Dotazník od VZP - okolnosti úrazu

Od: Datum: 05.08.14 14:16 odpovědí: 5 změna: 05.08.14 19:48
avatar

Zdravím.

Je normální, aby VZP chtěla vysvětlení okolnosti úrazu v zaměstnání po roce a půl?

Konkrétně 25.4.2013 jsem měl (podle toho dopisu) úraz. A teď se VZP probrala a zjišťuje, jestli se může na někom zahojit za to, že vyplatila nemocenskou.

Poslali mi dotazník: Jak k úrazu došlo, jestli jsem byl poučen o Bezp. práce, jestli jsem měl dost místa na práci, kdy a jak jsem byl léčen, jména svědků nejlépe i s adresama... Prej do pěti dnů to poslat.

Do pr... já nevím co jsem dělal před měsícem, natož před 1,5 rokem. Kdyby v jedné otázce nebyl zmíněn úraz hlavy, tak ani nevím co to bylo. Navíc do hlavy jsem se v práci praštil tolikrát, že to ani nepočítám. Pravda, většinou to na marodku není.

Má někdo podobnou zkušenost?

doplněno 05.08.14 14:20:

Přikládám tu hlavní část dopisu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 14:28
avatar

Pracovní úraz musel být zapsán do knihy úrazů a určitě byl popsán i pojišťovně zaměstnavatele pro plnění z povinného úrazového pojištění zaměstnavatelů. Nemohl by Vám zaměstnavatel poskytnout pro VZP kopie?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 05.08.14 14:54
avatar

@Ivzez: Děkuju za odpověď. Mě nejde ani tak o to, že ty hlavní údaje najdu v práci. Úraz byl samozřejmě zapsán a jestli to je ten co myslím, tak si nejspíš na většinu věcí vzpomenu, protože to byla rána jak prase, až se mi podlomily kolena, takže je to nezapomenutelné *smich*.

Mě jde spíš o to, jestli je normální, že to VZP řeší po takové době.

Jak si mám po takové době pamatovat všechny okolnosti. Bezp. práce, porušení předpisů apod. Nehledě např. na svědky, kteří můžou být dávno propuštění.

A hlavní je, že mám teď dovolenou a nemám náladu chodit do práce a řešit blbosti *smich*

doplněno 05.08.14 16:17:

@ivzez: Tak pokud jde o školení, tak to určitě mám. Na toto se u nás dbá. BOZP, školení vozíků, roční zdrav. prohlídky, požární hlídky. atd. vše pravidelně. To ani nemusím kontrolovat.

A svědka si taky pamatuju, pořád u nás dělá. To jsem psal spíš tak obecně, že po takové době chtějí vědět věci, co si nemusím pamatovat a další (např. ti svědci) můžou být nedohledatelné.

Ale pokud máte zkušenosti, že to v mém případě je ještě brzo, tak to potom jó :-D

Prasárna, ale je, že já mám cosi dohledávat v papírech zaměstnavatele. To si má dělat pojišťovna sama, když chce z toho vytřískat prachy. Dovolují si mi připomenout, že to vyplňuju ve vlastním zájmu... jak ve vlastním...oni hledají prachy. No je mi jasné, že když zjistí, že to nebyl prac. úraz nebo se něco zanedbalo, tak budou nejspíš chtět vrátit prachy po mě. Případně se zahojí na zaměstnavateli (že mě třeba neproškolil) a samozřejmě z toho pak budu mít problémy i já.

Datum: 05.08.14 15:18
avatar

Mně to na zdravotní pojišťovnu přijde ještě docela rychlé, kolikrát reagují i po mnohem delší době. Spíše mi vadí, že si VZP dala na čas, a teď Vás "honí" (odpověď do 5 dnů). Já bych tam asi zavolala (nebo napsala), že to budu řešit až po dovolené.

Svědky byste měl najít v dokumentaci k úrazu u zaměstnavatele. Zaměstnavatel vede i záznamy o školeních BOZP a o účasti zaměstnanců na školeních.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.08.14 14:56

No jednoduché, kontrolou zjistili zřejmě nějaké rozpory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nrs
Datum: 05.08.14 19:48

Pracovní úrazy řeší Kooperativa, ne? Té musel někdo oznámit úraz, lékař zpracovat posudek atd... Pokud jste zaměstnanec, není vaší věcí tohle řešit. Obraťte se na zaměstnavatele a do VZP napište, že věc jste předal zaměstnavateli s uvedením jeho sídla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.