatelem, zdravotní pojišťovnou, ...)

Pozor na to stěhování – v době nemoci by se na něm přítel (asi) neměl fyzicky podílet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.14 07:16
avatar

Pokud bude druh po návratu z nemocnice ještě dál na nemocenské, může na tom pracovat. V době jeho vycházek ho zavezte na úřady - může si vyměnit OP, ŘP, pas, kartičku ZP. OP ale nejdřív. Trvá to asi 3 neděle, právě dneska si jedu pro nový OP, u starého mi skončila platnost. Odhlásit se na matrice ze starého bydliště a přihlásit se v novém. Když s ním budete jezdit po úřadech, zajistěte si hned nové doklady i pro sebe při jednom shánění.

S tím stěhováním má Ivzez pravdu, pozvěte si na to rodiče, kamarády, sourozence, nebo nějakou stěhovací firmu. Aby partner nic nedělal. Nikdy nevíte, kdo ho za oknem pozoruje a nahlásí to, jak se marod činí se skříní.

Změnu bydliště je třeba nahlásit i u lékaře, ideálně u všech lékařů, kam chodí. Vy udělejte totéž, i když nemarodíte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.