Proč lidé důvěřují církvím?

Od: Datum: 10.07.14 10:14 odpovědí: 18 změna: 11.07.14 22:55

Dobrý den. V souvislosti s jednou otázkou, co tu někdo psal by mě zajímalo, jak je možné, že po těch všech neustálých obrovských špatností a chyb, co církve neustále páchají, v ně může někdo věřit? Chodit do kostelů a pak se na tom tedy podílet vlastně... Já jsem věřící, a v Boha věřím, ale církve, papeže, celou hiearchii církve jednoznačně odsuzuji. Vždyť církve jenom příjmá peníze, ale nic naoplátku nedává... Vždyť ani neučí pravdu, nevykládají správně věci z bible, kolikrát mi příjde, že v tom mají větší zmatek sami ti co vedou bohoslužbu a neví. Prostě jen nedokážu pochopit ty masy, co to neustále podporují, nedokážu... Vy prosím, co chodíte do kotela, jak je možné, že vám to nevadí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc*
Datum: 10.07.14 10:35

znáte nějakého nevěřícího, co je špatný? Zlý a nebo přímo zločinec? Proč by zrovna on nemohl být hodný? Vždyť není věřící, tak ať je to slušný člověk,ne?

Pletete tu dvě věci dohromady - lidskost a víra nejdou rukou v ruce... Jsou velmi slušní lidi (nevěřící), které jistě Bůh bez jejich víry příjme, protože se snažili prožít život správně. Tím že pomůžou bližnímu svému, jako by pomohli Ježíšovi.. jestli vám to něco říká... Jsou lidé věřící (v různých církvých), kteří tam jsou z vypočítavosti a mylné představě, že když udělají něco špatného, stejně se jim to odpustí ... Mimochodem, toto je zásadní omyl nevěřících - nemůžu nikdy udělat špatnou věc a počítat předem, že mi ji někdo odpustí za 20 modliteb... tak to opravdu nefunguje...

Církev je něco jako hospoda - kdo rád chodí do společnosti, má tam své bližní, kterým rozumí a kteří rozumí jemu. I v nejlepších partách se najde někdo s chybou. I nejlepší člověk může chybu udělat - a klidně zásadní...která třeba stojí život nevinných lidí... Církev jakožto společnost mu pomáhá s tím, aby tu chybu napravil...

Je na vás, jestli chcete do církve, do jaké z církví chcete... Je na vašem rozhodnutí, jestli budete mít víru-církev svou vlastní a budete bojovat proti všem církvím...s tím že vaše jednání je to pravé, protože se řídíte Biblí, zatímco ostatní nechápou Písmo svaté a chovají se jinak...

A proč mi to nevadí, když někdo udělá špatnou věc? Kdo to řekl? Správnému člověku vždy vadí, že někdo (a zvláště někdo blízký) provede něco špatného. Má více možností a zrovna v mé církvi je nejlepší možnost tohoto člověka zkusit napravit (pokud to jde) nebo mu alespoň být příkladem pro život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 11:01

Rozumím jak to myslíte a souhlasím s vámi. Mě však jde spíše přímo o konkrétní "nauky" či "lži", které církve (v zastoupení nejrůznějších farářů) šíří a to jako právě ti, kteří by naopak měli lidem přímo vysvětlovat bibli, ale oni ji převracejí, tak jak se jim hodí. Dobří lidé jdou do nebe-lež, špatní lidé do pekla-lež, celá hiearchie a papežství-vymyšleno= o papeži není v celé obrovské bibli ani zmínka, neskutečně mě dokáže rozpálit když například při pohřech utěšují lidi tím, že říkají, že si jejich syna vybral za andělíčka při proslovu-co? To je jako teda milující Bůch? Když rodině veme třeba 5leté dítě? Prostě lež za lží, výmysly. Za válek? Vždyť němečtí cirk.hodnostáři žehnali svým vojákům, ať ve jménu Boha blabla bla... no a angličtí svým vojákům to stejné: Co to je? To si měl vybrat, koho podporovat? Když napíšete do vyhledávače iDnesu: "Zneužívání církev", tak máte čtiva na dobrej měsíc... a lidi tohle všechno nevidí? Přehlíží? Proč? Ještě to podporují a financují? Ti co tam chodí a podporůji to pak mají ale na tom všem stejný podíl viny. Neexistuje prostě dobrý farář,kněz,atd, když tohle podporuje a patří do tohoto systému. Povahu může mít sebelepší, ale pokud se podílí na šíření tolika lží a dogmat, je to to nejhorší co může dělat

Datum: 10.07.14 11:39
avatar

Jen tak na okraj: jak konkdrétně víte, že dobří lidé nejdou do nebe? Vy jste u toho byl?Já vám nebudu tvrdit, že to je či není pravda, ale jen bych pozorni, že ani církev to takhle jednoduše neříká. Taky mluvíte o církvích a ztotožňujete všechny s církví římskokatolickou v čele s pappežem; to je trochu zjednodušení, nemyslíte? No a last but not least, církev nic nepáchá, církev je společenství lidí, kteři páchají či nepáchají to či ono.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 12:26

Né ja přece nic netvrdím z hlavy... Jan 3:13 - "Žádný člověk nadto nevystoupil do nebe, jen ten, který sestoupil z nebe, Syn člověka" tím je myšlen Ježíš. Lidé (až na pár výjimek, konkrétně 144.000 - Zjevení 14:1) nebudou po smrti v nebi, leží v společném hrobu lidstva (šeol neboli hádes) do doby, než příjde očištění Země od Satana - to je totiž vládce dnešního světa (1.Jana 5:19). Po soudu, který příjde neznámo kdy a nezná toto datum žádný člověk, andělé ani Ježíš ho nezná, ale pouze Bůh (Marek 13:32) bude každý souzen a podle života, který vedl buďto vzkříšen nebo ne (ale na Zem, která bude očištěna)-Uskuteční svůj záměr. Původně měli být lidé na Zemi, žít a neumírat, ale skrze 1 hřích vstoupila na zem smrt (Adam Eva) No... ono řekněte mi tedy prosím nějakou církev, která nepřekrucuje základní biblické nauky? Neznám a rád poznám. Ono třeba i jen obyčejné Vánoce, znáte původ? Důvod, proč je slaví? Je prokazatelné, že Ježíš se v tomto období rozhodně nenarodil. Důvod toho data byl ale uctívání boha slunce 25.prosince, který byl patron říše. Vánoce vznikly v době, kdy byl kult slunce v Římě zvlášť silný. A jelikož lidé tento svátek uctívali, bylo pro církev výhodné vzít ho za svůj jen skrz nalákání co nejvíc oveček (a tedy dotovačů peněz) O tom dnes i církve jsou - lidem něco namluvit, ale hlavně podojit. Vždyť tolik zlata co je ve Vatikánu nemá pomalu celej svět dohromady, jsou to obrovské sumy peněz. Vše přesně v kontrastu s biblí. A ano církev páchá, ne jen lidé, kteří jsou součástí církve. Ti lidé se totiž drží církevních zvyků a dogmat, které jsou ale překroucené a nebiblické (a to nejen dnes, ale po celá staletí, tisíciletí, viz. odpustky, upalování žen=čarodějnice,...) Nikdo soudný, kdo se nad vším tímto zamyslí, by toto celé rádoby duchovenstvo nehájil

Datum: 10.07.14 13:26
avatar

1"Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věříte v Boha, věřte i ve mne.

2V domě mého Otce je mnoho příbytků; kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo.

3A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já.

(Jan 14:1-3)

Na okraj: "Žádný člověk nadto nevystoupil" je minulý čas. Nehodlám o tom vést teologické disputace (třeba na téma Nebeského jeruzaléma, nebo Jan 5:24, Římanům 6:22 aj.), jen upozorňuji, že tady jste to vy, kdo si vykládá bibli po svém, zjednodušuje ("hodní lidé přijdou do nebe" je vaše zjednodušení a nikoli tvrzení církve jako takové, což samo o sobě je už zjednodušení) a trochu jste uhnul k okrajové otázce.

doplněno 10.07.14 13:34:

Snad jen doplním, že vás nehodlám ukecávat, abyste věřil církvím, dokonce ani nechci naznačovat, zda já sám církvím věřím či nikoli, už proto ne, že takové otázce tak docela nerozumím; chci jen naznačit, že věci jsou složitější než se zdají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 13:42

Žalm 27:39- "Spravedliví obdrží zemi a budou v ní bydlet navždy"

Izajáš 35:5,6- "Tehdy se rozevřou oči slepých a otevřou se uši hluchých. Tehdy kulhavý poskočí jako jelen a jazyk němého bude plesat. Na poušti vytrysknou vody, potoky na pustině"

Kazatel 1:4- "Jedno pokolení odchází a jiné přichází, země však nehnutě trvá navěky"

Izajáš 65:21,2- "Vystavějí domy a usadí se v nich, vysázejí vinice a budou jíst jejich plody. Nebudou stavět, aby se tam usadil jiný, nebudou sázet, aby z toho jedl jiný. Dny mého lidu budou jako dny stromu. Co svýma rukama vytvoří, to moji vyvolení sami spotřebují"

Verše potvrzující, že lidé budou vzkříšeni na ZEMI. A ano, přesně. To co jste napsal (Jan 14:1-3) se skutečně týká Nebeského Jeruzalému, správně :)

Od: buss
Datum: 10.07.14 12:54

Není to špatně položená otázka věřit církvím? Někdo je vede, jako obec, politické strany, státy. Je to jako s UFOny aj, proč na to lidi věří? Snad mají vlastní mozky, ale nechají se ovlivnit, nejsou kritičtí, přejímají cizí názory, myšlenky (mají pak vlastní?)... Proč se lidi vždy nechají doběhnout u voleb? Všechno dostanete měrou vrchovatou po smrti, ale to je mi houby platné... Ono je jednodušší hodit spoustu věcí na někoho, než si třeba přiznat, že jsem si zpackal život.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 13:33

Proto přece raději povedu "kvalitní" život, tím myslím s čistým svědomím a abych si řekl, že jsem se celý život snažil být dobrým člověkem. Proto se od takovýchto společenství přece budu držet co nejdál, když je tolik nepřehlédnutelných faktů, že je to opravdu špatná organizace. S těmi politickými stranami, obcemi... to je trochu jinak. Nevím jestli jste věřící nebo ne, ale rozdíl je v tom, že já věřím, že Bible je boží písmo a tedy dokonalé= a tedy řídit se jí znamená neudělat krok špatným směrem. Ale strany jsou "improvizace"... kdo ví jak má vypadat ideální politický program, jak neomylně vládnout... Nikdo, všichni se o to pokoušejí pouze. Ale to tak i vždycky bude, i to je psané v bibli - Kazatel 8:9 - "člověk panuje nad člověkem ke škodě" a tedy, žádná vláda nebude ta správná (lidská).

Já nejsem žadný fanatik a strašnou dobu jsem byl zapřísáhlý ateista. Můj brácha však byl věřící a sem tam se mnou vedl rozhovor. No a štvalo mě, že mě vždy na všem nachytá, tak jsem se začal důkladně probírat evoluci, fakt hodně, abych se utvrdil, že je to tak. A stal se opak, zjistil jsem že evoluce je blbost. Začal jsem tedy pátrat dál, kde je pravda a když jsem poznal bibli a naučil se v ní hledat souvislosti, prostě chápat ji, zjistil jsem že jsou víc než hmatatelné důkazu o tom, proč ji věřit a po asi 3 letém "bojování v mém těle" věřit/nevěřit jsem se už 100% utvrdil, kde je pravda.

Ze začátku na mě dost platilo, kolik je v Bibli předzvěstí věcí, které se opravdu stali, to mě někdy až šokovalo ( např. To že Země je kulatá a né žádná placka-dlouho v historii mezi vědci přece diskutovatelné téma a nezjistitelná věc která se potvrdila až někdy v 15 století? nevím přesně- v bibli zapsaná věc už v 450př.nl. - Job 26:7,Izajáš 40:22, Kazatel 1:7) Nejvíce se mi líbila proroctví zapsaná o Ježíšovi stovky let před jeho narozením, které se až neuvěřitelně splnili, a to celkem podrobně: Žalm 22:18- "Rozdělují si mé oděvy mezi sebou a o mé oblečení metají los"= cca 200 let před jeho narozením proroctví o jeho ukřižování. A pak po 200 letech: Jan 19:23 - "Když vojáci přibili Ježíše na kůl, vzali jeho svrchní oděvy a udělali čtyři díly, pro každého vojáka díl, a spodní oděv. Ale spodní oděv byl beze švu, protože byl utkán odshora po celé délce. 24 Řekli proto jeden druhému: "Netrhejme jej, ale rozhodněme o něm losem, čí bude." Takových až nepochopitelných detailů je v bibli plno. Nebo nedávno jsem vyděl někde zprávu, že Bible má chybu, že v tomto a v tomto období byl v Babyloně na tom a tom území vládce Nabonid, v bibli se však v určitém úseku mluví o vládci Belšacarovi... ale nedávno se našel nějaký archeologický nález, ve kterém se právě potvrdilo, že Balšecar byl v určitém období skutečně spoluvládce a tak po xtém pokusu si museli kritici bible opět sypat popel na hlavu, že je přesnější než všechny lidské dochované kroniky...

Mě ale strašně vadí, že církev vůbec bible nezajímá, mnohdy ani její představitelé s ní neumí pracovat, neznají základní nauky a chcou někoho "vést"... To není smutné, ani k pláči... S tím by se mělo něco začít dělat, aby lidé prozřely oči co nejdříve, že církvím jde pouze o peníze lidí

Datum: 10.07.14 13:44
avatar

Jen poznámka na okraj k té kulaté zemi: to věděli, krom Joba, Izajáše atd (mimochodem z těch vašich citací mi to zas až tak jasné není) také staří Řeková, a i ve středověku se o tom děnně přesvědčovali námořníci.

Věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 14:00

Samozřejmě, protože si to potvrdili. Věděli to z praxe. Ale Job nebo Izajáš (to oni samozřejmě nevěděli, psali pod inspirací Boha) nebyli námořníci. Ale i tak nevěděli, to co píše Job, že Země je zavěšena na ničem... že země vlastně poletuje ve vesmíru.

Kazatel 1:7 zase mluví o koloběhěhu vody na Zemi, který vědci přijali až po 18.století. Do té doby věřily, že uvnitř země existuje nějaký cirkulační systém, kterým je mořská voda dopravována na vrcholky hor, kde vyvěrá a pak je z toho déšť. To že se voda z moře vypařuje, v atmosféře kondenzuje, v podobě srážek padá na zem a v řekách se vrací zpátky do moře, o tom právě mluvil Šalomoun v Kazateli 1:7.

Od: pravda
Datum: 10.07.14 20:20

Tonny, citujete zde Jana 19:23 - "Když vojáci přibili Ježíše na kůl, vzali jeho svrchní oděvy a udělali čtyři díly, pro každého vojáka díl, a spodní oděv. Ale spodní oděv byl beze švu, protože byl utkán odshora po celé délce.

Co to máte za překlad? Žeby překlad "Nového světa"?

Bible Kralická Jan 19:23. Žoldnéři pak, když Ježíše ukřižovali, vzali roucha jeho, (a učinili čtyři díly, každému rytíři díl), a sukni. Byla pak sukně nesšívaná, ale od vrchu všecka naskrze setkaná.

Proč tedy zakladatel té společnosti užíval kříž a to i na časopisech společnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravda
Datum: 10.07.14 20:24
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonny
Datum: 11.07.14 06:36
To já nevím, používám většinou více překladů, někdy je to lepší pro pochopení. Kralickou moc nemám rád, nejčastěji cituji právě z noveho světa nebo z bible21. Překlad nového světa mi přijde tak nějak nejlíp přeložen a navíc uvádí i boží jméno JVHV, které je v ostatních nahrazeno, což je špatně. Že je tam napsáno kůl místo kříž jsem si ani neuvědomil, ono to ale není nijak zásadní, ale stejně si zjistím, co tam je v originále v křesťanských řeckých písmech použito a co je přesnější
Od: pravda
Datum: 11.07.14 22:44

Tonny, video pro Vás, co na to říkáte? - "Tajomstvá tajných spoločností - Prof. Dr. Walter J. Veith"


Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jmlc*
Datum: 10.07.14 13:13

Tak jak vás čtu, nemáte šanci získat uspokojivou odpověď. Váš dotaz je a není obecný...

Je hodně špatností ve světě. Ty v církvi jsou samozřejmě medializované, takže je jich na internetu a v novinách víc, než "normálních" nepravostí. Církve by měla pomáhat lidem být lepšími, proto je paradox, když vůdce či představený takového společenství něco spáchá... je to prostě selhání osoby - člověka, který by měl jít svým příkladem...

Diskuze je v dané věci vždy lepší osobní - tyto psaníčka a názory se nemusí vždy správně pochopit, také jejich interpretace jsou "z patra" a někdy se stane, že jsou pak zavádějící...

Doporučuji zjistit informace o nedalekých společenstvích církví (ne o "katolické církvi"), které něco v okolí podniká.. třeba že se hrají s dětmi v domovech, že pomáhají starým lidem, že čistí lesy, snaží se dělat dobro...

Toto společenství pak vyzařuje lásku a víru a snaží se tak svým příkladem napravit ostatní lidi. To bych viděl jako zásadní myšlenku.. a jestli před 30ti lety jeden německý farář "zneužíval" (a co vlastně toto slovo znamená? znásilňovat je jiný výraz) nějaké děti, to vás sice může chytit za srdce, ale o to víc se sám můžete snažit o lepší svět ,... No ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonny
Datum: 10.07.14 13:48

Samozřejmě netvrdím, že všichni lidé v cirkvích jsou špatní, spíše naopak, většina se chová právě dobře. Jde mi o jejich nepravdivé vyučování. Činosti o kterých píšete, jsou samozřejmě správné a je dobře, že je dělají. Ale pokud budu chtít dělat dobrou věc, nemusím ji dělat pod jejich "záštitou" nebo jak to nazvat. Pokud budu chtít pomáhat lidem nemusím se přece spolupodílet na jejich systému, který není biblický a BIBLE prostě má být tím, čím by se měli řídit

Od: cecilie
Datum: 10.07.14 13:20

Většinou ti největší fanatici jsou to naučeni od rodičů,z domova.Většina fanatismu /tedy hlouposti/ pochází z toho,že je to dětem vtloukáno do hlavy od narození.To samé i v extremním islamu.Je to těm blbům vtloukáno do hlavy od narození.až z toho zblbnou.Když se k tomu ještě přidá ne moc velká inteligence,je hotovo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dww
Datum: 11.07.14 22:55

Vy do kostela nechodíte? Jak jste přišel k víře. Třeba těm, co tam chodí, to vadí také jako vám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.