1xPřechod na úřad práce, kolik dostanu

Od: Datum: 10.07.14 17:23 odpovědí: 9 změna: 11.07.14 21:06
avatar

Zdravím.

Potřebuji předběžně poradit. Jsem zaměstnán jako automechanik mnoho let. Před 5měsíci jsem měl bolesti, zjistila se vyhřezlá ploténka. Velmi pomalu se to zlepšovalo a trvá to v minimální míře do dnes.

Když dobře bude, tak na konci srpna bych se nechal uschopnit. Z tohoto zaměstnání musím ze zdravotních důvodů odejít.

Plánuji odejít dohodou a dál to nerozmazávat.

A chtěl bych vědět s ohledem, že jsem půlrok marodil, zda bych dostal na začátek nějakou podporu na úřadu práce a v jaké výši, nebo jak si to můžu vypočítat.

Nemocenskou mám okolo 400na den.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 17:51

Já když chci něco takového spočítat využívám toto:

http://www.penize.cz/podpora-…nezabavitelne-minimum-o#osBan

Pro výši podpory v nezaměstnanosti je to tabulka první odshora. Zadáte pár údajů a vyjede vám to. Orientačně to sedí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: acer®
Datum: 10.07.14 18:08
avatar

Děkuji.

Pěkná bída to je.

Datum: 10.07.14 18:08
avatar

Proč by jste se měl nechávat uschopnit, když budete mít stále potíže a nebudete moci vykonávat svoji práci. Buďte na neschopence tak dlouho, dokud lékař nedovolí jít do práce. Mezi tím se nechte léčit, choďte na rehabilitace, plavání, masáže atd., dělejte pro sebe co nejvíce podle dopručení ošetřujícího lékaře. Hlavně to cvičení pod dohledem rehabilitačního pracovníka je důležité. Pokud se Váš stav nebude ani po roce lepšit, nechte si posoudit zdravotní stav posudkovým lékařem. Třeba dostanete invalidní důchod 1. nebo 2. stupně. Nebo se uzná, že máte nemoc z povolání a to by pro Vás bylo ještě lepší. Dávat sám výpověď, tak tím si zhoršíte svoji pozici na trhu práce, i na úřadě práce, kde se budete hlásit. Stejně ale by jste měl všude mít napsáno, že odcházíte z důvodu špatného zdravotního stavu, a to mít podložené lékařskými zprávami. Kalkulačku na výpočet podpory najdete na internetu. Je tam několik variant. Zohledňuje se Váš věk, zda jste obdržel výpověď, nebo jste ji dal sám. Pokud dáte výpověď sám a neuvedete důvod, nebo dohodou, bude pro Vás platit ta nejméně výhodná podpora a to 45 procent z čistého průměrného platu po celou dobu Vašeho přihlášení na ÚP.

doplněno 10.07.14 18:19:

Na začátku roku jsem byla v podobné situaci, kdy jsem nezvládala fyzicky svou práci. Též jsem byla rozhodnuta spálit mosty, nebo jak píšete, dál to nerozmazávat. Ale po zjištění, jaká je to bída, být na ÚP ze svého popudu, jsem raději hledala nějaké jiné možnosti. Marodila jsem tři měsíce a protože pracuji u velkého zaměstnavatele, tak jsem našla podobnou pozici. Vy si uvědomte, že bez papírů k Vašemu zdravotnímu stavu těžko seženete nějakou dobře placenou práci. I na strážné a ostrahu chtějí většinou s průkazem OZP, nebo invalidním důchodem. Pro Vás, při Vašich zkušenostech by byla dobrá pozice přijímacího technika ve větší firmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: acer®
Datum: 10.07.14 18:20
avatar

Je to jen o tom co Dr. řeknu, on už ty obtíže nedokáže poznat, ani nikdo posoudit.

Před týdnem už to bylo lepší, už jsem ušel 3km, ale pak se mi to po víkendu kdy bylo horší počasí zhoršilo a opět to do nohy obšas brní, hned už koukal a zmenšil mi návštěvu z 14 dnů na týden. A říkal už dříve, že to bohužel vyhřezlé je, ale bohužel to není ještě na důchod. (možná v dřívějších dobách, dnes tak bez obou nohou)

Každopádně odchod se zaměstnání kvůli tomu, že mám omezení (je to psané ve zpráve od neurologa), už mi to hlava nedovolí tahat těžká kola a převodovky, když vím, že v těle je něco né úplně ideálního, ale pokud bych to uvedl jako důvod, mám strach abych pak vůbec nějakou práci sehnal.

Přeci to bude všude napsané a já to budu mít jako na čele a z toho mám velký strach.

Děkuji Vám.

Ještě jsem chtěl dodat, že rehabilitace u nás byly jen formou: Já ležel na pojízné lavici a sestra mi jen říkala co mám dělat, takto jsem se to postupně naučil a cvičím doma.

Máte pravdu, nebo jít do skladu ND, což by bylo ještě lepší, jenže takové místo je obsazené a majitel bohužel nic nenabídl.

doplněno 10.07.14 18:27:

Jak myslíte bez papírů ke zdravotnímu stavu?

Pokud bych uvedl dohodou dostanu na UP sice minimum, ale kdybych sehnal něco jednoduššího co zvládnu tak by to mělo být v pořádku ne? Nikdo nemusí vědět o žádném omezení pokud bych si byl jistý, že to zvládnu.

Datum: 10.07.14 18:35
avatar

A operaci té vyhřezlé plotýnky Vám nenavrhl? Jaký je to odborník, ke kterému chodíte? Není možnost jít někam, kde se více na tuto problematiku specializují. Já vím, že to je velmi těžké, rozhodnout se a jít na operaci, ale některá pracoviště se touto nemocí zabývají na špičkové úrovni. Asi bych zabojovala a odjela se léčit někam na to specializované pracoviště. Když ne na operaci, zvažte revizi a nechte se vyšetřit jiným lékařem. Toto posouzení jiným lékařem máte zdarma a máte na to nárok. Takže když již Váš lékař neví co s Vámi, tak se informujte u své pojišťovny. Tady nevím, jestli Vám ho přidělí, nebo si jej můžete vybrat sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: acer®
Datum: 10.07.14 18:44
avatar

Už se cítím lépe, pomalu se to za tu dobu zlepšuje krůček po krůčku. Začínám hubnout a hodně doma rehabilitovat -cvičit.

Už to bylo dobré, že jsem ušel tu dálku více dní. Jen ta práce namáhavá mi nedá spát, protože pokud bych tam šel zpět, tak tou námahou je to otázka času.

Otázka zní jak odejít?

Jestli dohodou a najít si něco lehčího, nebo s paragrafem s omezením a pak nevím co by se dělo dál.

Našel bych si něco vhodného a nevzali by mě jen kvůli tomu, že dostanou do ruky papír, že jsem skončil díly tomu že jsem zdravotně omezený.
Necítím se na vrátného, ani na mechanika, prostě něco mezi :)

Datum: 10.07.14 18:47
avatar

Ano, to jsem zvažovala také, jestli mám jít na přezkum na kliniku pracovního lékařství, s tím, že budu mít papír, ale mnohý zaměstnavatel mě již tímto omezením vyřadí, že tu práci nezvládnu. Je to dvojsečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 18:43
avatar

To jsem napsala nějakou blbost, taky to nechápu, co jsem tím myslela, že bez papírů ke zdravotnímu stavu.. *zed* .., Právě, že lehké, jednoduché práce moc na trhu, nejsou. Když jste doma, jistě na internetu novou pozici hledáte a víte, jakou máte šanci. Záleží také, z jaké oblasti jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 21:06
avatar
Máte pěknou nemocenskou, nechápu, proč se toho vzdát? Taky nechápu, proč dohodu, bude se krátit podpora. O ID si můžete zažádat sám na OSSZ, ono doktor říkal někdy nefunguje a ID člověk dostane. Viditelně máte omezení, proč to nezkusit...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.