Dohoda o pracovní činnosti

Od: Datum: 10.07.14 22:16 odpovědí: 2 změna: 11.07.14 00:46

Prosím o radu: pokud začnu pracovat na Dohodu o prac. činnosti o výdělku 6-7 tisíc měsíčně/podotýkám, že nejsem student/ budu zřejmě platit zdravotní a sociální pojištění/uvedeno na pásce/.Jde mi o to, zda budu muset doplácet zdravotní pojištění do nějaké minimální výše přímo na pojišťovně. Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hjo
Datum: 10.07.14 22:18
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 00:46
avatar

Pokud zaměstnavateli nedoložíte, že se zdravotní pojištění odvádí z jiného zaměstnání, nebo pokud nespadáte do některé ze skupin obyvatel, ze něž hradí zdravotní pojištění stát, bude zaměstnavatel muset dopočíst a odvést zdravotní pojištění z minimální mzdy. Rozdíl mezi skutečnou výší a 1.048 Kč Vám zaměstnavatel strhne a odvede.

Přikládám příklad pro odměnu ve výši 6.000 Kč měsíčně. Jestli správně počítám, zaplatíte za zdravotní pojištění celkem 508 Kč (celý rozdíl platí zaměstnanec).

Podepíšete-li prohlášení k dani z příjmu, pokryje Vám sleva na poplatníka daň (zaměstnavatel Vám žádnou daň nestrhne), takže Váš čistý příjem by vypadal takto:

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.