Zřízení vinotéky

Od: Datum: 10.07.14 12:40 odpovědí: 1 změna: 11.07.14 18:08

Zdravím Vás, rád bych se zaptal na veškeré věci pro zřízení vinotéky. Žena má v úmyslu otevřít vinotéku, prostory máme ale co vše je potřeba pro to udělat? Jednalo by se pouze o prodej lahví, stáčeného vína a doplňkového sortimentu. Bez míst pro sezení. Je potřeba ŽL, ale jak je to s tím, když ona je na rodičovském příspěvku? Kdo platí sociální a zdravotní? Dále jak přísné jsou hygienické předpisy na takovouto provozovnu? Jak je to s kolaudací na provozovnu, když už jednou tato budova byla zkolaudována pro hostinskou činnost, avšak je již 50 let zavřená? Za každou přínosnou radu díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 18:08
avatar

Dobrý den, všechny odpovědi nevím,ale před pár dny jsem byl svědkem právě kontroly vinotéky potravinářskou inspekcí. tak snad vám něco pomůže. Živnostenský list je potřeba určite. Lahvové víno a doplňkový sortiment je ani moc nezajímal. U stáčeného to bylo důkladnější. Kontrola každeho sudu včetně fotodokumentace,výčepního zařízení,celkové čistoty a zapojení. Důležité je správný,a hlavně viditelný popis každého stáčeného vína ( název,číslo šarže,alkohol,cukr,země původu,a dodávající vinař),ale to je na každém sudu,stačí jen opsat. Tyto údaje musí obsahovat i faktury,které musí být k nahlednutí na provozovně. Měl by být také poblíž vodovod. Láhve do kterých se stáčené víno prodáva by měly být nové,čisté,nepoužité. Víc mě nenapadá,tak snad to trochu pomůže.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.