Nejserióznější nadace

Od: Datum: 11.07.14 15:05 odpovědí: 12 změna: 14.07.14 08:35

Ahoj, chtěli bychom s rodinou letos, jako každý rok pomoci nějaké nadaci. Většinou přispíváme přímo při nějaké nadační akci. Letos ale nevíme, zda se budeme moci nějaké zůčastnit. Koukám po internetu na nadace jako jsou UNICEF (podporující celý svět) nebo Život dětem (podporující děti, nemocnice a například dětské domovy z ČR). A jaksi nevíme kam penízky poslat. Asi by bylo nejjednodušší poslat něco tam , něco tam, něco jinam... ale napadlo mě, zda nebyl například nějaký výzkum, který by zkoumal kolik peněz jde valstně na pomoc a kolik na nadace? Máte s nějakou dobrou či špatnou zkušenost? Děkuji za připojení do "diskuse"

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 15:10

Osobně bych různým nadacím a spol nedal ani korunu. 90% znich to dělá jen pro své zviditelnění a zisk.

Pokud chci někomu nějak pomoci, tak jedině napřímo.

Takže bych si vybral nějaký konkrétní dům / útulek abych viděl za co a kolik z těch mých peněz utratí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.07.14 15:17

Dobrý den,

zkuste https://www.dobryandel.cz ,tam jde potřebným celá částka,kterou darujete,nadace je dotována z jiných zdrojů,je to docela zajímavé. Jste skvělí,že chcete pomáhat,taky se snažíme,když to jde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.07.14 15:17

Největší důvěru mám k nadaci Dobrý anděl.

doplněno 12.07.14 09:19:

Někde jsem četla, že pomoc poslaná do větší, celosvětové organizace se na místo určení, potřebným dostane z jedné třetiny. Jedna třetina jde na náklady organizace, druhá se rozkrade cestou a až ta poslední třetina dosáhne svého cíle. Je to zjednodušené, ale myslím pravdivé. Pomoc byla nejlepší vždy taková, že se nedala ryba, ale naučili se ty ryby lovit. Platí to všude, pro všechny, nejenom v pohádkách. Též je diskutabilní posílat neustále pomoc do oblastí, kde lidé jenom natahují ruce, ano umírají tam děti, ale kolik se jich zachrání a v dospělosti přivedou do té bídy další děti a ty se opět zachraňují. Je to nekonečná spirála, stále se rozšiřující. Není to řešení, posílat neustálou pomoc, kde není vidět konce.

Ohodnoceno: 0x

Od: fei
Datum: 11.07.14 15:24

Nikdy jsem nikomu na nadaci nepřispěl a ani to nemám v úmyslu. Jediné, kam jsem poslal peníze, tak bylo před pár týdny na tu přejetou policistku a to na účet zřízený odbory PČR (či kdo ten v pořadí druhý účet založil).

Datum: 11.07.14 15:28

Tohle opět zavání neplacenou reklamou...ale budiž. Především bych se důkladně vyhnul Šimonu Pánkovi. Někde jsem zaslechl, že velmi nízkou režii a tím pádem nejvyšší procento vybraných peněz, které se skutečně dostanou k potřebným, má Adra. Ale ani ta není bez chyb (0:14). Osobně bych přispěl a časem určitě přispívat budu sem. *jasne*

Od: jmlc*
Datum: 11.07.14 15:30

mám zkušenosti s http://www.charita.cz/ - vím, že hodně lidí tam dělá zdarma nebo za minimum, znám i lidi, kterým bylo pomoženo...

Pokud mám chutě někomu přispět, tady směřuji já...+ jejich pravidelné sbírky dle různých akcí, které mne potkávají..

Od: karlos1
Datum: 11.07.14 17:25

Nadace policistů a hasičů nebo dětské popáleninové centrum apod.

Datum: 11.07.14 17:58

Osobně mám raději konkrétní akci , nebo alespoň konkrétní lidi . Mě se líbí co dělají tito lidé. http://www.oworld.cz/.

Ovšem co hlava , to názor.

Datum: 12.07.14 00:24

Napište libovolné nadaci že jim chcete poslat peníze, ale prvně chcete vidět jejich účetní uzávěrku. Už o nich neuslyšíte. Pár nadací znám - a můžu říct, že je to defakto zlodějina. Naoko je tam vždy zaměstnaná celá rodina + známí, všichni si přiznají za nic ohromné odměny, potom se jednou za rok seberou, vezmou pár korun které ještě nerozkradli a jdou se vyfotit s těmi kterým "pomohli", aby měli co dávat na svoje reklamní materiály. Jsou to defakto velmi "ziskové neziskovky". Odhadem 90% darovaných prostředků se v nadacích "prožere". Triky jsou různé - třeba si zařídit nadaci na vybavování seniorů IT technikou - a té nadaci prodávat tuto IT velmi předraženě z vlastní firmy.

Kdepak, pokud chcete pomoct, jedině přímo, nikdy ne přes prostředníky. Já třeba jsem to vyřešil tak, že místo abych posílal prachy nějakým zlodějům z "ekologických" organizací, raději za stejné peníze nakoupím krmení malým zpěvným ptákům na zimu a postavím jim budky. Díky tomu jich mnohem víc přežije zimu a peníze nejsou úplně "vyhozené". Uznávám, je s tím víc práce než poslat darovací SMS...

Datum: 12.07.14 06:49

Peníze bych poslala někomu konkrétnímu. /konkrétní onkologii, konkrétnímu dětskému domovu, konkrétnímu útulku, konktétním lidem/. V televizi často ukazují natolik postižené děti, že srdce usedá. A rodiče se většinou potýkají s nedostatkem peněz na léčbu.

Nadace jsou jako bezedný pytel. Mají spotřebu, jako naši páni politici - také pořád nemají dost a nikde to není vidět. Snadnou obživu si tam najde hodně lidí a bezostyšně užívají toho, co mělo někomu pomoci. Občas se nějaká blahobytná "tvář nadace" objeví v televizi v róbě od Matragi a poděkuje.

Ale znáte pohádku o pyšné princezně? NA PANA KRÁLE ZBYLO TENTOKRÁT OPRAVDU MÁLO.

Asi takhle to v nadacích funguje. *bum* Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.14 08:30

Přispívali jsme nakonkrétní holčičku, velice postiženou souběžně s příspěvky na organizace. Bohužel holčička letos oslavila poslední narozeniny a už je mezi andělíčky :( poptáme se asi kde pujde a budeme se snažit přispět opravdu rozumně. Díky mému jinému stavu mě teď nejvíce rozum a srdce táhne k dětem

Datum: 14.07.14 08:35

Transparentní účty a možnost ovlivnit, komu půjdou peníze osobně, má organizace Debra (motýlí křídla): http://www.debra-cz.org/, dále důvěřuji organizaci Dobrý anděl a Konto bariéry.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.