1xKdo nahradí auto-honička Policie

Od: Datum: 12.07.14 00:58 odpovědí: 8 změna: 12.07.14 21:28

Když někdo ukradne auto, policie ho začne honit a prostřílí mu karoserii a pneumatiky, kdo nahradí škodu majiteli? Policie či někdo jiný?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: huo
Datum: 12.07.14 01:00

Tak, kdo auto ukradl, resp. ho řídí při páchání trstného činu. Jinými slovy nikdo, pokud není havarijní pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 01:07
avatar

Reálně nikdo. Na zloději v kriminále si nikdo nic nevezme a policajti? Ty to nezajímá, ty jsou rádi za každou akční záležitost, hlavně, že si zastřílejí. Že při tom ohrožují ostatní lidi například i tím, že postaví zátarasy z aut ctihodných občanů, to je jim u zadku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 12.07.14 01:52

I kdybych měl Maserati a policajti by mi z něho udělali zátaras za cenu toho, že to ten idiot nenapálí do maminky s kočárkem, tak by mi to vůbec nevadilo! Pak bych to z nich sice horko-těžko dostával, ale pořád bych si říkal, že díky mému Maserati ta maminka s děckem přežila. Na střílení mám názor takový, že je dobře, že střílí. Proč by po něm neměli střílet? Vždyť nikdy nestřílí v zalidněné oblasti! A vůbec nesouhlasím s tvrzením, že "jsou rádi, že si zastřílejí." Víte, jakou pak mají tahanici s GIBS byť jen kvůli jednomu výstřelu? Jste blázen, pokud si myslíte, že si u nás policajti hrajou na kovboje jen proto, "aby si zastříleli." Naopak! Nejradši by tu zbraň ani nevytahovali, natož, aby z ní po někom stříleli při honičce za zfetovaným řidičem, který se řídí po magistrále 160km/h!

doplněno 13.07.14 11:34:

Ernie: Vaše argumenty vypadají, jako by je psalo dvanáctileté dítě... Nezlobte se...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.07.14 11:05
avatar

Mě se líbí "PIT maneuver", co dělají v USA. Bez střílení a většinou zabere. Jenže to chce dost rychlé auto, ne nějakou Octavii...


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 20:11
avatar

Je hezké, jak tam máte ten fenomén maminky s kočárkem. Kdyby tehdy ti ploskolebci dali, byť zfetovaným lidem pokoj, mohla žít i ploskolebá soudružka policajtka co teď po ní zbyly děti. Buhehéé. Jestli máte potřebu pomáhat a chránit za cenu vlastních hmotných statků, dám vám několik příkladů k seberealizaci a ani nemusíte mít maserati. Chcete?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.07.14 07:48
avatar

Zákon o policii § 95

(1) Stát je povinen nahradit škodu způsobenou policií v souvislosti s plněním úkolů; to neplatí, pokud se jedná o škodu způsobenou osobě, která svým protiprávním jednáním oprávněný a přiměřený zákrok vyvolala.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: buss
Datum: 12.07.14 09:26

Nakonec to uhradíme my z daní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 12.07.14 21:28

Škody vzniklé mimo úhradu pojištěním by měla hradit ČKP - co se týče zdraví určitě, co se týče věcí tak tuším nad 5000,-Kč. Ty prachy pak vymáhá ČKP po viníkovi - tj. po zloději, protože ten zavinil, že po něm střílejí...

To v případě, že vás naboří člověk v ukradeném voze.. ale když vám vůz ukradnou - zřejmě nedostanete nic bez havarijního pojištění...to už nevím:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.