Bolest v oblasti paty

Od: Datum: 11.07.14 11:42 odpovědí: 9 změna: 11.07.14 18:50

Dobrý den,

od neděle mě bolí pravá noha v oblasti paty. nejvíc pokud si zatlačím na patu ze spodní a z pravé strany. Rovnou mohu vyloučit naražení nebo zlomeninu nebo naštípnutí, žádný úraz jsem neměl (nebo o něm nevím). Čekám, že se to zlepší, ale furt nic, spíše naopak se to zhoršuje. Samozřejmě mě to bolí při chůzi a chvilku poté co se posadím, pak to přestane, dokud nezačnu zase chodit. Nevítě co by to mohlo být? Zánět? Ale z čeho? Děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ff
Datum: 11.07.14 11:46

Je to z dlouhého stání nebo chůze.Dost hraje roli i nadváha.Prostě méně stát.I když v dnešním otrokářském kapitalismu,který u nás vládne,je to těžké.Změnit zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.14 11:51

Mohla se Vám udělat patní ostruha. Ta se zjistí na rentgenu. Léčba je ultrazvuk, rázová vlna, ozařování.

Ohodnoceno: 3x

Od: wamp®
Datum: 11.07.14 14:38

Jj,je to tak,patní ostruhy je pěkný prevít.Já jsem ji měla po intenzivních trénincích tenisu. http://zena.centrum.cz/zdravi…-lekar/clanek.phtml?id=786757

Datum: 11.07.14 11:52

Jo, jo, s nejvyšší pravděpodobností tzv. ostruha, neboli zvápenatělý výrůstek. Těžko se toho zbavit babskými radami, rentgen to odhalí či potvrdí, pak další postup dle lékaře. Buď ultrazvuk nebo ozařování - dnes už nic z toho není rizikové, mně po řadě let ultrazvukování nakonec pomohlo to ozařování - od té doby mám pokoj. Přechválit to však nechci.

Datum: 11.07.14 11:58

Nesouhlasím s odsouzením babských rad. Léčila jsem se 9 měsíců s patní ostruhou, stále bolest a když už zbývala jenom operace, pomohly mě právě teplé bezinkové zábaly a to tak, že úplně po prvním zábalu byla bolest o třetinu menší a po třetím zábalu zcela bez bolesti. Při dodržení deseti zábalů jsem již tři roky bez problémů. U třech kolegyň, kterým jsem to doporučila, byl stejný výsledek!

Ohodnoceno: 1x

Od: er*
Datum: 11.07.14 16:37

dobrý den... zaujala mě Vaše metoda zábalů na bolavou patu ...drží mě to už nějaký měsíc , a nelepší se to ...!

... mohu poprosit o návod jak , a jak často provádět zábaly , a jejich přípravu?

...předem děkuji er. Liberec :((

Datum: 11.07.14 18:17

Už jsem si to tak nepamatovala, kdy jsem to tady psala. Nakonec jsem zjistila, že jsem s nohou pajdala přes rok. Tak nevím jak se dávají odkazy, ale najdete to podrobně 12.10.2011 Zarostlý nehet-rady od Nicolase v 8.06 a 12.3.12 ve 20.21 Patní ostruha, artritida od Milena 13.312, moje odpověď je z 13.3.12.

doplněno 11.07.14 18:17:

pro Er

doplněno 11.07.14 18:24:

Prostě zabalit patu na noc teplými bezinkovými listy, na to igelit, hadr. To desekrát za sebou. Máte-li bolest krátkou dobu, třeba bude stačit jen osmkrát. Uvidíte, jestli to bude na Vás účinkovat, bude-li úleva. Holt, když už nic nepomáhá, tak se musí něco zkusit. Já jsem se to dozvěděla poslední den marodění, kdy mě doktor poslal i s bolestí do práce, tak v zoufalství jsem to na noc zkusila a ono to ráno bylo o dost lepší. Pod kudlu a sekáček jsem totiž odmítla jít.

Od: ff
Datum: 11.07.14 17:01

Měl jsem to samé a žádná ostruha to nebyla.Prostě to bylo z dlouhého stání.A nadváhy.Když jsem změnil zaměstnání,kde jsem nemusel celé hodiny jen stát ale mohl jsem si sednout,přešlo to.Ale samozřejmě je dobré jít na ortopedii,aby vyloučil ostruhy.

Od: moula*
Datum: 11.07.14 18:50

Také doporučuji promazávat kůži(ztvrdlou) na patě hydratačním krémem na ruce aby kůže zvláčněla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.