Vyhrožuje mi

Od: Datum: 11.07.14 17:07 odpovědí: 12 změna: 12.07.14 17:25

Dobrý den,

mám velký problém se svoji matkou. Moji rodiče si odjakživa nerozuměli a když jsem před 4 lety dosáhla 18 let, rozvedli se. Každý si ještě před tím stihl založit novou rodinu a chtěl začít nový život. Já se rozhodla že si vezmu svého 6 let mladšího bratra do péče. Vzala jsem si na sebe v 18 letech velké břemeno, ale bylo z mého rozhodnutí a brácha je hodnej a super. Otec mi hodně pomohl s tím to zařídit, finančně nám vypomáhala a kuminikoval s námi. Matka nikoliv, ale ta se o nás nikdy moc nestaral, bratra jsem defacto vychovala sama a je to pro mě s části syn. Matka teď otěhotněla s nějakým chlapem, kterého jsem nikdy neviděla ale prý to je bezdomovec. Včera ráno mi matka po půl roce zavolala abych ji dala buď 50 000,-Kč na nové auto, nebo na ni přepsala to svoje (Ford Focus 2010) jinak že mi udělá ze života peklo. Tak nějak jsem to ignoroval protože jsem si myslela že je opilá. Ale navečer mi zavolala zase abych se rozhodla rychle jinak půjde na sociálku a tam mě pošpiní aby mi bratra vzali a já už ho nikdy neviděla. To mě zasáhlo, před týdnem se semnou rozešel přítel kvůli jiné a mám k bratrovi mateřské city a nedokážu si bez něj představit život. Snažím se volat otci ale zatím mi to nebere. Nevím jestli mám ustoupit, nebo říct ať si sociálku pozve - vše mám v pořádku, vše platím, doma čisto a útulno, i podnikání mám v pořádku. Brečím kvůli tomu, bracha se pořád ptá, co se děje protože má strach ale ještě mu to nechci říct. Na policii mě také napadlo zajít, ale netuším jestli by s tím něco dělali. Uvidíme co poradím otec.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 17:19

Ustoupíte jednou a budete ustupovat pořád. Matka si z Vás udělá záložnu a bude po Vás vyžadovat stále více peněz. Bratr je již desetiletý, jistě by dokázal říci, kdyby k něčemu došlo, jak se o něj staráte, s kým by chtěl být. Zapište si hovor od matky, v kolik hodin a co Vám řekla, pište si takový deníček, ať se máte o co se opřít. Zkuste si nahrávat příští rozhovor s matkou. I když se to nebere snad jako důkaz u soudu, tak matka může po zjištění, že ji máte nahranou, vycouvat z vydírání. Nemám zkušenosti, jestli jít na policii, kvůli vyhrožování. Doufám ale, že Vám to někdo znalý tady poradí, co s tím.

doplněno 11.07.14 17:52:

Matka straší, ale nedotáhne to do konce. Hlavně nic nedávat, zřejmě se Vám v práci daří a matka to ví. Co by se asi muselo stát, aby 16ti letého bratra odebrali z Vaší péče? Bratrova slova by měla velkou váhu.

doplněno 11.07.14 17:54:

Myslím, že až sociálka uvidí Vaší matku, tak se spíše zaměří na ni!

Ohodnoceno: 0x

Od: katarina22
Datum: 11.07.14 17:26

Já bych se hovory nahrávala, nadruhou stranu mám strach že to je nelegální pokud bych ji o tom dopředu neupozornila. Bratrovi bude v říjnu 16 let.

Od: fido
Datum: 11.07.14 17:22

Nějaké těsné vazby se "sociálkou" mám a lidé si zbytečně myslí, že je to jen špatná služba lidstvu. Nebojte, až zavolá a bude Vás někdo kontaktovat, tedy nejspíše OSPOD, tak jim v klidu toto řeknete. Navíc žádná "sociálka" si nebude dělat nadměrné starosti, aby kvůli jedné "paní" hrotila jedno udání.

Pamatujte "pes který štěká nekouše" ( většinou).

Na policii nechoďte, ta nic nezmůže ani s tzv. "vydíráním".

Podle toho co píšete a jak to píšete a toho jak věci vycítím, si myslím, že píšete pravdu a jsem si jist, že "sociálka" by si Vás pouze vyslechla. Jediné co mi zde nesedí je, že vy vlastně moc nevíte co je "sociálka", neboť vy byste na "sociálce" už měli být evidovaní, neboť podle paragrafu 6, jste rodina, kterou by se "sociálka "měla zabývat. Tedy jako z důvodu náhradní péče za bratra. Ale nedělejte si starosti. To čím Vám Vaše matka vyhrožuje jsou staré "komunistické strašáky" , že sociálka příjde a vezme Vám děti. ( jo a taky tím straší v seriálu TV NOva. Asi režiserka trpí nějakým ukřivděním z dětství )

Přeji pěkný den

Od: fido
Datum: 11.07.14 17:50

16? Tak tím se vůbec netrapte. OSPOD si pozve k rozhovoru hlavně jeho. Pokud je vše v rodině funkční, nemáte se opravdu čeho obávat ! ! !

Od: cuca®
Datum: 11.07.14 18:04

Katarino, nedavej ji nic, nenech se zastrašit. To není matka!

Az ti priste zavolá, rekni ji že dluží ona tobě, ne ty ji, prinejmensim za výchovu "jejího" syna.

At si zdime chlapa, co si s nim upekla dite.a to ze je bezdomovec či co je její blbost.

Posli ji do těch spravnych mist a dekuj ze aspoň táta má o vás zájem. aspoň nejaka opora.

Datum: 11.07.14 18:33

Nikdy se nenech vydírat. Pokud matka zavolá, tak jí oznam, že si hovor nahráváš. Svoje požadavky pak určitě nezopakuje. Jedinou další možnost má kontaktovat tě osobně. Pokud to udělá, tak jí dej najevo, že i tento hovor si nahraješ. Písemně tě určitě kontaktovat nebude. Můžeš jí také říct, že jsi tento pokus o vydírání oznámila na sociálce i na policii. Ale píšeš, že bratrovi je 16 a tak je to vlastně o ničem. On případně poví svůj názor a bude to vyřízeno. A taky si myslím, že sociálka bude dobře vědět, kdo je tvá matka. Rozhodně se tedy nemáš čeho obávat.

Ohodnoceno: 2x

Od: pejsek*
Datum: 12.07.14 00:16

Tak ať si zavolá, bože. Stejně bude mít průšvih ona, ne ty! A jestli ,,vše mám v pořádku, vše platím, doma čisto a útulno, i podnikání mám v pořádku" tak se ničeho neboj a ten hovor si nahraj a kdyby něco tak jim to přehraj a stejně se budou většinou ptát tvýho syna. Takže, strach tady nemá cenu. :)

Ohodnoceno: 1x

Od: jnd
Datum: 12.07.14 00:31

Pokud vám to nedělá psychické potíže, jděte na PČR a udejte svoji matku, že vás vydírá. Sepíší s vámi protokol, vyzvou matku, aby podala vysvětlení a uloží jí pokutu. Matka vás bude nenávidět ještě více. Prvně jí ale několikrát upozorněte, že tak učiníte a nějlépe i písemně na dodejku. Pokud je těhotná s "bezdomovcem", lze očekávat další potíže. Obrňte se trpělivostí a pevnými nervy. Pokud nemáte špatné svědomí s péčí, není důvod, aby vám byl bratr odebrán. Na druhou stranu je lépe se pojistit již nyní. Můžete tak učinit i tím, že půjdete na sociálku sama a s úředníkem vše prodikutujete, se píšete o tom záznam a sama pozvete úředníka, aby se přesvědčil o vaší péči o bratra. Ušetříte si tak mnohé starosti.

Od: wogoos*
Datum: 12.07.14 09:11

Všichni vám tu radí v celku dobře. Určitě nic nedávat a ničeho se nebojte. Bratra vám nevezmou. Navíc co vám brání ji nahrávat a předtím ji na to upozornit? Vyrazíte ji zbraň z ruky. V tu ránu vás nemůže vydírat, vyhrožovat, lhát atd.

Datum: 12.07.14 16:17

Všichni vám už všechno napsali a já s tím vším souhlasím. Jen bych vám chtěla říci, že by bylo velmi rozumné, požádat soud o svěření bratra do výživy a výchovy. A rodičům soud ať určí výši výživného. Já jsem pochopila, že brášku si uživíte sama a máte můj hluboký obdiv, ale bylo by moudré, aby si rodiče uvědomili, že je to jejich syn a vy ho živíte sama. Když budete chtít, můžete třeba otci peníze vrátit, ale musí si oba uvědomit, že zodpovídají za své děti a je jen vaše velkorysost, že po nich nic nechcete. Podílet se na výživě, to je jejich povinnost. A až budete mít rozsudek soudu v ruce, máma může vyskakovat až na půdu. Na sociálkách, policii a na soudech nesedí žádní nováčkové, které někdo může opít rohlíkem. Dáte pár hovorů se sociální pracovnicí a budete oba v bezpečí. *slunce* Ještě jednou bych vám chtěla vyjádřit svůj obdiv. A taky popřát hodně štěstí.

Datum: 12.07.14 16:48

Dobrý den. V první řadě musím napsat, že pokud jste se ujala svého nezletilého bratra, pak klobouk dolů před Vámi. K Vašemu problému – já bych Vám poradila matčino vydírání a výhrůžky prostě ignorovat a nedat se tím stresovat. V žádném případě jí žádný finanční obnos nedávejte. K tomu nemáte vůbec žádný důvod. Zač chce Vaše matka od Vás peníze? Za to, že jste převzala její rodičovskou odpovědnost? Že se o bratra staráte a živíte ho namísto ní? Ať si nejdříve sáhne do svého vlastního svědomí a nechá Vás i bratra v klidu žít. Už takhle to nemáte oba asi příliš jednoduché. Myslím si, že Vám klacky pod nohy házet nebude, protože v první řadě by se sociálka měla zajímat o ni. Váš bratr už je dost starý na to, aby se k věci sám, v případě potřeby, vyjádřil. A je-li u Vás spokojený a máte-li vše v pořádku, pak nemáte nejmenší důvod se čehokoli bát. Nenechte se citově vydírat, však on bratr dobře ví ke komu patří a nepřijdete o něj. Vaše matka si musí ale najít jiného sponzora a přesně takto bych jí to i na rovinu řekla. Úplně v klidu jí požádejte, aby se chovala jako matka a nezkouší to na Vás, jako vyděračka. Když jí dáte najevo, že se nenecháte zahnat do kouta, myslím, že nepodnikne nic. Byla by sama proti sobě. Všude budou jednat v zájmu Vašeho nezletilého bratra. A pokud se o něho staráte doposud a zvládáte to spolu, zůstane tam kde je mu dobře a kde mu nic nechybí. Věřte tomu a nebojte se!

Ohodnoceno: 2x

Od: anavi
Datum: 12.07.14 17:25

Rozhodně se nenechejte tlačit ke zdi vydíráním. Matka by měla snad mít podíl na výživném a ne Ty, aby jsi jí dávala peníze.

klidně bych na policii nechala udělat záznam o vydírání - matku bych ovšem předem upozornila. Jinak buď v klidu, ani 1,- Kč nedávej, žádnou finanční výpomoc ! Uděláš 1x a stane se pravidlem, budeš jako rukojmí...a s jídlem roste chuť. Pokud pije, má divné partnerství budou asi i horší chvíle. Musíš vydržet a obrnit se trpělivostí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.