Na pasce malej plat

Od: Datum: 11.07.14 10:56 odpovědí: 7 změna: 12.07.14 13:23

Co dělat, když má otec dítěte na pásce minimální plat, tudíž platí minimum na dítě? Na tuty vím, že má trojnýsobek platu. Lze s tám něco dělat? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 11.07.14 11:07

Pokud vite, dke je zamestnany, tak leda dat podnet na UP, ze firma zamestnava nelegalne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 11.07.14 11:45

Nema to treba na dietach jako ridici kamionu? To se do prijmu opravdu nepocita.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 11.07.14 11:54

diety se na pásce oběví jako nezdanitelní příjem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 11.07.14 11:45

Jedině zažalovat ale musíte sehnat důkazi o tom že příjem je vyšší než uvadí ("já si myslím" nestačí).Zjistit kde,kolik,zaco, utrácí,a pokud to bude víc máte malou šanci uspět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wogoos*
Datum: 12.07.14 09:37

Tohle bohužel asi fakt nemá řešení. Podobných případů pár znám a nic se dělat nedalo. Snad jen bojovat stejnými zbraněmi. Ale máte na to žaludek? Přihlásit /kvůli potvrzení k soudu/ dítě na kroužek a hned ho odhlásit. Nechat si od známého doktora napsat nějakou nemoc, kde se platí za prášky, nebo za pomůcky atd. Ale nevím jestli už neporušuji pravidla poradny. Slušný člověk bohužel většinou narazí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 11:58

Jestliže má na pásce opravdu minimální příjem, tak zažádáte soud o zvýšení alimentů. Soud mu je vypočte dle tabulek. Vezme průměrnou mzdu v dané lokalitě v oboru, v jakém má dotyčný nejvyšší dosažené vzdělání a z toho mu vypočte výši alimentů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 13:23
avatar

Na každého jednou dojde. Teď to pánovi nevadí, peníze si vydělá a výplatnice mu je na nic.

Ale počkejte, jak spláče při výpočtu důchodu. Bude mu počítán jen z toho mála, které je uvedené na výplatní pásce. To se mu pak líbit nebude, až bude mít důchod pár tisíc.

Známá pracovala jako prodavačka v řeznictví. Spoustu let, až do důchodu. Majitel jí dával jen nevelkou částku, zbytek jí kompenzoval masem a uzeninami. Byla ráda, má manžela a 2 kluky, jedli všichni jako vlčáci a tak jí ta apanáž vyhovovala. Rodina se najedla a kupovat to nemuseli, bylo to součástí platu.

Ale když šla do důchodu, zaplakala. Počítali jí to jenom z výplatnice, z žádné kejty ani krkovičky navíc. A dostala důchod pár korun přes 6 tisíc.

Váš pán se brání placení alimentů nízkým platem. Další potrestání přijde i při čerpání dovolené či při nemocenské. Peněz zoufale málo. Ale chce to tak sám. Je sám proti sobě. Jaga.

Když dal život svému dítěti, měl by se i on postarat o to, aby dítě vyrůstalo v dostatku, aby se mělo tak, jako jeho vrstevníci. Pokud ne, je možné, že tady jednou narazíme na dotaz žlučovitého dědka: Co dělat, když o mě mé dítě nemá zájem?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.