Nabourala jsem se kamarádce na fb. Co s tím?

Od: Datum: 10.07.14 11:31 odpovědí: 12 změna: 11.07.14 07:20

Ahoj :)

Mám takový velký problém. Nabourala jsem se své bývalé kamarádce na účet u fb, změnila jí heslo, a napsala jsem jejím kamarádům urážky. Ona to řekla rodičům a oni se chystají na policii. A udělala jsem to 2x , protože jsem se chtěla pomstít. Jenže jí to nemůžu vysvětlit, protože mi dala bloka a nemám na ní tel.číslo a ona má 2 fake profily ale chodí jenom na ten jeden. Prosím, poraďte co dělat.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 11:49

Ahoj, jestli jsi nezletilá, tak se můžeš jenom stydět. A jestli děláš takové prasárny už jako malá, tak ani nechci vědět, co budeš dělat jako dospělá?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.14 11:51

Kolik Ti je let? 12? Nabourat se někomu na Facebook je jako se někomu nabourat to internetové bankovnictví, emailu - je to trestné. Zkus její matce koupit kytku a otci nějakou čokoládu a omluv se. Opravdu nevím jak jsi se na ten facebook mohla dostat - jestli se zapoměla odhlásit, používá heslo 1234 nebo jsi ji čuměla za rameno, a zakládání fake učtu...děti.

Datum: 10.07.14 11:58

Tak ikdyž je to bývalá kamarádka, tak máte snad společné kamarády ne? Nevíš kde bydlí?

Jinak pokud neví, žes to byla ty (a proto to hlášení na policii) tak se připrav na trestný čin podle § 182 trestního zákoníku - porušování tajemství dopravovaných zpráv (trest odnětí svobody až na 2 roky nebo trest zákazu činnosti).

Ale protože predpokladam, ze jsi mladistva, ci nezletilá, tak tam se to řeší tak, že do 15 let to policie "neřeší vůbec" a nad 15let je polovina sazby, podmínka, peněžitý trest atd...

EDIT:

Při ukládání trestů mladistvým se postupuje podle trestních sazeb, které stanoví zákon za jednotlivé trestné činy, ale tyto sazby se u mladistvých snižují na polovinu, přičemž však horní hranice trestní sazby nesmí převyšovat pět let a dolní hranice jeden rok. V případě, že mladistvý spáchal trestný čin, za který trestní zákon ve zvláštní části dovoluje uložení výjimečného trestu, a že stupeň nebezpečnosti takového trestného činu pro společnost vzhledem k zvlášť zavrženíhodnému způsobu provedení činu nebo k zvlášť zavrženíhodné pohnutce nebo k zvlášť těžkému a těžko napravitelnému následku je mimořádně vysoký, může mu soud uložit trest odnětí svobody na pět až deset let. Doživotní trest je u mladistvého pachatele vyloučen.

Datum: 10.07.14 12:14

Omluvit se a příště zapnout mozek

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.14 14:54

styď se - teď si vypij co si zasloužíš

Od: cuca®
Datum: 10.07.14 16:11

Jses trdlo.dojdi se omluvit. Jestli to bude co platne. V dnešní době tzv.kybersikany je to vazna věc.

PS: a hned potom ten pitomej facebook zrus.tak a klidne me za to sezerte.vetsi deb...u nikdo vymyslet nemohl.Hlavně

pro deti je to fakt super...

Od: mekac
Datum: 10.07.14 16:29

Nemüžu ji to vysvětlit, protože mi dala bloka...

Nedalo mi, ale to je novodobá konverzace mezi náma)) Co ti provedla, že jsi se ji musela 2x mstít na fc?

To je vedlejší, ale každopádně poneseš následky, páč jaká akce, taková reakce. Nezbývá nic jiného, než hledat smír, nebo vyčkat a nést následky svého počínání. Může tě obvinit i z kyberšikany, což je dneska docela problém...Takže zajdi do mekáče ))

z chytrým mobilem, nebo tabletem a hledej v něm kontakt jak se omluvit , nebo vyčkej co bude.

Datum: 10.07.14 16:43

"Jenže jí to nemůžu vysvětlit, protože mi dala bloka..."

Slyšela jsi někdy o osobním jednání? To se dva sejdou osobně a povědí si z očí do očí (mluvenými slovy) co potřebují. Já vím, že se to dneska už moc nenosí, ale je to mnohem účinější a hlavně slušnější, než nějaký facebook, nebo SMS. Je to ale taky mnohem těší a málokterý slaboch, kteřý dokáže tak akorát vykrádat cizí data, to zvládne.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.07.14 16:57

Za prvé je důležité, že jsi pochopila, že to, cos udělala, je pitomost, i když jsi to možná pochopila až teprve v okamžiku, kdy jsi dostala strach z policie či z reakce svých rodičů nebo kamarádů. Ano, udělala jsi docela hloupou věc, ale každá věc má řešení, i když ne vždy příjemné, ale co se dá dělat, lidé dělají horší věci než změny profilu na FB. Opravdu nejlepší řešení je osobně si s rodiči oné kamarádky promluvit, omluvit se jim i té holce a projevit upřímnou lítost. Zkrátka, jak to zpívá Pavel Dobeš a 100x jsem si na text této písničky vzpomněla u svého 16ti letého syna "Mam šestnact roku dceru, ta ma jahodove gatě, šminky od Diora a v hlavě kuličky,od maleho fazola kličila ve vatě, za pravdu mi date, že to nejde bez tyčky. Stačila by prosta sukova, aby děvča nebalancovalo, nepřišla by na hul vychova a nemuselo se stať, co se stalo...".

Od: georgefi
Datum: 10.07.14 17:07

V podstatě ti nikdo nic udělat nemůže. Nikdo ti nedokáže, že ti kamarádka nedala sama heslo, že jste tak dobré kámošky, abys třeba jí ty sama něco na profilu neudělala. Můžeš být naprosto v klidu, nikdo ti nic nedokáže, jen musíš prostě chytře mluvit. Mohla být třeba u tebe, přihlásit se z Tvého PC...tvoje ip a podobně... Tohle si ale příště raději odpustit :D

Datum: 11.07.14 07:20

Ale je přece úplně jedno, jak se do toho profilu dostala! Podstatné je, že tam neměla co dělat, natož tam něco bez vědomí majitelky profilu měnit. Sebechytřejší výmluvy jsou pořád jen výmluvy a na podstatě věci to nic nemění. Když Vám "kamarád" třeba vybere bankovní konto a pak se "chytře" vymluví, že jen zrovna potřeboval peníze na novou motorku a že jste mu kdysi prozradil Váš PIN, bude to snad v pořádku? Společně se tomu zasmějete a pozvete ho na pivo? To asi těžko. S trochou nadsázky je to to samé!

Jediné, co se dá dělat, je osobně se setkat z kamarádkou (už asi bývalou) a omluvit se osobně. Nějaké smíření a odpuštění se ale očekávat stejně nedá.

Datum: 10.07.14 19:57
Definuj slovo nabourala? Myslíš asi okoukala heslo nebo jsi zkusila 1234. Tvé chování je dětské a nelogické. A proč pomstít, zajímá mě ten závažný důvod? Ta vaše generace je rozmazlená, drzá a nevychovaná! Takovým jako ty bych PC zakázal!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.